HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/16 13:43 #449543

OK już wszystko prostuję i wyjaśniam....

Przebąkiwałem o RN-803d ponieważ jest bardzo zachwalana, gdzie bym nie szukał jakiegoś info o ampli stereo tam pojawia się własnie Yamacha RN-803.

Z racji tego, że ja człowiek lubiący w miarę dobre rzeczy, chodzi tu o każda kwestię życia, zawsze mam tak, że staram się kupić to co lepsze. Czasem jest to dobre a czasem niepotrzebnie wydaje $$ na coś co tak naprawdę nie wykorzystam, albo nie odczuje różnicy miedzy tym droższym niby lepszym a np jego tańszym bratem.... A mieć coś żeby mieć i wydać $$ to tez nie zawsze jest słuszna decyzja... I tam mam ze wszytkim czy to cześć do samochodu, czy narzędzia, czy cokolwiek innego. Zawsze ma być lepsze o lepszego, ale czy zawsze warto ?

Podobnie własnie sprawa wygląda i w tym przypadku wszyscy chwalą 803, że taka super hiper wszystkomogącą, a nawet nie słyszałem jak brzmi ta Yamacha zarówno 803 jak i 602. A może taka RN-602, tańsza jak by nie było o około 1000zł tez mi wystarczy zarówno muzycznie jak i sprzętowo.

Co do głośników to szukałem nowych, bo używki jakoś do mnie nie przemawiają, mogły być "katowane" dzień w dzień albo coś inneo ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez markosz.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/16 20:04 #449547

RN 602 to świetny sprzęt. Ciągłe porównywanie z czymś lepszym to powszechna audiofilska "choroba". Zawsze znajdzie się wzmacniacz który jest pod jakimś względem lepszy, dlatego trzeba w którymś momencie powiedzieć - OK, kupuję to na co mnie stać bo jest to dobre, kiedyś przyjdą większe pieniądze to się sprzęt podmieni. Na tym forum przewinęło się sporo ludzi którzy cały czas prosili o poradę, dostawali ją, a potem zadawali znów pytanie - "czy jest coś lepszego w tej cenie ?" To jest obłęd. Kup 602, pobaw się nią dwa trzy lata, potem sprzedasz, dołożysz i kupisz sobie nowy odpowiednik dzisiejszej 803, bo do tego czasu Yamaha pewnie dwa razy wymieni zawartość katalogu.
Co do kolumn - to, że były katowane w niczym im nie przeszkadza, nie postarza kolumny. To co im szkodzi to koty, wpadające na nie dzieci, służenie za podstawkę pod kwiatki, wtykanie paluchów w głośnik wysoko-tonowy itp. sutuacje. Nie jest łatwo zepsuć kolumnę wzmacniaczem. Takie kolumbryny jak proponowane przeze mnie Cantony czy Heco Aurory potrafią znieść spore kopniaki mocy, mają zapas większy niż większość wzmacniaczy jest im w stanie podać, a jeśli brakuje kasy na duże "zagramaniczne" dobre nówki to naprawdę warto się rozejrzeć za polskimi tańszymi firmami, Pylon, Tonsil, Melodika czy nawet STX, mają w ofercie całkiem fajne rzeczy i są znacznie tańsze niż zagraniczna konkurencja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator