HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobór wzmacniacza do głośników i subwoofera 2020/10/27 21:11 #449406

Witam wszystkich, jako nowy użytkownik forum chciałbym się serdecznie przywitać i z góry wszystkich pozdrowić :)
Mieszkam na terenie Łodzi, lubię słuchać muzyki ale totalnie nie znam się na niej od strony "audiofilskiej"oraz od strony technicznej/sprzętowej.
Potrzebuje pomocy jako totalny nowicjusz, w doborze wzmacniacza stereo.
1.Preferencje audio:
Słucham różnych rodzajów muzyki z dużą przewagą Dance, Dnb, Rap, Klubowa, Disco.
Szukam zestawu który da mi czyste brzmienie i mocny, soczysty bass - dla tego dokupiłem subwoofer.
Od razu nadmienię ze do tej pory słuchałem muzyki na starych głośniczkach typu SONY SS-L90V i jakoś to grało.
2. Budżet :
Na wzmacniacz stereo chce wydac max 1000 zł w gotówce, z tym że musi się "ładnie" prezentować- wiem że w tej cenie cokolwiek trudno znalesc ale taka dysponuje obecnie kwotą na sprzęt używany. Troszke poszukałem i moje typy to marantz pm5005(wygląd ok) oraz wzmacniacz który jest moim faworytem jeżeli chodzi o wygląd - Pioneer A-40AE(troszeczke ponad 1000zł ale może znajdzie się używany) - jestem otwarty na propozycje.
3. Obecny sprzęt :
Kilka dni temu kupiłem parę głośników podstawkowych Klipsch RP 500m, jestem z ich płynności bardzo zadowolony lecz brakuje mi bassu. Nie wiem czy z powodu złego wzmacniacza, czy z powodu ustawienia czy one poprostu tak mają ale jakość dźwięku wychodzącego z nich trafia idealnie w mój gust ale brakuje mi tylko tego basowego udezenia na niższej głośności. Jak rozkręcę je sporo ponad połowę to wtedy dopiero zaczynam czuć moc.
Obecnie podłączone są one do Kenwood kr-8020 - jest to "chyba" aplituner stereo, chce go wymienić na wzmacniacz stereo, choć podoba mi się jego wygląd to wiem że nie pasuje do odsłuchu muzyki.
Głośniki podłączone do ampli za pomocą kabelków KLOTZ LY225. Ampli zaś do TV za pomocą kabelka czincz - jack jakiejś sredniej jakości. Odsłuch z TV LG - Spotify.
Dokupiłem do głośniczków subwoofer Klipsch R-12sw-jest w trakcie transportu.
4. Pomieszczenie :
4m x 4.3 m, wysokosc tylko 2,2m, sufit to drewniana antresola obita płytami osb plus tapeta. Na środku kanapa około półtora metra od głośników. Za plecami na ścianie grube belki pionowe drewniane12cmx12cm + w przyszłości masa ozdób - książek, płyt, zdjęć, obrazow. Po prawo od kanapy 3/4 ściany zakrywa szafa przesuwana. Głośniki stoja na komodach niedaleko TV.
W przyszłości może dobiorę jakieś podłogówki typu KLIPSCH R 26f i wtedy podstawki pójdą gdzieś na tył, oraz myslalem o dodatkowym odtwarzaczu cd audio podłączanym do wzmacniacza.
Z góry przepraszam za moją ewentualną niewiedzę i nie obrażę się za jakiś "lincz" bo wiem że tak się człowiek najszybciej uczy. Przepraszam za obszerny referat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NiiHooYaa. Powód: Pomyłka w modelu wzmacniacza

Dobór wzmacniacza do głośników i subwoofera 2020/10/27 23:18 #449407

A nie myślałeś na przykład o głośnikach aktywnych? AudioPro A26 kosztuje 2000 zł i masz tam, HDMI do telewizora, optyka, aplikację.
Zobacz sobie test: www.hfc.com.pl/test/4241,audio-pro-a26.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór wzmacniacza do głośników i subwoofera 2020/10/28 07:18 #449408

Teraz już troszeczke za późno na rozważanie o głośnikach ponieważ wszystkie dostępne pieniążki zostały wydane na obecny sprzęt. Idą święta i z braku czasu nie chciałbym bawić się w wymienianie albo zwracanie produktów do sklepu. Dla tego chce poświęcić ostatnie 1000 zł na wzmacniacz który napędzi mój zestaw i zamknę na chwilę obecną temat audio. Ogólnie to nie chce wywalic w śmietnik kasy dla tego proszę o pomoc w doborze Was tutaj :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór wzmacniacza do głośników i subwoofera 2020/10/28 13:51 #449409

Cześć,

W budżecie do ok 1000zł z nowych wzmacniaczy możemy zaproponować Cambridge Audio AXA25 oraz Yamahę AS-301.
Obie propozycje będę grały dosyć dynamicznie oraz przejrzyście. Cambridge może mieć nieco mocniejszy bas.

Pozdrawiam,
Q21

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Dobór wzmacniacza do głośników i subwoofera 2020/10/28 14:37 #449410

Wzmacniacz nie musi być nowy, jak najbardziej mogą być też pozycje używane. Ta Yamaha jak najbardziej w moim guście ale czy podłącze pod nia posiadane głośniki i sobwoofer?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez NiiHooYaa.

Dobór wzmacniacza do głośników i subwoofera 2020/10/29 10:37 #449413

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór wzmacniacza do głośników i subwoofera 2020/11/03 07:56 #449432

Ostatecznie wybór padł na Yamahę A-S301 że względu na posiadanie wyjścia na subwoofer.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór wzmacniacza do głośników i subwoofera 2020/11/03 22:03 #449437

Do 1500 zł to i tak jeden z ciekawszych wyborów. Chrześniak kupił też AS 301 z Indianami Nota 550X i śmiga aż miło :) pomyśl jeszcze w wolnej chwil o przyzwoitych kabelkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Dżentelmen1.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator