HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/04 21:03 #450922

Witam. Sprzedalem swoje podlogowe kolumny Indiana Line Nota 550X. Mam wzmacniacz NAD 326BEE oraz Dac Asus Essence One. Potrzebuje kolumn podstawkowych. W Nota 550X nie pasowala mi gora… Bylem na odsluchach Elac Debut Reference B6 i tam ladnie to gralo ale tez gora jakby pod kocem, pozniej odsluchalem B&W 606 S2 i tam znowu gora byla za ostra. Później w innym salonie słuchałem Dali Oberon 3 i tutaj mam mieszane uczucia co do basu. Słucham Trance, House, muzyka elektroniczna, ale tez i POP i rock. Chciałbym by gora była rozdzielcza az po 20kHZ, ale nie sypała jak to mowie talerzami…Macie jakies propozycje? Od razu mowie ze wzmacniacz i DAC zostaje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/18 17:13 #450964

Halo???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/19 09:41 #450967

Niech ktoś wyjaśni mnie fenomen tego forum ,mianowicie jak coś nie pasuje w dźwięku zaraz z uporem maniaka wymieniane są głośniki zamiast skorygować niedoskonałości kablami RCA, głośnikowe ,cyfrowe(USB A-B), czy zasilające ,sama wymiana kabla sznurówki C-7 tzw.ósemki na wtyk IEC i konkretny kabel zasilający daje tyle niejednokrotnie co wymiana jakiegokolwiek elementu toru

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/19 15:20 #450971

Proste, kable grają tylko niektórym, inni muszą wymieniać kolumny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 08:47 #450977

Pszczyna napisał: Niech ktoś wyjaśni mnie fenomen tego forum ,mianowicie jak coś nie pasuje w dźwięku zaraz z uporem maniaka wymieniane są głośniki zamiast skorygować niedoskonałości kablami RCA, głośnikowe ,cyfrowe(USB A-B), czy zasilające ,sama wymiana kabla sznurówki C-7 tzw.ósemki na wtyk IEC i konkretny kabel zasilający daje tyle niejednokrotnie co wymiana jakiegokolwiek elementu toru

.

A dlaczego Ty z uporem maniaka forsujesz tylko ten, swój ulubiony sposób "korekcji" brzmienia? Twoje uwielbienie dla kabli jest co najmniej dziwne. Jakoś nie pamiętam, żebyś się rozpisywał o korekcji akustyki czy to poprzez fizyczne ustroje, czy przez procesory DSP czy choćby korektory wielozakresowe. Zawsze masz gotową receptę w postaci drutu i to żeby było śmieszniej wzmiankujesz też o zmianie kabli USB. Proszę w takim razie rozpisać mi tu jak wygląda kodowanie protokołu USB i wskazanie w którym miejscu tego kodu kabel zmienia go modyfikując tym samym brzmienie poprzez dodawanie lub odejmowanie poziomów w poszczególnych pasmach.
Oczekuję, że z takim doświadczeniem i wiedzą jak Twoja, pykniesz taki temat od ręki.

Łącząc wyrazy szacunku, z niecierpliwością i zaciekawieniem oczekującym pozostaję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 09:52 #450979

Wieki uzurpatorze Hi-fi i muzyki już raz tobie odpowiedziałem i nie mam zamiaru się powtarzać , co do korekcji DSP wychodzi przedpotopowe myślenie i ma się na bakier z nową tezą skracania i jak najkrótszej ścieżki dźwiękowej ,zaś jeżeli tyczy się kabla cyfrowego i zaślepienie książkowe iż 01001 że zero to zero a jedynka to jedynka to proszę się samemu dedukować jaki jest przepływ tych danych w kablu optycznym a jaki jest w cyfrowym , zrobić sobie osobiście test na kablach np. (Furutech ADL FORMULA 2 kabel USB 2.0 typ A-B a
Wireworld STARLIGHT 7 USB 2.0 A-B).
Jeżeli nie będzie słychać różnicy to no cóż pozostaje laryngolog .
Tyle i aż tyle z mojej strony .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 11:36 #450980

Pszczyna napisał: ... co do korekcji DSP wychodzi przedpotopowe myślenie i ma się na bakier z nową tezą skracania i jak najkrótszej ścieżki dźwiękowej


Ciekawe, że profesjonalni instalatorzy w dużych kinach lub mniejszych salach projekcyjnych oraz salach koncertowych stosują sobie urządzenia z DSP i jakoś nie mają dylematów pod tytułem - "ojej, wydłużymy ścieżkę sygnałową, co teraz?". Co ciekawe, DSP stosuje się również przy realizacji nagrań, nie mówiąc już o tym co się dzieje w programach typu DAW. Ilość "zapiętych" tzw. "wtyczek" na wirtualnym mikserze ingerujących w sygnał na rozmaite sposoby (korektory, kompresory, De-Essery, limitery, ekspandery, spatializery, pogłosy, side-chain-ing,) w typowej sesji nagraniowej przyprawia o zawrót głowy.

Pszczyna napisał: Zaś jeżeli tyczy się kabla cyfrowego i zaślepienie książkowe iż 01001 że zero to zero a jedynka to jedynka to proszę się samemu dedukować jaki jest przepływ tych danych w kablu optycznym a jaki jest w cyfrowym , zrobić sobie osobiście test na kablach np. (Furutech ADL FORMULA 2 kabel USB 2.0 typ A-B a
Wireworld STARLIGHT 7 USB 2.0 A-B).


Oj, jednak nie potrafisz, cóż za niespodzianka. Pytałem o kodowanie protokołu, a Ty mi wyjeżdżasz z różnicami pomiędzy transmisją elektryczną i optyczną. Taka tam ciekawostka - dowolny cyfrowy protokół można przesłać optykiem i odwrotnie również. To tyko kwestia przetworników. Ponadto można to zrobić bezbłędnie jeśli użyje się protokołu z korekcją danych, takiego jak choćby podczas kopiowania na pendrive.
Problemem nie jest to czy zero to zero, a jeden to jeden (bo jest, pomijając błędy transmisji przy jednoczesnym założeniu, że w protokole nie zaszyto danych kontrolnych), tylko to jak z zakodowanych danych kabel ma wyciągnąć akurat dane dotyczące np. basu lub dowolnie innego zakresu częstotliwości i jakkolwiek go zmienić. Nie rozumiesz czym jest kodowanie i co robi z analogowym sygnałem. Nie rozumiesz też tego, że wyłowienie z gąszczu bitów jakichkolwiek informacji o sygnale następuje dopiero po zdekodowaniu sygnału czyli już po przejściu przez kabel, a ewentualne błędy transmisji mają rozkład losowy i jeśli degradują sygnał to robią to na wszelkich jego aspektach, a nie tylko na wybranych.

Pszczyna napisał: Jeżeli nie będzie słychać różnicy to no cóż pozostaje laryngolog .

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie laryngolog m.in. na podstawie badania audiometrycznego robionego dwa lata temu, zakwalifikował bez zastrzeżeń do podjęcia nauki na kierunku - realizacja dźwięku - co też uczyniłem.

Pszczyna napisał: Tyle i aż tyle z mojej strony

Uważasz, że to było COŚ?

W ramach douczenia się o USB - proszę bardzo - www.ire.pw.edu.pl/~rois/dydaktyka/syko/usb
Tylko tak uprzedzam - to skomplikowane rzeczy waldusiu są ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 12:11 #450982

Stań przed lustrem sfrustrowany tetryku i zobaczysz tego WALDUSIA chyba będziecie mieli siebie dużo do powiedzenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 12:21 #450983

Lubię inteligentne rozmowy, niestety nie mogę takiej prowadzić z Tobą, zatem ... lustro powiadasz ?

Stary dobry Pszczyna w starym dobrym stylu. Ech, wracają dobre czasy pyskówek poniżej poziomu na forum, brakowało mi tego, oj brakowało. Tylu się przewinęło tu i na "sąsiednim" napinających się adwersarzy i ... i jakoś tak wyblakli. Szkoda. Śmiesznie było. Kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 14:35 #450984

Nie mogę ,ty to jak z Barbarą Kurdej-Szatan i reklamy PLAy wstędze jej pełno a obecnie na WP i Onet jak biednemu 20zł podarowała STRACH SZAFĘ OTWOŻYĆ Z OBAWY CZY I TAM JEJ NIE MA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 14:58 #450985

Jeśli boli cię moja aktywność to wybacz, ale przepraszać nie będę. Aktywność większości użytkowników jest od jakiegoś czasu śladowa, więc może stąd masz mylne przekonanie, że jestem wszędzie. To raczej innych jest po prostu mało. I może zakończmy te puste dywagacje bo albo nic nie masz sensownego do powiedzenia albo wyciągasz swoje boleści. Ore-zer-wuar.

A wracając do brzegu - djmuody - polecił bym coś z głośnikiem AMT, ale to niestety znacznie więcej niż za Debut Ref. B6.
Z takich obecnie w miarę nowych modeli mamy np. Wharfedale Evo 4.1. W Audio pisali, że wersja 4.2 jest właśnie nieco wycofana w wysokich tonach, ale sam głośnik AMT powinien gwarantować szczegółowość i precyzję w tym zakresie, więc warto posłuchać. Cena jest niestety trochę wyższa niż za Dali Oberon 3. Jeśli jesteś w stanie to na pewno warte uwagi są wyższe modele ELAC-ó też z takim głośnikiem. Jeszcze Audiovector wypuszczał serię QR z tego typu wysoko-tonowcem, ale tu nie wiem na ile udane. Z tego co widzę to niestety jeszcze droższe i z monitorów jest chyba tylko QR1.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 16:32 #450986

Do tego Nada to :
Monitor Audio Silver 300,
Monitor Audio Silver 500,
Monitor Audio Gold 100
MONITOR AUDIO Gold 200---4 Ohm

Natomiast wypożycz i sam się przekonaj
Wireworld ultraviolet usb a-b lub wczoraj był na OOL za0,6m 119 zł lub 160zł/1m
Wireworld starlight 7 usb 2.0 a-b

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 17:40 #450987

To uzupełnijmy tylko informacje w świetle tego, że pytanie dotyczyło kolumn podstawkowych. w okolicach ceny 2-3 tyś.
Monitor Audio Silver 300, - wolnostojące, wg ceneo najtańsze za 6790 zł
Monitor Audio Silver 500, - wolnostojące, wg ceneo najtańsze za 5990 zł
Monitor Audio Gold 100, - owszem podstawkowe, ale za heh ... 9190 zł
MONITOR AUDIO Gold 200---4 Ohm - wolnostojące, cena ? Cóż, skromne 19890 zł

Myślisz ty czasem Pszczyna ?
Podkładasz się i wykładasz na, lekko licząc, co drugim poście.
Dodajmy też, że wszystkie są 4 ohmowe, a nie tylko Gold200. Na szczęście temu NAD-owi nie robi to większej różnicy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/20 18:29 #450990

Ulżyło ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Elac Debut Reference B6 vs Dali Oberon 3 vs cos innego 2021/12/21 09:12 #450996

Bynajmniej, czuję się jakbym kopał leżącego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator