HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Cd odtwarzacz 2020/11/14 21:06 #449525

Witam. Szukam w miarę dobrego odtwarzacza oczywiście jakiś używany do kwoty 500 zł. Co możecie zaproponować? Muzyka ogólnie Rock progresywny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cd odtwarzacz 2020/11/14 22:33 #449528

Z odtwarzaczami to teraz jest pewien problem, bo polecać stare dobre modele trudno, bo nie wiadomo w jakiej kondycji jest laser (a wcześniej czy później padnie każdy), a z dostępnością nowych bywa różnienie. Z kolei polecać w miarę nowe modele też trudno, bo mam wrażenie, że producenci nie bawią się już tak w trwałość tego elementu, a i inne pierdoły są irytujące - np. wyłączniki krańcowe szuflady albo przyciski jak w Cambridge Audio.

Gdybym miał polecać coś co jest funkcjonalne, nieźle brzmi i nadal są do niego lasery (CDM lub VAM 12.1) to wymieniłbym Technicsa SL-PG np. 490 albo 590. Zdarzają się na aukcjach ładne zadbane sztuki.
Można się też rozglądać za wyższymi modelami SONY - seria ES. Polecić mogę też Rotele jak RCD-951 lub RCD-971 bo tam też montowane są nadal w miarę dostępne Sony KSS-213. Bodajże Onkyo (też swego czasu chwalone za brzmienie) też są na laserach Sony-ego, ale jeśli już to szukałbym tych produkowanych po roku 2000.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Cd odtwarzacz 2020/11/15 20:41 #449535

Ja z kolei polecił bym Pioneer PD-S703. To świetnie brzmiący odtwarzacz, zresztą swego czasu dość ceniony. Natomiast tak, jak napisał wcześniej kolega, zapewne trudno będzie o pewne części. Inna sprawa, że używałem go przez 20 lat i wymieniłem dopiero 3 lata temu. Do końca sprawował się bez zastrzeżeń, choć po 12 latach zafundowałem mu czyszczenie mechanizmu... tak just in case.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Cd odtwarzacz 2020/11/15 21:32 #449536

No właśnie o tym problemie pisałem.
Znajdź mi na allegro, ebayu czy amazonie ofertę sprzedaży laserów PEA1179 Stable Platter.
Znalazłem dopiero na aliexpres po 80$ (zostało 5 szt.) i 90$ (tu mają nawet 992 szt.), ale nie zmienia to faktu że jest to drogo (przy obecnym kursie nie licząc wysyłki mamy 300-340 zł), w porównaniu z takim KSS213 (ok.45-60zł) czy VAM12.1 (ok.50zł) których jest pełno wszędzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator