HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dac na kościach ak4499 2021/09/10 19:08 #450712

Witam , możecie mi polecić Daca na kościach ak4499 musi być nowy i do 4000zł max

Grać to będzie z Cary ca1 Dali 18 mk II  TV po optyku i PC



Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dac na kościach ak4499 2021/09/11 19:57 #450713

Witam.... np Gustard 22A....i cala reszta Topping, Smsl.... szczerze jakis specjalnie wielkich roznic bym sie nie spodziewal. Ale dlaczego delta sigma? W necie mozna duzo naczytac sie ze dac nie gra i kropka hehe ja natomias slysze roznice miedzy dacami... pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dac na kościach ak4499 2021/09/12 00:03 #450714

Raczej między układami wyjściowymi, które są już analogowe. Sam DAC o ile nie ma w sobie zaszytych dziwnych filtrów jeszcze po stronie cyfrowej, gra tak samo, ale wzmacniacze operacyjne na wyjściach już nie koniecznie. Poza tym, rożne "daki" maja na wyjściu zazwyczaj inne napięcia, co też ma wpływ choćby na "postrzeganie" brzmienia. Wystarczy lekko wyższe napięcie które daje lekko wyższą głośność i już uważamy że gra lepiej.

Mam wrażenie, że zawsze zapominamy o tym, że każdy dźwięk z dowolnego urządzenia finalnie zawsze jest analogowy. W ten czy inny sposób nasz cyfrowy plik i jego zawartość dochodzi do jakiegoś układu elektronicznego, który zamienia go na analogową postać i to ten układ definiuje nam tzw. syganaturę brzmieniową DAC-ów, odtwarzaczy CD, streamerów czy nawet wzmacniaczy cyfrowych w klasie T. Pojęcie "cyfrowego dźwięku", tak często wykorzystywane w reklamach wszelkiej maści współczesnych samograjów, jest w sumie czymś co de facto nie istnieje, a membrana głośnika działa prawidłowo tylko jak dostanie analogowy sygnał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator