HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha R-N602 zmiana wzmaka i kolumn 2021/05/21 20:53 #450524

Heja



Pewnie chlejecie juz zimne piwko z kija w ogrodku ale mozna zawsze odpowiedziec pozniej lub przy piwku

Mam taki oto zestawik:

Klocek: Yamaha R-N602
Kolumny: Dali Ikon 6 mk1
okablowanie miedziane beztlenowe 4mm
sub; Harman Kardon HKTS210SUB/230 BDS210/230

Dali juz mi sie osluchaly, ahh te wstazkowe wysokie, daja rady ale czasami jezdza po uszach. Ogolnie kolumny calkiem calkiem ale w ramach eksperymentu czlowiek by juz poszukal czegos innego. Dopiero zaczalem wiec mozna sie bawic.

Co do samego wzmaka gra w porzadku, choc czasami albo jemu albo kolumnom brakuje tego efektu zeby dech zaparlo od uderzenia mocy. To raz.
A dwa sama obsluga MConnecta czy tez Musiccasta to po prostu porazka. O ile wlaczam sprzet do pol h i chodzi elegancko, to pozniej apka muli, wiesza telefon (Mconnect ---> TIDAL). To zabiera cala przyjemnosc ze sluchania.



Poeksperymentowalbym troche z kolumnami i od razu pytanie czy za podobne pieniadze nie lepiej mi juz bazowo zmienic wzmaka na cos typu wzmak + przystaweczka do Tidal. Moze kasowo i brzmieniowo to sie bardziej oplaci niz zintegrowane dobre.. ale nie najlepsze rozwiazanie. 
Do nowych kolumn juz bym chcial cos konkret jako klocek w podobnej cenie co ta Yamaha, zeby bazowy wzmak byl wystarczajacy do prawie obojetne jakich kolumn. Zeby mocy nie braklo a obsluga Tidal byla baja. Szkoda ze dedykowana apka na telefon nie hula z tym wzmakiem bo ten MConnect odbiera cala zabawe ze sluchania.

Moje propo nowych kolumn to np takie oto zestawy:
Klipsch RF-82
KEF Q750
KEF IQ70
BOWERS & WILKINS 683
HECO AURORA 700
Monitor Audio Bronze

Zimnego piwka i dzieki z gory za sugestie co do zmiany wzmaka na cos fajniejszego, a pozniej bede sie bawic kolumnami ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N602 zmiana wzmaka i kolumn 2021/05/22 19:43 #450525

woow, 602 brakuje mocy?

poniższe z testu audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2561-yamaha-r-n602

Dane firmowe mówią tylko o mocy przy 8 omach, która ma wynosić 80 W, ale nawet przy takim obciążeniu moc jest znacznie wyższa - 111 W w trybie jednokanałowym i 2 x 110 W w stereo. Przy 4 omach Yamaha dostarcza imponujące 182 W (jeden kanał wysterowany) lub 2 x 158 W. W tej grupie można Yamahę pochwalić za najlepszy odstęp od szumu - S/N wynosi 85 dB.

Wyśmienicie wygląda pasmo przenoszenia (rys.1), przy 10 Hz nie widać żadnego spadku, a przy 100 kHz wynosi on tylko -0,8 dB dla 8 omów i -1,2 dB dla 4 omów.

W spektrum zniekształceń (rys. 2) widać wyraźną przewagę zniekształceń nieparzystych, ale ich poziom jest bezpiecznie niski, najsilniejsza trzecia leży przy -88 dB, a kolejne - piąta, siódma i jedenasta - już wyraźnie poniżej -90 dB.

Rys. 3. jest dowodem na to, że pod względem zniekształceń THD+N (tak jak i pasma przenoszenia) amplituner radzi sobie bardzo dobrze - i to przy obydwu badanych typach obciążeń charakterystyki 8 i 4 omowe leżą blisko siebie. Poziom THD+N poniżej 0,1 % jest dostępny dla mocy wyjściowe przekraczającej 2 W przy 8  oraz niespełna 4 W przy 4 omach.


Nie znam tych Dali, nigdy nie słyszałem ich, ale skoro piszesz, że czasem wstążki dają po uszach to potrzebujesz czegoś cieplejszego, spróbuj z NAD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator