HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw używany 5-6k. Szybkość, kontrola. 19m2 2021/04/02 01:45 #450368

Hej,
rozkminiam setup do pokoju ze zdjęcia, do którego się wprowadzam.


Mam w głowie takie rozmieszczenie. Orientacyjne wymiary w cm.


Prawilne miejsce odsłuchowe na fotelu/kanapie, a z tyłu wstawię biurko przy którym spędzam większą część życia - tam również chciałbym korzystać z dobrodziejstw audio, choć w trochę gorszej pozycji, zasłonięty monitorami, itp. Gdzieś z boku wciśnie się jakieś łóżko, itp :D
1) Co sądzicie o takim rozmieszczeniu pod kątem audio? Trochę martwią mnie te kaloryfery i duże okna na tylnej ścianie. Mogę pokombinować nad jakimś improwizowanym/DIY przystosowaniem akustycznym, ale wolałbym też nie zastawiać jedynych okien w pokoju (jedno to wyjście na balkon). Z drugiej strony pokoju są drzwi, więc też nie chciałbym ich zastawiać kolumnami.

2) Nie wiem gdzie zacząć poszukiwania, na jaki sprzęt patrzeć, żeby nie jeździć na totalnie ślepe odsłuchy. Chciałbym przeznaczyć na używany zestaw ~5-6k PLN. Źródłem będzie PC.
Słucham bardzo różnorodnej muzyki- pop, rap, trap, jazz, klasyczna, rock jednak większość to metal i ciężkie brzmienia gitarowe. Moje preferencje dźwiękowe:

- dobra kontrola i szybkość w dolnych pasmach, chciałbym nie słyszeć przeciągniętego buczenia przy szybkich metalowych numerach. Nie szukam dużej ilości basu, ale dobrej kontroli, "tight". Jestem gotowy poświęcić część energii i funu z ciepłego, porywającego nogę basowego uderzenia popu czy rocka, na rzecz bardziej analitycznego brzmienia. Dla zobrazowania - moim endgame słuchawkowym są Stax L700.
- dość neutralna charakterystyka, bez nadmiernych podbić poszczególnych pasm. Nie chciałbym jednak żeby brzmienie było totalnie płaskie i bez energii- szukam jednak zestawu hi-fi, nie monitorów studyjnych. Chciałbym słyszeć jakiekolwiek życie.
- nie lubię przesadnie ciepłego, przeciągniętego brzmienia, zwłaszcza w dolnych pasmach.
- nie lubię kłujących w uszy syków - nadmiernie wyeksponowanych talerzy, sybilantów, itp. (co nie znaczy, że lubię stłumioną górę)
Totalnie nie mam pomysłu na jakie sprzęty zwracać uwagę i gdzie zacząć poszukiwania zestawów do odsłuchu.

3) Myślałem nad kolumnami podłogowymi. Całe życie miałem podstawkowe, chciałbym przeskoczyć na "wyższy level". Czy taki pokój nie będzie zbyt mały?

4) Mam w tej chwili wzmacniacz AMC XIA 30, kupiony prawie 10 lat temu za około 1200zł. Lepiej go zostawić i wydać całą kwotę na kolumny, czy wymienić go na inny (wtedy budżet trochę rośnie)? Pytam zarówno pod kątem audio, jak również mocy.

Obszar gdzie mogę słuchać to okolice Warszawy, Kielc, Łodzi.

Z góry dzięki za pomoc :)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pankracy777.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator