HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Avance Omega 509 + Cambridge Audio Azur 640a - głośność 2020/10/19 21:40 #449358

Dzień dobry,
Po długich „kupię , sprzedam”, doszedłem do takiego zestawu:
Azur 640 + Avance Omega 509,

Kolumny są mi wcześniej znane, stąd poszukiwania 509, mam pytanie czy taka jest charakterystyka tego wzmacniacza, że w połączeniu z tymi kolumnami zestaw gra bardzo głośno przy naprawdę nisko ustawionym potencjometrze głośności?
Aby słuchać przyjemnie muzyki tj, nie za głośno ale też nie cicho to wystarczy obrót gałki o około 1 - 2 cm w górę.
Czy ktoś z Was grał na takim zestawie i pomoże? Może mam coś żle ustawione, mam jeszcze zapasowy CA A300 i w wolnej chwili bez rodziny w domu sprawdzę jak na nim przedstawia się sprawa głośności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia

Avance Omega 509 + Cambridge Audio Azur 640a - głośność 2020/10/22 11:49 #449373

Omegi 509 maja dosyć wysoka skuteczność (przynajmniej tak twierdzi producent podając parametry) i to by miało właśnie odzwierciedlenie w tym szybkim przyroście głośności. Innymi słowy niewiele im trzeba, żeby grać głośno, a dodatkowo CA640 słaby nie jest, więc ... taki urok tego zestawienia.

Problemem może też być to, że potencjometry na początku skali lubią mieć nierównomierność oporu między kanałami, więc nie dość, że gra zbyt głośna jak na potrzeby to jeszcze nierówno.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator