HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Denon DRM-555 klikanie podczas odtwarzania kasety 2021/05/14 17:41 #450484

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i jeszcze niezbyt wiem, czy w dobrym miejscu wstawiłem post, ale mam nadzieję, że tak…

Zakupiłem Denona DRM-555 (magnetofon) w rewelacyjnym stanie. Bez widocznych wad, ale… podczas odtwarzania kaset, w lewym kanale pojawiają się nieregularne, głośne kliknięcia porównywalne do tych z płyt winylowych podczas odtwarzania. Prawy kanał ok. Magnetofon był sprawdzony, paski wymienione, silnik też, uziemienie ok… poproszę o poradę, co mogę zrobić, żeby się pozbyć tego irytującego dźwięku?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Denon DRM-555 klikanie podczas odtwarzania kasety 2021/05/15 15:01 #450488

Jeśli są nieregularne to wygląda na usterkę elektryczną w torze audio. Grzebanie samodzielne czy nasze doradzanie chyba nie wiele tu pomoże i trzeba się rozejrzeć za serwisem, który pomierzy układ. Najczęściej padają kondensatory, czasem jakiś tranzystorek stabilizujący napięcie.

edit:
Jeszcze mi przyszło do głowy - zimny lut. Gdzieś na płytce w torze audio masz zimny lut, więc teoretycznie usterka do naprawienia w domu. Na początek można sprawdzić palcem czy któryś element nie jest dziwnie luźny, a potem dostać do spodniej strony płytki i przepatrzeć wszystkie punkty i wszystkie podejrzane po prostu przelutować nawet bez używania cyny. Po prostu punkt po punkcie nadtapiamy maks przez sekundę i tak po kolei. W pierwszej kolejności przyjrzałbym się miejscu gdzie wlutowane są gniazda chinch, bo przez wpinanie i wypinanie bardzo łatwo uszkodzić te punkty lutowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator