HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Modernizacja domowego audio 2021/05/18 19:20 #450506

Witam Wszystkich,
Doradźcie mi proszę w kwestii ewentualnej modernizacji mojego domowego audio.
Mam wzmacniacz Rotel RA-972 z DAC Nostromo uX2 + kolumny Polk S50 audio połączone z TV i konsolą. Do tego czego najczęściej używam zestawu to Spotify i filmy. Nie jestem do końca zadowolony z połączenia rotela z polkami - lubię ciepłe brzmienie z nisko schodzącym basem, a tutaj tego zdecydowanie nie ma. Zastanawiam się nad ewentualną wymianą wzmacniacza na jakiś amplituner. Najlepiej z przedwzmacniaczem gramofonowym i z funkcjami sieciowymi Spotify itp. Czy coś w cenie 2 tys z hakiem np NAD C338 może lepiej zagrać od mojego rotela?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Grzesiek.m.85.

Modernizacja domowego audio 2021/05/18 21:10 #450508

Chyba wiem jakiego dźwięku szukasz. Tanio... jeśli o tym samym myślimy znalazłem w małych chario syntar... Gralo to z marantzem pm 14 i była synergia. Wyższy model i masz więcej i lepiej. Bardzo podoba mi się też, jak grają szerokopasmowce plus lampa. Z 10 lat temu pytałem tu na forum podobnie jak Ty. Pozdrawiam .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modernizacja domowego audio 2021/05/18 23:14 #450509

Nad C338, to fajny wzmak! Nie dość, że super wyposażony to na dodatek dobrze brzmi. Więc dlaczego nie spróbować, Spotify chodzi przez Chromecasta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modernizacja domowego audio 2021/05/19 07:50 #450510

Znalazłem jeszcze taką Yamahe R-N602 2.1 tylko nie wiem czy to dobre połączenie do tych kolumn.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modernizacja domowego audio 2021/05/19 09:07 #450511

Ampituner sieciowy/stereo z dobrymi opiniami w necie. Ale obawiam się, że wypadnie nie co słabiej a niż wspomniany wyżej Nad C338. Może będzie lepiej jak udasz się na porównanie tych urządzeń?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modernizacja domowego audio 2021/05/19 14:23 #450514

z udaniem się gdzieś to raczej ciężko, poza tym chyba prościej będzie po prostu zamówić coś, przetestować i najwyżej odesłać
znalazłem jeszcze DENON PMA-800NE - ze sprzętem Denona nigdy nie miałem do czynienia, mógłbym nawet znieść brak funkcji sieciowych jeśli jakość dźwięku była by satysfakcjonująca w tym przedziale cenowym. Bliżej mi jednak do marki NAD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Grzesiek.m.85.

Modernizacja domowego audio 2021/05/23 18:00 #450526

Na pewno ten Denon 800, będzie grał słabiej a niż Nad C338. Po za tym zwróć uwagę jak bogato jest wyposażony ten Nadzik. Zamów przez stronę dystrybutora, przekonasz się o tym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modernizacja domowego audio 2021/05/23 21:53 #450527

Grzesiek.m.85 napisał: Witam Wszystkich,
Nie jestem do końca zadowolony z połączenia rotela z polkami - lubię ciepłe brzmienie z nisko schodzącym basem, a tutaj tego zdecydowanie nie ma. Z

Ja tam bym zaczął wymianę od głośników, bo Twoje raczej nie są kwintesencją ciepłego brzmienia ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modernizacja domowego audio 2021/05/24 17:30 #450529

PWA napisał:

Grzesiek.m.85 napisał: Witam Wszystkich,
Nie jestem do końca zadowolony z połączenia rotela z polkami - lubię ciepłe brzmienie z nisko schodzącym basem, a tutaj tego zdecydowanie nie ma. Z

Ja tam bym zaczął wymianę od głośników, bo Twoje raczej nie są kwintesencją ciepłego brzmienia ;)

Też tak mysle. Będziesz miał opcje to sprawdź koniecznie chario, moze-kastle knight podstawki. Nie wymagają jakiejs kosmicznej elektroniki ale skalują się.
I co jest źródłem. Tv czy konsola?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator