HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/29 23:41 #449859

Witam. Mam Denon CEOL n10, chciałbym dokupić gramofon aby dało się go podłączyć pod Denona.
1. Wybrałem gramofon taki jak w tytule, na stronie po dodaniu do koszyka tego gramofonu, polecane jest i że ludzie niby kupują do tego to: www.coolblue.nl/product/687050/vivanco-pa-115.html Rozumiem, że jest to przejściówka, ale czy bez tego nie podłącze gramofonu do Denona?
2. Gramofon ma bluetooth więc rozumiem, że każdy głośnik bezprzewodowy da radę połączyć, czy są jednak jakieś ograniczenia?
3. Czy w tej cenie, ewentualnie do 300euro da się wybrać coś lepszego? Nie lubię kupować używek dlatego stawiam na nówkę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 10:51 #449862

1. Nic nie musisz dokupować. Gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz, więc możesz podłączyć go bezpośrednio do wejścia liniowego Denona
2. O ile dobrze pamiętam, to ten model nie ma wbudowanego BT.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 11:15 #449865

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
:woohoo:
Koniec świata! Gramofon z blutufem!
:whistle: :pinch:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 12:03 #449866

Iro - wszak światek audiofilski nie był i nie jest logiczny.
Kupujemy gramofon bo nasłuchaliśmy się ezoterycznych bzdetów o czarnym analogowym brzmieniu i chcemy go puścić przez cyfrowy (i zapewne stratny jeśli to nie jest aptX lub coś lepszego) BT. Czego nie rozumiesz ? ;)

Ten model ma tylko wyjście USB do kompa (po cholerę ?) jakbyśmy chcieli jednak zdigitalizować nasze czarne analogowe brzmienie tłoczonych z cyfrowych (w większości przypadków) plików. Czyli płacimy ok. stówki za płytę którą potem zrzucamy do pliku (16 bitów/48 kHz - bo na tyle pozwala wbudowany przetwornik) i mamy to samo co w Tidalu możemy mieć za 40 zł/m-c mając dostęp do kilkudziesięciu milionów utworów.

Tak jak wspomniał PWA - podpinasz się wyjściem z wbudowanego w gramofon preampu na wejście ANALOG IN w CEOL-u i jest po temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 14:08 #449869

John 1.5 V napisał: ... Czyli płacimy ok. stówki za płytę którą potem zrzucamy do pliku (16 bitów/48 kHz - bo na tyle pozwala wbudowany przetwornik) i mamy to samo co w Tidalu możemy mieć za 40 zł/m-c mając dostęp do kilkudziesięciu milionów utworów.


Jeżeli bieg zdarzeń jest taki jak opisałeś, to istotnie wygląda to nad wyraz racjonalnie, oczywiście przy współczesnej i postępowej definicji racjonalności. Gramofon ma sens kiedy posiadamy sporą kolekcje winyli z dawnych czasów i trzeba coś z nimi zrobić, a do tego lubimy kolekcjonować ładne przedmioty (w niczym to nie jest gorsze od zbierania znaczków czy etykiet zapałczanych). "Analogowe czarne" brzmienie wprawdzie nie jest ezoterycznym bzdetem ale wymaga sprzętu droższego niż analogiczny do odtwarzania CD czy plików. Kiedy kupowałem swój ostatni gramofon, to w sklepie złośliwie puszczono mi muzykę, podłączając go do wybitnego zestawu i doprowadzając mnie do frustracji. Bo akurat nie miałem pod ręką 40 tys. na zbyciu, żeby coś takiego powtórzyć w domu. Gramofon jest też o tyle ciekawym przypadkiem, że zadaje kłam opinii, iż źródło dźwięku ma najmniejszy wpływ na brzmienie. Z tym że nie chodzi o sam gramofon czy nawet wkładkę a o płytę. Największy maja oczywiście kable. B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 14:16 #449871

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: Iro - wszak światek audiofilski nie był i nie jest logiczny.
Kupujemy gramofon bo nasłuchaliśmy się ezoterycznych bzdetów

On jest nielogiczny i wewnętrznie sprzeczny, to wiadomo od dawna. Wystarczy na chwilę dłużej "pobyć' na AS.
Tyle, że tu ujawnia się trochę poboczny światek, światek tych co się właśnie naczytali, dowiedzieli że to jest "cool i mega" i kupują gramofony takie właśnie, "wyposażone" w USB, blutufy (jeszcze tylko brakuje takich co to na pokładzie mają ADC (czyli "odwrotny" DAC, gdyby ktoś, nie ten tego)...za cenę poniżej pół tysiąca, w lidlu z igłą, która wykończy każdą płytę po trzech "prze-rylcowaniach".
To po prostu nie zagra, na pewno nie jak analog, solidny analog, z nawet budżetowej półki. Budżetowa = min. 1500zł + wkładka min. 500 + nawet "jakieś" działające pre-phono.
Summa summarum - tacy "powstańcy" (jak mawiał kiedyś tutaj kol. Patrick - może czytuje czasem? Pozdrawiam), szybciej się zniechęcą do winyli niż to sobie wyobrażają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 16:19 #449883

Zgadzam się z kolegami, że BT w gramofonie analogowym, to przegięcie, no ale czasy mamy takie, że wkładają go w zasadzie wszędzie.
Co do interfejsu audio w gramofonie, to jednak widzę w tym jakieś plusy dodatnie. Kiedy wracałem do płyt analogowych (po ponad 20 latach przerwy), miałem 2 cele... ok. 300 analogów LP + coś ze 100 singli, które spokojnie czekały w mieszkaniu mojej mamy, aż łaskawie ponownie się nimi zainteresuję oraz prośbę brata, żeby płyty te zdygitalizować dla niego. W związku z tym naturalną sprawą było kupić jakiś gramofon budżetowy (padło na TN-300 Teac'a) i do tego z interfejsem. Chodziło o to, żeby jakoś nadmiernie w koszta się nie wkręcać, gdyby powrót mi nie podszedł, ale jednocześnie jakiś w miarę przyzwoity entry level mieć. Sama cyfryzacja płyt zajęła mi jakieś 3 miesiące intensywnej pracy i czasami zabawy w iZotope RX6, żeby nieco skorygować niektóre nagrania. Po tym wszystkim w zasadzie na jakiś czas gramofon poszedł w odstawkę i włączałem go tak 2-3 razy w miesiącu bardziej, żeby smar w łożyskach nie zasechł, niż z rzeczywistej potrzeby. Po jakimś czasie zdarzyło mi się posłuchać urządzeń z nieco wyższej półki (3-5 tys), ale dalej przynależących wg. niektórych do urządzeń budżetowych. Jednocześnie doszło mi trochę nowych płyt z przełomu lat 70/80, które dostałem w prezencie od mojego kolegi i wtedy podjąłem decyzję o wymianie Teac'a
Co do konwersji w odwrotnym kierunku, to sam mam analogowy album (Mesjasz pod Gardinerem z 1983) Philipsa, który został nagrany w wersji cyfrowej i wydany zarówno w wersji CD, jak i czarnej płyty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 16:27 #449886

Nie mam kolekcji winyli jak kolega wyżej wspomniał, ale od zawsze z respectem do nich podchodziłem bo dorastałem w domu z gramofonem i dziesiątkami płyt winylowych. Nie pamiętam dźwięków jakie dają gramofony bo nie sięgam na tyle pamięcią. Zbieram płyty CD i lubię nadal słuchać z płyt, ale chciałbym i winyle. Ot tak sentymentalnie podchodzę do tematu. Druga kwestia: Jak coś kupuję to nie lubię szajsu, albo kupić coś czego nie wykorzystam, lub jeszcze okaże się że muszę dokupić przejściówki, wzmacniacze, głośniki... wszystko wymienić na lepsze aby wykorzystać nowy sprzęt jaki kupiłem. Dlatego też proste pytanie: Czy ten gramofon jest dobry i czy podłączenie go pod Denona da mi dźwięk lepszy od zwykłego CD’ka? Jeśli nie, to jaki sprzęt ( gramofon, przedwzmacniacze, wkładki itp itd.. ) polecicie do +\- 500euro? Jeśli to mało to zaproponujcie na jakiego rzędu wydatek mam się nastawić i podrzućcie jakieś rozwiązanie ;)
A, no i USB czy BT nie jest mi totalnie potrzebne, nie sugerowałem się tym przy wyborze gramofonu a BT pomyliłem z innym modelem o podobnej chyba nazwie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez buzk44.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 17:07 #449890

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
W budżecie +/- 500 eu możesz już poszukać Pro-Jecta może nawet z wyższej serii niż "Debut"
np. jest okazja cenowa:
www.salonydenon.pl/gramofony/gramofon-1-...PEAQYAyABEgIraPD_BwE
Co prawda trzeba dokupić zewnętrzne pre-phono (to przynajmniej na początek nie musi kosztować więcej jak ok. stówki) ale zakładany budżet niewiele to wszystko przekroczy. Zamontowana fabrycznie Ortofon OM 10 jest dość podstawowa ale w/g mnie już ta jest znacznie lepsza od AT95
Na życzenie, za dopłatą można w PJ zażyczyć sobie montaż lepszej.
Co do wkładek i igieł - osobiście jestem zwolennikiem szkoły brzmienia Grado. Nie wiem czy teraz jeszcze PJ współpracuje z Grado.

Są oczywiście b.dobre wkładki i igły firmy AT (oni nie urwali się z choinki) ale te kosztują znacznie więcej.
Pj jest prosty w obsłudze, brak w nim automatyki i innych zbędnych bajerów, za to dostaje się lepszy silnik, łożyska, i nade wszystko - ramię.
Osobiście od nastu już lat bezawaryjnie i z zadowoleniem używam PJ z pierwszej serii Xpression.
Wszystko jest w nim nadal oryginalne, włącznie z paskiem napędowym, wymieniana była tylko sama igła co jest naturalne po pewnym czasie, w zależności od intensywności używania.
Przy wyborze wkładki warto zwrócić uwagę na to czy można później wymienić samą igłę - tylko ona się zużywa a zmienić taką można własnoręcznie w czasie mniejszym niż minuta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2020/12/30 18:46 #449896

Nie mogę znaleźć tego konkretnie modelu. Czy mógłbyś podrzucić jakieś jeszcze które spróbuję znaleźć w Holandii? Jeśli możesz to czy coś z www.iear.nl/merken/pro-ject/ tej strony wartego uwagi? Nie mieszkam w Polsce.
ewentualnie stąd - www.project-audio.com/en/category/turntables/essential-line/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez buzk44.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2021/02/12 16:08 #450127

Ja mam pytanie z podobnej "beczki". Szukam gramofonu w cenie 2000 - 3000pln, ktory ma byc lepszy od tt5005 (mam igle At 91 i wymienione kabelki wyjsciowe na Melodike). Przedwzm. Vincent PHO-8. Szukam gramofonu automat. lub półautomatycznego (lubie zasypiac przy muzyce, wiec potrzebne zatrzymanie talerza) podobnego do AT-LP120 LP-140 z Pitch ctl
Czy grajek 1000 pln drozszy bedzie lepszy niz taki AT-140, czy moze zainwestowac w lepsza wkladke?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Andy
Ostatnia edycja: przez edgor13.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2021/02/17 00:55 #450136

Już kiedyś wspominałem o Teac TN 3B lub TN4D. Obydwie, zacne konstrukcje pod względem jakości wykonania i dźwięku. W wyższym modelu masz dobrą wkładkę Sumiko MM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2021/02/17 18:10 #450139

Dzieki za info
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Andy

Gramofon Audio Technica AT-LP120XUSBBK Pytanie laika 2021/02/19 17:40 #450157

I co w końcu zakupiłeś? Ta Audiotechnice lp120x?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator