HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/02 21:39 #450222

Cześć wszystkim,

Ostatnio rozstałem się z moim Cambridge Audio Azur 640, a Avance Omega 509 zostały, jest to dla mnie znak, aby dalej coś gmerać i szukać. Szukam wzmacniacza pod który będzie podpięty mały odtwarzacz strumieniowy Yamha WXAD-10.
Pomieszczenie ma około 25-30 m2 przy czym jest wysokie (piętro to antresola i spadzisty dach, najwyższa wysokość to nawet 5m)

Jeśli chodzi o gatunki muzyczne to jak w kalejdoskopie, wszystko lecz bez tzw. „Głupiego łomotu”. Głównie rock, choć i Daria Zawiałow oraz Męskie Granie potrafią zagościć.

Lubię dźwięk wyrazisty, soczysty, dobrze słyszane średnie i wysokie tony, niskie tony trzymane w cuglach.
Sprzęt używany, budżet raczej niski około 1500 zł, co proponujecie?

Moje myśli kierują się do NADa, lecz w mojej okolicy (Tychy, Katowice) nic nie znalazłem na wypożyczenie aby usłyszeć jak gra. Przechodziłem przez Technicsa, Yamaha RN402d (zupełnie nie odpowiadał mi dźwięk, może przez to, że grały na Indiana Line Tesi561), co proponujecie, co polecacie.

Dziękuje za odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/03 10:47 #450227

W Czechowicach-Dziedzicach w stronę Ligoty masz możliwość nie wspomnę o Bielsku Hifi studio czy Top audio w Klimczoku bardzo życzliwi ludzie nawet kawą poczęstują !, no a Tychy na Al.JP.II Luzak fakt niby internetowy sklep lecz posłuchać można a o tym sklepie na ul.Bielskiej ? nie wspomnę przez reklamę no i Katowice pełna lista sklepów audio np. Mega Hertz ,Top Hi-Fi & Video Design,Audio Styl,Studio , Hi-Fi studio, Kino-domowe.pl,MP3store Katowice, Denon Store - Audio Video - High End ,Bodnar Audio salon, Bodnar Audio salon, Corde High-Fidelity Audio, RCM Audio, Hi-Fi Silesia.

Po wpisie szukasz jasnego wzmaka to przywodzi na myśl starsze Marantze , Creek Evo 50A,Primare I22.

Polecam baltlab-a epocę 1v.3 lub v2.0 (to te same wzmaki), Epoca jest niesamowicie jasna i przezroczysta, do bólu wręcz, pokazuje co w trawie piszczy, barwa i przestrzeń pierwsza liga. Modeli powyżej V2.0
Rozważyć trzeba Arcam A29, A39 ,Cambridge Audio CXA60

No i aspekt kabli zwłaszcza IC(wireworld oasis 7 rca, Neotech 3001) , głośnikowe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/03 17:47 #450231

Cześć,

W budżecie ok 1500zł z nowych wzmacniaczy proponuję Nad'a C316. Bardzo fajny, muzykalny i energetyczny wzmacniacz. Trochę niedoceniany i często wypierany przez wyższy model C326, który co prawa jest silniejszy, ale nie tak muzykalny jak 316-ka.
W stosunku do CA-640, który jest wyjątkowo analityczny, rozjaśniony i odchudzony na wokalu oraz basie dźwięk zyska na sile, energii, spokoju i barwie. Duuużo większa muzykalność, głębia i nasycenie! Polecamy! :)

Pozdrawiam,
Q21.r

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/06 14:08 #450240

Dzięki za podpowiedzi, właśnie aktualnie rozglądam się za NAD C316 BEE v2. Co myślicie o używanym? Na co dokładnie zwrócić uwagę? Ja z doświadczenia sprawdzę działanie potencjometru czy nie trzeszczy, czy przyciski wyboru źródła działają, przycisk power ON OFF działa poprawnie, czy na wyłączonym nie słychać żadnego buczenia, oczywiście odsłuch również musi być. Na co jeszcze zwrócić uwagę, rozbierać go raczej nie będę aby sprawdzić stan kondensatorów czy nie są spuchnięte bo by mnie sprzedający przepędził.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/07 20:59 #450243

A co sądzicie o NAD C326BEE z modyfkacją Muda44?
Znalezione na popularnym trzy literowym serwisie zaczynającym się na O kończącym się na X

O modyfikacji: Dźwięk stał się bardziej rozdzielczy, szczegółowy, poprawiła się stereofonia, scena zyskała na głębi, bas jest szybki i precyzyjny - w tej cenie nie do osiagnięcia. Modyfikacja dotyczy ominięcia elementów i układów wpływających na obniżanie jakości brzmienia ( im krótsza droga sygnału tym ten sygnał będzie wyższej jakości ) . Niskiej jakości aktywny przedwzmacniacz zostaje zamieniony na przedwzmacniacz pasywny , zostają też poprawione stopnie wejściowe końcówek mocy. Wzmacniacz po modyfikacji ma nieaktywną regulację barwy oraz układ soft clipping . W torze zostaje tylko jeden, najwyższej klasy kondensator na kanał i jest on dobierany do konkretnego modelu . Ścieżka sygnałowa zostaje maksymalnie skrócona . Sygnał biegnie dobranym , najwyższej jakości przewodem . Przycisk TONE DEFEAT w tych wzmacniaczach nie omija układów regulacji barwy a jedynie " mostkuje " potencjometry i kilka elementów a w torze nadal pozostają bufory przed i za układem regulacji barwy a to te właśnie bufory są odpowiedzialne za degradację brzmienia ( stąd i brak różnicy przy wyzerowanych potencjometrach bas / sopran i aktywacji TONE DEFEAT ) Jakość brzmienia takiego wzmacniacza odpowiada dzisiejszym nowym wzmacniaczom w okolicach nawet do 6000zł. Wzmacniacz po modyfikacji gra podobną sygnaturą brzmienia ale ze znacznie wyższą rozdzielczością , bardziej naturalną barwą , precyzją i dynamiką przez co poprawia się czytelność , szybkość , lokalizacja , stereofonia i przestrzeń . Znika matowość . Z opinii samych właścicieli wynika że wzmacniacze takie są bezkonkurencyjne w cenie zakupu + modyfikacja a także jakością brzmienia przewyższają kilka razy droższe wzmacniacze fabryczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/08 21:26 #450244

Weź sobie mega poprawnego Nada C326. Jest duża szansa, że z tym zostaniesz. Każdy już chyba zna dobro tego wzmacniacz. Modyfikacje, zostaw na później.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/09 05:27 #450245

Codziennie czytam testy C316 vs C326 i im więcej czytam tym bardziej nie wiem na co się zdecydować. To chyba normalne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/09 10:36 #450246

mateuszmjm napisał: A co sądzicie o NAD C326BEE z modyfkacją Muda44?

Nic nie sądzimy, ale na wszelki wypadek omijamy szerokim łukiem takie "ulepy". Jak ten pan sobie "uszył" taaaki świetny wzmacniacz, to niech go sobie teraz sam używa. Po cholerę kroić te wszystkie układy zamiast kupić sobie gotowca, który już nie ma tych wszystkich bolączek, które tak wspaniałomyślnie wyciął konstruktor i teraz chce komuś sprezentować za opłatą.
Co do wyboru pomiędzy 316 a 326, to jeśli tylko finanse nie są problemem i znalazłem zadbany egzemplarz, biorę 326.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/09 22:55 #450249

To odpuść sobie trochę to czytanie i udaj się do salonu dystrybutora Nada (Tophifi) i porównaj sobie C316 i C326. Sam będziesz już wiedział, które z tych urządzeń bardziej przypadnie Ci do gustu. Moim zdaniem C326 zabrzmi dużo lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/10 11:06 #450251

mateuszmjm napisał: Codziennie czytam testy C316 vs C326 i im więcej czytam tym bardziej nie wiem na co się zdecydować. To chyba normalne.


Im dalej w las tym więcej drzew ,sam już zauważyłeś iż się zagoniłeś w kozi róg i aby się nie zapętlić rzuć monetą i tyle

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz stereo pod Avance Omega 509 2021/03/10 19:19 #450253

Tak będzie najlepiej, nie ma co tyle czytać, trzeba usłyszeć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator