HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/10 14:22 #449477

Witam wszystkich,

Niedawno z zoną zakupiliśmy projektor Sony z obrazu jesteśmy bardzo zadowolenie, ale niestety Audio nie istnieje... tzn istnieje ale są to głośniczki komputerowe Cereativ także sami rozumiecie :P

No wiec do tego ładnego obrazu przydałby się i fajny dźwięk. Niestety na etapie budowy/wykańczania domku nie było nawet w myślach posiadanie projektora więc i o jakimkolwiek KD nie myśleliśmy. Teraz nie chciałbym mieć wiszących kabelków od głośników tylnych ani żadnych maskownic na ścianach. W związku z tym postanowiłem pójść w stronę stereo a z tego co zdążyłem poczytać to dobre stereo do filmów złe nie jest.

Jak pewnie większość tu zadających pytanie kompletnie zielony w doborze klocków audio jestem, dlatego też proszę o pomoc w dobrym wydaniu kasiory.

Po poczytaniu forum zdarzyłem też zorientować się iż nasz salon nie jest zbyt łatwym pomieszczeniem z racji dużej przestrzeni około 40m2 + otwarta kuchnia kolejne 14m2 a do tego wszystkiego sufit wysoko ja w kościele ;)

Kolumny miałyby stanąć po bokach komody czyli około 1,8m od siebie. Z lewej strony będzie jeszcze w przyszłości koza/kominek z prawej praktycznie przy ścianie zamiast kwiatuszka. Narożnik na którym siedzimy znajduje się około 4m od komody nad która własnie wyświetlany jest obraz z projektora.

No i tu pytanie na co postawić, aby jakoś fajnie to wszystko wkomponowało się muzycznie zarówno do filmów jak i odsłuchu muzyki a i od święta uciągnęło jakąś imprezkę.

Odnośnie gatunków muzycznych to praktycznie wszystko od a-z nie mam sprecyzowanych upodobań, co w ucho wpadnie to leci, z przewagą szybszej nuty - jakiś House, Dance itp.

Źródła odsłuchu to przewaga internetu oraz radia więc to raczej konieczna konieczność, do tego możliwość odtwarzania muzyki z telefonu czyli jakiś BT.

No i na koniec to przede wszystkim Netflix czyli filmy i seriale.

Wiem, że najlepiej to gdzieś podejść/podjechać i posłuchać co jak gra ale niestety nie mam zbyt wielkich możliwości aby to wykonać- brak salonów muzycznych w pobliżu.

No i na koniec najważniejsze czyli kwota - 6kpln to raczej chyba max jaki byłbym w stanie wydać.

Bede wdzięczny za każdą podpowiedz w temacie.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/10 18:27 #449478

Poczytaj o yamaha rn803d,
jest kilka testów w sieci po polsku, np.
audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-st.../2984-yamaha-r-n803d

Do tego jakieś duże podłogowe kolumny i powinno być dobrze.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/10 20:11 #449479

I kolumienki do kompletu
allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-glosnik...84-bowers-9756258536 - w bardzo ładnym stanie, trzeba tylko uczulić domowników, a zwłaszcza imprezowiczów, żeby nie pchali paluchów w to srebrne bo pozabijasz ;)
allegro.pl/oferta/potezne-kolumny-stereo...hm-2x20cm-9875790675
allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-audiove...s-c2-mkii-9584746233
allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-cant...dc-czarne-9839326663 - dobre uniwersalne kolumny. Mimo niskiej impedancji nie będą zanadto obciążać wzmacniacza.
allegro.pl/oferta/dali-lektor-6-audiofilskie-kolumny-9819863904
allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-paradigm-11se-mk3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/11 10:25 #449480

wdehe już przeglądając forum widziałem, że polecałeś RN803 czy to naprawdę dobry sprzecior, sa jakieś inne odpowiedniki w sensie inne firmy które są na jego poziomie, czy jednak ten model wiedzie prym w tym przedziale cenowym ?

Co do głośników to chyba jednak mam lekkie obawy przy zakupie używek... nie wiadomo jak były traktowane przez poprzedniego właściciela.

Czy do powiedzmy 3tys dałoby rade wyrwać jednak jakieś w mierę przyzwoite nowe kolumny ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/11 11:13 #449482

Nówki do 3 tyś ?
No dobra. To może coś z polskich np.
Pylon Audio Opal 30
Pylon Audio Sapphire - tych słuchałem kiedyś na AudioShow (w 2000 naście którymś) i to było jedno z fajniejszych brzmień tamtej wystawy.
Tonsil Maestro III - a tak, właśnie że Tonsil. Nie ma w tym modelu żadnego nostalgicznego mrugania okiem do czasów PRL-u. Normalna kolumna, dobrze zbudowana (nie jak stare penisowe altusy), dobre komponenty w zwrotnicy i solidna skrzynia.

Coś z niemieckich
CANTON CHRONO SL 580.2 - to uczciwa i rzetelna niemiecka robota. Niemcy robią kolumny lepsze niż samochody, które prywatnie uważam za penisowe i szpanerskie, dlatego nigdy nie będę jeździł "niemcem", ale kolumny od nich to zupełnie to inna bajka.
Canton GLE 476

Przeglądając ofert na jakimś np. Ceneo warto wiedzieć, że podane tam ceny dotyczą jednej sztuki, więc ustawiając filtr na "nasze 3000" musimy wpisać 1500.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/11 12:15 #449484

Dzieki za info
O tych Pylonach czytałem pochlebne opinie.

Kurcze szkoda tylko, że nie ma jak tego wszystkiego odsłuchać, bo jak czytam po rożnych forach to jest w sumie najważniejsze jeszcze najlepiej u siebie w domku.

A co np z takimi propozycjami jakie dostałem w międzyczasie przed napisanie tutaj tematu

Klipsch Reference R-820F
Heco Aurora 700 - akurat tu jest opcja w bieli i boku w drewnie jak z panela co byłoby najbardziej akceptowalne przez żonę jako najmniej ingerujące w wygląd salonu :lol: :lol:

Na pewno zależało by mi aby nie zabrakło dynamiki, energii, bassu B) - o ile przy kwocie 3kpln można to wszystko uzyskać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez markosz.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/11 15:29 #449485

Pylon Audio swego czasu wypożyczał kolumny do domu (przez ich sklep) za kaucją. Nie wiem jak teraz. Koszt przesyłki oczywiście po Twojej stronie, ale żeby "nie wtopić" 3 tyś. to chyba warto zaryzykować taką kwotę. Poza tym kupując przez internet chyba nadal masz prawo zwrotu w jakimś terminie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/11 16:51 #449486

Nie znam nic w cenie tego amplitunera yamaha o takiej funkcjonalności i mocy.
Mam go i sobie chwalę.
Imo to taki porządny, budżetowy wszystkomający dobrze grający, uczciwie wyceniony amplituner.
System yapo robi różnicę.

Wiadomo, że jak ktoś ma większe wymagania, lepszy słuch to może potrzebować czegoś bardziej wyrafinowanego (droższego).
Ale jako "zwykły" sprzęt do cieszenia się muzyką to nadaje się idealnie.

Do analizy nagrań mam słuchawki.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/11 17:37 #449487

Yamahę RN 803 to musisz wybrać obowiązkowo, bo nie zrobili lepszego amplitunera sieciowego na rynku. Co do głośników, to wybór jest. Ja lubię KEF Q750. Membrana bierna, dobra sprawa. Będzie trochę ponad budżet ale warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/11 20:11 #449488

Skoro tak polecacie tą Yamaszkę to może i faktycznie warto, szczerze mówiąc to po cichu liczyłem że za ampli dam trochę mniej :P Patrzyłem wcześniej na Yamahę RN-602.

Co do wymagań słuchowych to myślę że cokolwiek nie wybiorę na tym poziomie $$ będę i tak zadowolony :)

Ciekaw jestem czy ten system naprawdę robi robote i z mojej jaskini coś wydobędzie, bo warunki jak by nie patrzył mam chyba słabe.

wdehe jakie Ty ze swojej strony poleciłbyś budzetowe "dzwiekograje"do takich warunków, żeby jakiś tam banan na twarzy przy słuchaniu był...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez markosz.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/12 18:57 #449493

skoro mają być nowe,
to ze sklepu,
skoro ze sklepu to można posłuchać samemu,
i to jest najlepsze rozwiązanie, tylko trzeba pamiętać, że mają być duże i podłogowe

ja już wielokrotnie wspominałem, że mi banana na twarzy dają kolumny firmy Dali, te z linku, z kilku postów wyżej wydają się być kolumnami "w dechę", ale każdy lubi co innego, i co innego chce, i dobrze, po to tyle tego jest by każdy znalazł coś dla siebie,

a z ta Yamaha trzeba uważać, bo przy niej da radę usłyszeć różnicę w graniu rożnych kolumn,
a jak ktoś nie usłyszy, to niech kupi te pasujące do wystroju wnętrza,

BTW: otwarta przestrzeń itp. warto poczytać o akustyce pomieszczeń, by uniknąć dudnia, pogłosów itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/12 20:48 #449495

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi, chciał nie chciał wybór jakoby nie zależał ode mnie... Moja Ania zobaczyła kilka proponowanych modeli, ale niestety tylko jedne przeszły selekcję :lol: :lol:

Bedzie bardzo budżetowo, ale na sam początek myślę, że nie ma tez co kombinować. Kupimy białe Heco Aurora 700 i zobaczę jak to gra wtedy może z czasem zechce zmienić na coś innego. Oczywiście odsłucham sobie kilka modeli może akurat coś wywrze na mnie piorunujące wrażenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/13 20:07 #449503

No dobra a teraz najważniejsze, jak to wszytko ze sobą śpiąc żeby grało i dźwięk wydawało...
Kolumny vs yamaha to nie problem, ale pozostaje projektor i wysyłacz sygnału w naszym przypadku to laptop. W laptopie mam tylko wyjście hdmi 1x i wyjście słuchawkowe tam gdzie teraz podłączamy głośniczki Creative. A proj do lapka za pomocą hdmi, proj ma tylko 2xhdmi i nic więcej.

Raczej Yamahy z lapkiem nie będę laczyl przez wyscie słuchawkowe bo to chyba słaby pomysł?
Jak to teraz ogarnąć? Jakiś box ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez markosz.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/13 20:18 #449504

a laptop nie ma bluetooth?

i trzeba by się jeszcze zainteresować jak działa serwer multimediów, przyznaję że nigdy nie używałem, nie wiem czy to tylko odtwarza pliki czy potrafi przechwycić dźwięk z innej aplikacji, hm, ciekawe...

zewnętrzna karta dźwiękowa usb z wyjściem cyfrowym to ostateczność, trzeba spróbować rozwiązać to za pomocą dostępnych "narzędzi"
pieniądze zawsze można wydać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Stereo do salonu 40+m2 - filmy/muzyka 2020/11/13 20:45 #449505

No właśnie lapek leciwy i bluta nie ma... ja to juz w elektronice do tyłu jestem trochę;)

Widziałem że teraz ludziska maja różne box jakieś tv android czy coś.... mógłbym wtedy pozbyć się lapka i ciągle go nie podłączać do projektora. Wtedy np netflixy oglądać z tego pudełka. Tylko nie wiem czy one posiadają jakieś sensowne wyjście audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez markosz.
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator