fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz

ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz 2021/01/20 23:34 #450030

• Dżentelmen1
  • Dżentelmen1 Avatar
  • Wylogowany
  • Stały bywalec
  • Stały bywalec
  • Otrzymane podziękowania: 12
nie wiem czy w końcu kupiłeś to urządzenie, ale jak dla mnie każdy model Dragonfly to odkrycie. Największe wrażenie robi dla mnie Black i Cobalt. Tego drugiego niedawno zakupiłem do swojego systemu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz 2021/01/21 16:39 #450031

• Dzik
  • Dzik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 1

Dżentelmen1 napisał: nie wiem czy w końcu kupiłeś to urządzenie, ale jak dla mnie każdy model Dragonfly to odkrycie. Największe wrażenie robi dla mnie Black i Cobalt. Tego drugiego niedawno zakupiłem do swojego systemu :)

Na razie jeszcze nic nie kupiłem, bo wydałem tyle pieniędzy, że nawet na kable mi nie zostało. Dragonfly RED używam razem z moim biurkowym, aktywnym zestawem 2.1 od Edifiera. Gra na pewno nieporównywalnie lepiej niż integra, ale nie mam porównania z innymi przetwornikami, żeby snuć konstruktywniejsze wnioski.

ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz 2021/01/21 18:03 #450033

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 93

Dzik napisał: ... Dragonfly RED używam razem z moim biurkowym, aktywnym zestawem 2.1 od Edifiera. Gra na pewno nieporównywalnie lepiej niż integra, ale nie mam porównania z innymi przetwornikami, żeby snuć konstruktywniejsze wnioski.

Niż która integra? Bo napisałeś, że jeszcze nie kupiłeś żadnego wzmacniacza. Domyślam się, że przez Dragonfly podłączyłeś głośniki Edifier (aktywne, jak sądzę) i brzmią od czegoś lepiej ale nie wiem od czego. Tak czy inaczej, moim zdaniem najlepiej byłoby zacząć od wzmacniacza, sprawdzić jak zabrzmi z DragonFly, a dopiero potem pożyczyć jakiś DAC i porównać. Jeżeli usłyszysz różnicę, to bierz, jeżeli nie to nie bierz. Stawiam, że jeżeli nowy DAC będzie w cenie zbliżonej do DragonFly, to różnicy nie usłyszysz. Ale mogę się mylić, bo dwaj nieobecni już koledzy z tego forum podobno znakomicie rozpoznawali brzmienie różnych kabli tylko żaden nie chciał sprawdzić tej umiejętności za pomocą ślepych testów.

Jerzy Gondol
Ostatnio zmieniany: przez Adam Szulc.

ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz 2021/01/21 18:18 #450034

• Dzik
  • Dzik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum

Adam Szulc napisał: Niż która integra? Bo napisałeś, że jeszcze nie kupiłeś żadnego wzmacniacza. Domyślam się, że przez Dragonfly podłączyłeś głośniki Edifier (aktywne, jak sądzę) i brzmią od czegoś lepiej ale nie wiem od czego. Tak czy inaczej, moim zdaniem najlepiej byłoby zacząć od wzmacniacza, sprawdzić jak zabrzmi z DragonFly, a dopiero potem pożyczyć jakiś DAC i porównać. Jeżeli usłyszysz różnicę, to bierz, jeżeli nie to nie bierz. Stawiam, że jeżeli nowy DAC będzie w cenie zbliżonej do DragonFly, to różnicy nie usłyszysz. Ale mogę się mylić, bo dwaj nieobecni już koledzy z tego forum podobno znakomicie rozpoznawali brzmienie różnych kabli tylko żaden nie chciał sprawdzić tej umiejętności za pomocą ślepych testów.

Wzmacniacz już kupiłem i nawet wstawiłem wyżej zdjęcia (tyle że to wzmacniacz bez przetwornika DAC). Pisałem, że Dragonfly'a używam z moim biurkowym zestawem, więc uznałem za rzecz zrozumiałą, że chodzi mi o "integrę" na płycie głównej komputera.

Ten przetwornik był w moim przypadku dość przypadkowym zakupem i zapewne dziś bym go już nie kupił. Na forach, do których mam zaufanie, nie ma on najlepszej opinii w kontekście pomiarów i stosunu jakości do ceny. Ja mu nic do zarzucenia nie mam, ale nie mam też doświadczenia z innymi przetwornikami, a nawet gdybym miał inny, to zapewne i tak nic lepszego by nie wyciągnął z mojego biurkowego zestawu.

Ostatnio zmieniany: przez Dzik.

ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz 2021/01/22 17:12 #450038

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
Skoro masz większe zaufanie do opinii na forach niż do własnych uszu, to się nie wtrącam. Ryzykujesz tylko wydaniem kilkudziesięciu złotych na przejściówkę, która w przyszłości i tak może się przydać.

Dopiero teraz zauważyłem tamte linki do Primare. To I20 czy 21? 21 jest tylko "Designed in Sweden", a 20 chyba jeszcze "Made in Sweden". To dobry wzmacniacz, choć z czasem sprzedający zaczęli przesadzać z ceną. 5000 to już powyżej wartości rynkowej, jak na mój gust.

Jerzy Gondol

ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz 2021/01/22 20:27 #450042

• Dzik
  • Dzik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum

Adam Szulc napisał: Skoro masz większe zaufanie do opinii na forach niż do własnych uszu, to się nie wtrącam.

Nie wiem, skąd taki wniosek, skoro napisałem, że nigdy tego DACa z innym nie porównywałem. Nie jest mi potrzebna żadna przejściówka – wystarczy kabel Jack 3.5 na 2 RCA. Dodatkowy DAC i tak by mi się przydał, żebym nie musiał jednym żonglować między dwoma zestawami.

To jest Primare A20 MKIII, który kosztował 4k 20 lat temu. Dziś chodzi między 1k a 2k.

Ostatnio zmieniany: przez Dzik.

ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz 2021/01/23 14:18 #450044

• Adam Szulc
  • Adam Szulc Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end

Dzik napisał:

Adam Szulc napisał: Skoro masz większe zaufanie do opinii na forach niż do własnych uszu, to się nie wtrącam.

Nie wiem, skąd taki wniosek, skoro napisałem, że nigdy tego DACa z innym nie porównywałem. Nie jest mi potrzebna żadna przejściówka – wystarczy kabel Jack 3.5 na 2 RCA.

O takiej przejściówce pisałem. MiniJacka wtykasz do Dragonfly, 2 RCA podłączasz do wzmacniacza i oceniasz czy brzmienie Ci się podoba czy nie. Mój wniosek wynikał stąd, że nie chcesz tego zrobić i najprostszym wytłumaczeniem jest jest brak zaufania do własnych uszu. Ale oczywiście mogę się mylić i przyczyna Twojej niechęci do empirii może być bardziej skomplikowana.

Jerzy Gondol
Ostatnio zmieniany: przez Adam Szulc.

ELAC Debut Ref. DBR62 - wzmacniacz 2021/01/24 11:52 #450045

• Dzik
  • Dzik Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Nie jest tak, że nie chcę; czekam na koniec miesiąca z dalszymi zakupami, bo w tym jestem już poza limitem i w międzyczasie zastanawiam się nad dodatkowym DAKiem, bo Dragonfly służy mi za kartę dźwiękową, a poza tym ma wbudowany preamp. Oczywiście, że przesłucham, jak to brzmi z nowym zestawem, ale i tak niewiele mi to da, bo nie dysponuję żadnym porównaniem.

• Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator