HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pierwszy gramofon. Który wybrać? Pomóżcie! 2020/09/19 23:09 #449227

Witam.
Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu swojego pierwszego gramofonu. Przejrzałem wiele ofert i recenzji i dalej nie wiem co wybrać. Jedno z wymagań to aby posiadał przedwzmacniacz aby móc podłączyć do niego bezpośrednio głośniki. W przyszłości planuję rozbudować zestaw, ale na początek musi mi to wystarczyć.
Wstępnie wytypowałem 3:
- Audio-Technica AT-LPW40WN
- Audio-Technica AT-LPW30TK
- Audio-Technica AT-LP120X-USB
Który waszym zdaniem byłby najlepszym wyborem? Chyba, że polecacie coś innego. Budżet to mniej więcej 1500 PLN.
Pozdrawiam, Jacek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pierwszy gramofon. Który wybrać? Pomóżcie! 2020/09/23 09:44 #449234

Cześć,
Kolegę trzeba uświadomić. Nawet jaki kupisz gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem, nie podłączysz do niego głośników. To jedynie pre-amp, który daje możliwość podłączenia gramofonu do wzmacniacza który nie posiada dedykowanego wejścia PHONO. Dopiero do wzmacniacza lub amplitunera podłącza się kolumny. Chyba, że masz jakieś aktywne głośniki które posiadają wejście RCA? Co do gramofonów które wyszczególniłeś, wskazałbym na AT-LP120X. W mojej ocenie jest on nieco solidniej wykonany od pozostałych. Ja do Twojej listy dorzucę jeszcze Regę Planar 1 Plus. Do 2000zł będzie to najbardziej muzykalny patefon :) Polecam!
Pozdrawiam,
Q21.r

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
Ostatnia edycja: przez Q21.

Pierwszy gramofon. Który wybrać? Pomóżcie! 2020/09/23 22:05 #449235

Niby sama Audio Technica ale każdy trochę inny. Dla mnie kultowy w tym zestawieniu jest model AT LP120XUSB. W tej cenie to ciężko to przebić. Duże, wielkie, dobra wkładka. Nie kupisz lepiej do 1500 zł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator