HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak nagłośnić pokój ? 2021/01/21 16:45 #450032

Hej wszystkim,

posiadam Telewizor Xiaomi Mi TV 4S 55", oraz komputer z płytą główną MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI. Obecnie również korzystam z głośników TRUST GXT 38 2.1. Ogólnie głośniki nie grają źle, jednak mam problem iż nie mogę korzystać bez przepinania z komputera i TV (w sensie że gdy słucham na komputerze to leci z komputera, a jak z TV to leci z TV, nie chodzi mi o jednoczesne działanie. Po prostu za każdym razem zmiany urządzenia muszę przepinać z gniazda do gniazda.).

Dlatego myślę jaki sprzęt mogę kupić powiedzmy do 1000 zł (ale im mniej tym lepiej, nie jestem audiofilem, jak widać głośniki za 300 zł są dla mnie dość wystarczające), aby grało dobrze i bez przełączania. TV posiada zarówno HDMI ARC, wyjście optyczne jak i wyjście słuchawkowe. Natomiast płyta główna tylko wyjście słuchawkowe i optyczne. A i wchodzi w opcje tylko coś w styli 2.1, bo mogę tylko głośniki postawić obok TV.

Da się to jakoś zrobić ?

Z góry dzięki za informacje. Pozdrawiam.

Neeq.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagłośnić pokój ? 2021/01/22 12:17 #450035

Panie kolego nie żartuj, dozbieraj trochę pln z gówna bata nie ukręcisz :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagłośnić pokój ? 2021/01/22 16:35 #450036

Wypadało by podłączyć coś na kształt przedwzmacniacza lub DACa, coś co ma wejście optyczne dla TV i RCA dla sygnału z kompa lub USB (ominiemy wtedy kartę dźwiękową kompa).

np. takie "cóś" - allegro.pl/oferta/dac-fx-audio-dac-x3pro...dzwiekowa-9897013187
Do optyka podepniesz TV, do USB - kompa, a z wyjść RCA podasz sygnał na Trust-a. I po temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jak nagłośnić pokój ? 2021/01/22 17:05 #450037

Za 1000 zł można kupić osobny DAC i wzmacniacz - prawie na pewno zestaw zagra lepiej niż przy użyciu tego pudełeczka. Wadą takiego rozwiązania są dużo większe rozmiary całości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak nagłośnić pokój ? 2021/01/22 18:23 #450039

Zgadza się, tylko po co, skoro Trust to raczej zamknięty zestaw i nie ma jak obejść wbudowanego wzmacniacza dla satelitek i samego woofera. Zresztą jaki ma sens kupowanie osobnego wzmacniacza to tego typu głośników? Nic to przecież nie poprawi. Trzeba by w ogóle sprzedać to w cholerę i przesiąść się na taki zestaw jak proponujesz, ale z dokupionymi prawdziwymi kolumnami (używki) za przy przynajmniej 500-600 zł. Sprzedając Trusta (na allegro "chodzi" po 190 zł.) mamy ok. 1200 zł. Kupując jakiś wzmacniacz za 300-400 zł zostaje jeszcze coś na przetwornik.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator