HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do salonu 3000 - 4000 tys 2020/10/28 18:46 #449412

Cześć,

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem i nie wiem, czy dobrze wybrałem dział, bo do audiofila raczej mi daleko. Do tej pory nie miałem nigdy możliwości posłuchać lepszej jakości muzyki w domowym zaciszu, ale teraz wykańczam dom i chciałbym zakupić jakiś zestaw do salonu, raczej nie kino domowe, tylko zestaw stereo, na którym chciałbym słuchać muzyki z serwisów streamingowych - Spotify lub Apple Music (zależy mi na blueetooth) oraz móc podłączyć go również do TV czy konsoli. Chciałbym wydać maks 4tysiące na całość.Aamplituner (bo chyba tego potrzebuję) mógłby być używany, głośniki raczej nowe. Salon 35m2, połączony z kuchnią i korytarzem, w sumie ok. 55m2. Oczywiście w marketach.
Czy np. zestaw Yamaha MusicCast R-N303D (czarny), Indiana Line Nota 550 X (czarny dąb) dostępny w sklepie RTV jest warty tej ceny, czy może wspominanie o czymś takim tutaj na forum to bluźnierstwo? Nie jestem audiofilem, nie miałem nigdy porządnego sprzetu, ale chciałbym zaznać muzyki przyzwoitej jakości :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do salonu 3000 - 4000 tys 2020/10/30 05:12 #449417

Nie, bierz największą yamaha 803, tam jest sporo metrów do nagłośnienia, potrzeba mocy.
Lepiej dokupić używane kolumny.
Celuj w dali zensor 7 lub podobne.
Budżet przekroczysz.
Chyba, żeby używane kolumny i wzmacniacz i do tego yamaha wxad10.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw do salonu 3000 - 4000 tys 2020/11/02 13:57 #449427

Dzięki, zrewidowałem budżet, ale to nadal maks 5tys. Nie mam nic przeciwko używanemu sprzętowi, ale to będzie zakup na raty, za dużo wydaktów przy wykończneiu domu, żeby wyłożyć gotówkę, więc musi to być nowy sprzęt, a najlepiej coś z oferty RTV euro AGD.
Czy ta Yamaha 803 na pewno warta jest wydania 2x tyle? Jeśli tak, to przemyślę, ale chciałem zaznaczyć, że nie będę słuchał super głośno, bo mam 2 małych dzieci, więc wiecie..nie te czasy, ale może to nie o to chodzi? Może np. Yamaha MusicCast R-N602.
Głośniki Zensor 7 obczaiłem, ale to zdecydowanie za drogo, co powiesz na Heco Arora 700 albo Pylon Audio Sapphire 25?
pozdrawiam,

EDIT: Zdecydowałem się dopłacić do tej Yamahy, ale co z głośnikami, czy te Arory dadzą radę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Tutoslaw.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator