HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

kabel głośnikowy 2021/09/30 21:53 #450768

Witam
Posiadam wzmacniacz Marantza PM7000N i kolumny Focale Chora 826 potrzebuje kupić kable głośnikowe do tego zestawu.
Proszę o poradę ,mój wstępny wybór to Melodika Brown Sugar BSSC4520 nie wiem czy będzie dobry.
Mogę prosić o zaproponowanie innych kabli z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kabel głośnikowy 2021/10/01 14:23 #450769

Trochę za gruby i tym samym za drogi, zwłaszcza w wersji z wtykami. Jeśli kolumny są blisko wzmacniacza, powiedzmy tak 2-3 metry na każdą stronę to przy maksymalnej mocy jaką jest w stanie wygenerować wzmacniacz (a przecież rzadko kiedy taka sytuacja nastąpi) spokojnie wystarczy Ci przekrój 2,5mm2. Nawet sama Melodika zaleca przekrój 4mm2 dopiero powyżej 10metrów przy podobnych mocach wzmacniacza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

kabel głośnikowy 2021/10/01 18:09 #450770

John ma racje...2,5 w zupelnosci wystarcza, polecam melodike sugar z metra, ja sie nie zawiodlem. Ostatnio bawilem sie cyfrowymi :) i ide o zaklad ze kazdy kto uslyszy, zrozumie ze jest roznica:P Fajne kabelki to np.Argentum wykonanie mistrzostwo. Takie bezpieczne to Sommer:), Mogami, (posiadam) a bardzo chcialbym zobaczyc cos z Neotech....Purple Rain Melodiki mialem juz dawno temu i tez spoko. W sumie kazdy z producentow ma cos chym chce sie wyroznic, jest w czym przebierac i ciezko sie zdecydowac:P Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kabel głośnikowy 2021/10/01 20:33 #450771

Ja bym wybrał jakieś najtańsze (w rozsądnych granicach - do kilkudziesięciu złotych za metr) i tylko sprawdził na forach czy nie jest to jakiś bubel.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kabel głośnikowy 2021/10/01 23:42 #450772

Neotecha sobie daruj (strasznie techniczne i szczegółowe potrafią zniechęcić )
Melodika to jakaś kpina na rynku
BELDEN 9497 Azjaci za nim przepadają w połączeniu z 8470,8471, 8473 jako druga żyła to gigant mający jedną wadę ( długo się wygrzewa )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kabel głośnikowy 2021/10/02 08:37 #450774

Witam
Jaka będzie wasza opinia i czy będą dobre do tego zestawu.
QED SIGNATURE Przewód głośnikowy REVELATION
Chord C-screen - konfekcja Chord Ohmic
Chord Ohmic - Ramour X,który lepiej zagra.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kabel głośnikowy 2021/10/02 09:18 #450775

Dlaczego kpina? Sugar wydaje mi się najlepszym kablem jaki miałem, tylko te skrobanie teflonu:p ... A moze tylko tak dobrze wpasował się w system. Pytanie który konkretnie wybrać ... Nie da się tak. Ale przypomniałem sobie o bardzo fajnym kablu, kimber kwik. Używałem go do połączenia głośnik-zwrotnica. Wydaje się jednym z ciekawszych w tej cenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kabel głośnikowy 2021/10/02 10:12 #450777

QED to najlepiej Genesis
Chord to Odyssey nie dać się nabrać na serię X bo to mydlenie oczów

warto zainteresować się bo taniej Tellurium Blue (niezły bas ) ultra Blue ( rozszerzona średnica i nieźle kontrolowany bas delikatniejszy lecz obecny)
===================
Co do Melodiki -krótko taniej wyjdzie kupić kabel ze szpuli w sklepie elektrycznym a efekt ten sam _--takie samo Voodoo jak audionowa Illuminator ! ( kabel 3 fazowy do betoniarki) wiem co piszę bo nie jeden rozbierałem ,ostatnio Solid Audio Core

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:kabel głośnikowy 2021/10/03 10:45 #450783

rel napisał: QED SIGNATURE Przewód głośnikowy REVELATION


Kable nie grają. Ten QED jest fajny bo fabrycznie zaterminowany Airloc - czyli bez śrubek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:kabel głośnikowy 2021/10/04 15:58 #450789

To dawaj foto jak rozbierałes. Kabel teoretycznie to kabel. Niby nie gra. Jednak ja czasem potrafię wymiana okablowania wyeliminować różnego rodzaju problemy u siebie w systemie. Piszemy tu o kablach głośnikowych a nie zasilajacych. Nie piszemy tu i jakiś hi eindach... Ma być w miarę tanio i dobrze. Ja te kable przepinalem jeden za drugim, nie mogę powiedzieć że że to nie ma wpływu na brzmienie. Ale czym jest to brzmienie? Chcesz zmienić brzmienie zacznij od kolumn. Znam ludzi co mają droższe kable od kolumn, wzmacniacza itd. i się cieszą że jest ok.. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:kabel głośnikowy 2021/10/05 09:41 #450790

Jeżeli BELDEM 8471 za 8zł/m lub BELDEM 9497 za 20zł/m ma być drogim kablem to nie mamy o czy pisać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kabel głośnikowy 2021/10/17 19:23 #450823

Rozważ z oferty Audioquesta, model Rocket 11. Lite druty LGC powinny Ci nieco pomóc w tym systemie i uporządkować choćby górę pasma. W tych kolumnach to podstawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator