HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/01/10 10:09 #451065

Dzięki za precyzyjne typy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/19 14:04 #451194

Dzięki pomocy kolegów mam już zestaw zadowalający na te chwile.
Wzmacniacz Primare i21, streaming z Logitech Squeezebox kablami Wireworld Luna i po kilku tygodniach z Bowersami Dm302 ich miejsce zajęły JmLab chorus 706s, podpięte Audionova Lunatic.
Niestety stała się rzecz smutna bo podczas poszukiwań aktywowała się u mnie nieuleczalna jak domnieman choroba. Otóż okazało się, a jest to diagnoza moja własna wiec najbardziej rzetelna z możliwych, że najbardziej podoba mi się … poszukiwanie , i jak tu dalej żyć z takim wyrokiem???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/19 18:47 #451195

A skąd wziął się pomysł na Audionova Lunatic

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/20 21:01 #451196

Pszczyna napisał: A skąd wziął się pomysł na Audionova Lunatic

Dostałem w gratisie jak kupowałem Cambridge Audio i zupełnie o nim zapomniałem, został w samochodzie i jak trzy miesiące później sprzątałem to…. tadaam i jest! …. taka historia o lekko dramatycznym zabarwieniu.

Wystraszyłeś mnie tym pytaniem. Audionova Lunatica to: dobrze, źle, popsułem wszystko?
Da się to jakos uratować? Ratuj jakoś teraz jak już zapytałeś ….?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez DarekM.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/21 15:53 #451197

Podczas naprawy głośnikowego ILLUMINATORA (żyły 2 na 4) oczom ukazał się kabel 380V do betoniarki , to człowiekowi wiarę odbiera .
W dodatku RCA nie pamiętam nazwy okazał się zbudowany z Olflex kabla sterowniczego to już całkiem odchodzi chęć zakupu .
Jedynym kablem Audionowvy do którego nie mam zastrzeżeń to RCA Proteus

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/21 21:23 #451198

Czyli kablofilia to bzdurologia? Ale jak jest ładny to tak się miło robi i tak hajendowo. I żona daje accept bo kojarzy jej się z kablem od prodiża a to już tylko krok do pysznej szarlotki… eee i chyba grają lepiej niż takie tam bylejakie? A że trochę ściemy? A gdzie jej nie ma w obecnym konsumpcjonistyczno-marketingowym świecie?
Tyle znaków zapytania a odpowiedzi takie jasne i oczywiste .W każdym bądź razie jeszcze raz dziękuje wszystkim za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/22 09:37 #451200

Zasada jest prosta - im firma kablarska jest bardziej manufakturowa tym większym łukiem należy ją obchodzić.
Te firmy są często kilku lub nawet jednoosobowe i na ogół nigdy nie pokazują w jakich warunkach, z czego i jak "produkują". Z polskich "firm manufaktur" chyba jedynym wyjątkiem jest Albedo, które pokazało całe swoje techniczno-produkcyjne zaplecze. Pozostali zajmują się głównie zamawianiem ekskluzywnie wyglądających katalogów i zlecaniem "recenzji". Cóż, taki biznes.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/23 22:32 #451209

Czy ja wiem ? chyba nie ma przełożenia liczna zatrudnionych/jakość ,Są duże firmy kablarskie ale też malutkie manufakturki jak np kanadyjska Luna Cables ,która moim zdaniem produkuje naprawdę fajne kable Podobnie jest w przypadku hi-fi - weźmy Burmester 8 osób+ szefowa Marianne Burmaster i to wystarczy żeby rozłożyć niejedną dużą firmę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/24 19:20 #451210

Ja akurat wiem ile i jakie maszyny trzeba (bo ciągnięcie drutu-nitek,robienia splotek i otulin -tu 5 grzałek po 2KV ) miałem okazję takie maszyny ustawiać ,naprawiać i konserwować , nie pomnę jakie są napięcia tych maszyn i zażycie prądu (zwykłe trafo nie uciągnie ) oraz wody chłodzącej 12 litrów/min wstępnie podgrzanej do 50 st. ,a do tego instalacji Ozonu.
Przeto mam pojęcie ile taki park maszynowy kosztuje i ile miejsca zajmuje (sam wałek 8 nitkowy to koszt 25 tyś Euro ) , do tego dochodzą jeszcze sprężarki śrubowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez P-na.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/24 20:44 #451212

Ale co to za koszty jak można później sprzedać jeden kabel za cenę parku maszynowego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/02/24 22:06 #451213

Sporo ludzi nie wierzy w magię kabli twierdząc ,że jest to zwykłe wyciąganie pieniędzy od naiwnych ,guru polskiego hi-fi używa interkonektu za 20 tyś euro ,czy warto wywalać tyle kasy nie umiem powiedzieć .Znana firma Transparent Audio sugerowała żeby koszt kabli stanowił 20% sumy całego sprzętu ,Ze swojego doświadczenia wiem że kablami da się w pewien sposób skorygować brzmienie ,miałem podobny dylemat przy Marantzu CD 6007 ze względu na jego dość specyficzne brzmienie ,interkonektem Supra Dual udało mi się mniej więcej uzyskać założony efekt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/04/19 11:50 #451337

Nadszedł czas na mały upgrade systemu, z uwagi na to że primare i21 bardzo mi odpowiada dzwiękowo i pod kontem obsługi postanowiłem go na jakiś czas zostawić. Zmieniłem mu towarzystwo, do kartonu poszły JmLab Focal a na ich miejsce pojawiły się Martin Logan 35Xt, dzisiaj pierwsze podłączanie i wieczór testów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/07/13 10:25 #451540

Mała aktualizacja hardweru. Pozostał Primare i21 ale dołączyły: Logitech Transporter, Ushery S-520 ustąpiły miejsca CDM-1SE ( i to jest TO!), i wjechał bardzo fajny Rocket 44 od Audioquest. Chwilowo zawieszam poszukiwania.... sam się oszukuje chyba ,ha ha!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/11/06 07:14 #451768

Jest diagnoza, jestem nieuleczalnie chory na.... zbieractwo audio.W moje ręce wpadł Marantz pm7000n i Focal Aria, nadal muszę się ograniczać do kolumn z BR z przodu. Ale jest to zestawienie ktore odkrywa przede mną kolejne niuanse utworow które lubie.
Tak dla porownania złożyłem sobie w biurze zestaw na Creek 4330 i Dali Zensor3 i to dowodzi że można wydać niewiele osiągając zadowalające efekty. Czasami znajomi pytają "ile trzeba wydać żeby grało?" , myślicie ze można odpowiadać: tyle ile masz? Po AVS wiem że nie ma górnej granicy ale jakie jest wg Was budżetowe minimum? Dodam że Creek+Zensory to poniże 1000 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dylemat nieogarniętego amatora-entuzjasty 2022/11/07 09:49 #451771

Kiedyś też liczyłem min. 1000 zł na taki zestaw minimum (kolumny+wzmak+CD), ale od jakiegoś czasu (nie tylko za sprawą inflacji) ceny poszły "nieco" do góry. Zarówno ciekawe wzmacniacze i kolumny to przynajmniej po 500-600 zł. A jeszcze trzeba by ogarnąć jakieś źródło no i przynajmniej stówka na jakieś druty, więc robi nam się kwota bliżej 1500 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator