HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki wzmacniacz do DCDDenon 700ae i Tannoy M2. 2021/09/15 21:52 #450718

Cześć. Jestem nowy na forum, a moja historia, która was raczej nie urzeknie jest taka.

Doradził mi niegdyś znajomy (co się zna i słuch ma) zakup zestawu Tannoy M2 i Denon 250se, do tego już sam sobie dokupiłem CD Denon 700ae (jedyny nowy element). Grało super, ale wcześniej miałem plastikowy zestaw 5+1 creativa więc miałem dużą różnicę. Z czasem zacząłem podejrzewać, że chyba coś nie gra w tej konfiguracji. Pasma zdawały się być oddzielone od siebie, a czasem jak przyszli znajomi i chciałem puścić coś w tle to cały czas miałem wrażenie, że jest za głośno i ściszałem co chwilę, a sama muzyka jakoś zamiast sobie pulsować to była po prostu nie wyraźna.

Nie myślałem o zmianie komponentów, bo nie sądziłem, że może to być kwestia sprzętu, a może raczej pomieszczenia, albo ustawienia głośników. Z czasem zaczęło brakować też pilota do wzmacniacza (bo całość służy też do kina) i zdecydowałem się zmienić wznacniacz. Poczytałem trochę na forum i dowiedziałem się, że Tannoy M2 mają raczej słabe opinie.
Doradźcie proszę, jaki wzmacniacz (z pilotem) proponujecie do tych głośników, a może zmienić też głośniki (bo wchodzi to w grę). Na wznacniacz mógłbym wydać 800 pln. Na głośniki też coś koło tego.
Myślałem o Denonie 350 SE ale nie ma regulacji tonów. Potem o Denonie 700 ae, żeby pasował do CD, ale opinie też nienajlepsze.
Co myślicie o CD Denon 700ae ?
Pokój ma 16 m2
Słucham częsciej rocka i metalu, ale zdarzy się coś elektronicznego. Lubie puścić głośniej, ale jako tło też powinno się sprawdzać.
Z góry dziękuję za rady
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do DCDDenon 700ae i Tannoy M2. 2021/09/16 14:11 #450719

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do DCDDenon 700ae i Tannoy M2. 2021/10/05 21:34 #450791

Cześć
John 1.5v – dziękuję za linki.

Kupiłem Rotela RA972 oraz dwa zestawy głośników do odsłuchania – Mission 702 oraz Elac CL 82.

Test 1 – Rotel + Tannoy M2 (obecnie posiadane) - Różnica (w stosunku do wzmacniacza Denon 250se) od razu zauważalna. Dźwięk mocniejszy, wszystko lepiej słyszalne i odczuwalne.

Test 2 - Rotel + Mission 702 - Tu trochę rozczarowanie. Dźwięk zdaje się słabszy niż na Tannoyach, mniej basów (wszystko odsłuchuję bez podbicia tonów). Odczucie jak by grały jakoś tak wąsko i ciemno.

Test 3 – Rotel + Elac cl82 – SUPER. Elaki brzmią najlepiej. Porównując je do Missionów 702 czy Tannoyi czułem jak by mi ktoś zatyczki wyjął z uszu. Brzmienie otwarte, żywe.

na tym się na razie zatrzymam - kolejny upgrade za 10 lat

Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki wzmacniacz do DCDDenon 700ae i Tannoy M2. 2021/10/05 23:52 #450792

Dubz napisał: Poczytałem trochę na forum i dowiedziałem się, że Tannoy M2 mają raczej słabe opinie.


hi-fi.com.pl/testy/kolumny/2965-tannoy-mercury-m2.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki wzmacniacz do DCDDenon 700ae i Tannoy M2. 2021/10/06 10:50 #450794

Denon pma 700 lub 710,720 jest dobry do rocka zwłaszcza z kablami Tellurium Q , ale jeżeli ma się przewijać muzyka elektroniczna polecam z tej znanej stajni Marantz PM 5003 jest subtelniejszy lub wyżej (pominąć 5004)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jaki wzmacniacz do DCDDenon 700ae i Tannoy M2. 2021/10/06 16:05 #450796

Ale kolega już wybrał sprzęt i jeśli chodzi o marki, to taki sam jak mój, bo też sobie słucham na Rotelu i Elac-ach B)

RA-972 też mi chdodził po głowie, ale nie miałem wtedy grosza i kupiłem na szybko małego RA-935 którego zostawię nawet jeśli pojawi się coś innego, a czaję się powoli na Primare 30.1, ale to w przyszłym roku ... może.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator