HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/13 21:38 #449506

Wystarczy Ci coś w rodzaju karty dźwiękowej podpinanej przez USB, coś jak Audioquest Dragonfly.
Wtedy nie ma się co przejmować starym lapkiem. Ostatecznie, na jakiś czas można użyć po prostu wyjścia słuchawkowego i tędy puścić sygnał do wzmacniacza. Ja tak czasem robię i się nie obcyndalam. Jakość jest wystarczająca, a nie budujemy przecież referencyjnego hi-endu. Głośność tylko w lapku ustaw na maksa i będzie OK.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/14 06:05 #449507

Pudełek z netflix całe mnóstwo na rynku, nie ogarniam tematu, mam to wbudowane w tv, z tv do yamaha cyfrowo spdif.
Pamiętaj, że yamaha ma też cyfrowe wejścia dźwięku.

Jeśli masz jakieś płyty z filmami,
Jeśli kupujesz coś na płytach
to warto sprawdzić odtwarzacze blue-ray z netflixem, sprawdzić cenę, jakie wyjścia dźwięku mają i czy potrafią zrobić to co chcesz, np. odtwarzać pliki.

Laptop to bardzo dobre, wygodne źródło dźwięku i obrazu.

O kartach usb nie wiem nic. Tzw wiem że są ;)

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/14 12:23 #449512

Wiem ze tych pudełek mnóstwo, ale co i z czym się je to juz nie koniecznie

Z tym lapkiem to jest tak że, właśnie chciałbym go wyeliminować z udziału. Proj ma stać na regaliku z tyłu za narożnikiem. Dlatego myślałem o małym pudełku aby je śpiąc na stale z projem i nie podpisać tego co chwila. Wiec jeżeli trafiłbym jakieś z wyjściem audio to mogłoby być dobre rozwiązanie. Tylko czy te pudełka mogą mieć różne jakości w odtwarzanym dźwięku? Czy raczej nie ma co w to wnikac ?
Kurcze zielony w temacie audio strasznie jestem.
Muszę się chyba też podszkolić odnośnie rodzajów wejść/wyjsc w sprzętach audio ;)
Co do filmów na płytkach to brak, oglądamy tylko netflixy i inne internety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez markosz.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/14 12:45 #449513

Imo najlepiej jakby "pudełko" miało hdmi i spdif (optyczne do dźwięku).

Jaki masz projektor?
FullHD czy 4K?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/14 12:50 #449514

Projektor FullHD Sony HW65es

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/14 20:20 #449524

No, to box musi być minimum FullHD i osobne wyjście dźwięku musi mieć , i to będzie trudne, bo one zazwyczaj tylko hdmi mają, popatrzyłem trochę na te pudełka, nie wiem, fachowców trzeba jakiś zapytać.
Chyba najlepszy będzie czysty android, byle aktualizacje były zapewnione, ciężki może być z tym dodatkowym wyjściem dźwieku w niskiej cenie.


Xiomi mi box sprawdź najnowszy, chyba ma wyjście dźwięku, ale nie wiem jak ten przeznaczony na polski rynek, może się różnić od tego z UK.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/14 22:26 #449527

Czyli, zakupiłeś model RN 602? Bo już się pogubiłem? Te Heco będzie to dobry pomysł do tej elektroniki. Tam jest dużo mocy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/15 18:23 #449533

Nie na razie nic jeszcze nie zakupiłem. Mocno rozważam nad tą 803. Wtedy miałbym mocowo już na dłuższy czas...
Na razie najprawdopodobniej w zestawie z Aurora 700. Gdzieś tam piszą, że to mało do taki dużego salonu, ale na start na pewno starczą w razie co może kiedyś się zmieni.

Patrzyłem na te boxy i można znaleźć też takie z SPDIF.

Dobrze na takim zestawie ogląda się filmy, czy przy 2.0 i tak nie ma na co liczyć ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/15 20:17 #449534

A przepraszam, czy 2x158W / 4 omy to mało ?
Tyle właśnie jest w stanie wygenerować RN-602 i to w warunkach domowych jest aż nadto wystarczające. Podczas normalnego użytkowania nawet nie zbliżysz się do takich wartości bo aurory mają skuteczność na poziomie 89dB, czyli dosyć wysoko i na prawdę niewiele im trzeba żeby grać głośno.

Gdzie tak piszą, że to mało do takiego salonu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/15 21:44 #449537

Ja się nie znam, na tych watach wszystkich i co ile potrzebuje. Czyli taki 602 spokojnie zadowoli te 700 ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/15 22:04 #449538

I to na luzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/16 08:50 #449539

A co w takim razie zagra lepiej z tymi Aurora 700 w takim salonie jak mój RN 803 czy 602 ?


Może trochę źle się wcześniej wyraziłem o tym że to za mało, po prostu bardziej do takiego salonu proponowano mi Aurore 1000 niż 700... Jednak budżetwo trochę mnie to już zabija...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/16 09:27 #449540

markosz napisał: A co w takim razie zagra lepiej z tymi Aurora 700 w takim salonie jak mój RN 803 czy 602 ?

Nie spodziewaj się różnic, które wyłapiesz na ucho. To ten sam styl grania, może kilka dodatkowych funkcji i trochę więcej watów, aczkolwiek zbędnych zupełnie.

markosz napisał: Może trochę źle się wcześniej wyraziłem o tym że to za mało, po prostu bardziej do takiego salonu proponowano mi Aurore 1000 niż 700... Jednak budżetowo trochę mnie to już zabija...

To może jednak używki ?
allegro.pl/oferta/duze-kolumny-podlogowe...-jak-nowe-9922044669 - a jeśli czarne "nie teges" to proszę bardzo, są i białe.
allegro.pl/oferta/kolumny-canton-gle-490...gwarancja-9228406362
I jeszcze takie piękności do kompletu
allegro.pl/oferta/canton-vento-809-180w-...podlogowe-7412200828

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/16 10:45 #449541

No tak tylko czy napewno potrzeba mi jest mocniejszych kolumn ??

Muzyki/filmów słuchać raczej na codzień głośno nie będę a przynajmniej nie będę wykorzystywał ich max możliwości, tak mi się wydaje przynajmniej. Od święta 3x w roku jakaś głosniejsza imprezka i tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/16 12:21 #449542

Nie rozumiem Cię, od samego początku gdzieś przebąkujesz, że lepiej 802 bo jak sam napisałeś "Wtedy miałbym mocowo już na dłuższy czas", potem zastanawiasz się czy 602 zasili odpowiednio Aurory 700.

Gwoli wyjaśnienia kwestii mocowych - to że kolumna ma napisane 200W to nie znaczy, że tyle potrzebuje do normalnego grania, ani że trzeba mieć taki wzmacniacz, ani że tyle generuje. To tylko jej wartość maksymalna jaką jest w stanie znieść bez uszkodzenia. Podobnie ze wzmaciaczem, to że ma ileś tam watów to nie znaczy że tyle generuje. Tu jest podobnie jak z mocą i obrotami w silniku. Maksymalna moc generowana jest przy prawie maksymalnych obrotach i wzmacniacz ma podobnie, maksymalną moc generuje odkręcony prawie na maksa, a przecież mało kto tak używa wzmacniacza. Na ogół odkręcasz gałkę trochę, i z reguły nie przekracza sie połowy. Można bez problemu używać wzmacniacza 10 watowego i 200W kolumn jak i wzmacniacza 200W i 80watowych kolumn (tylko tu nie wolno przesadzić bo się spalą).

Podałem Ci przykłady dobrych używek, w świetnym stanie, w bardzo dobrej cenie, pasujących gabarytami do Twojego salonu. Nie ma tu co kombinować tylko wybrać kolor, dokupić RN602 i jakieś kable głośnikowe 2x2,5mm2 w cenie 15-20 zł za metr np. Melodika czy Supra.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator