HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny do 600zł 2020/09/10 17:51 #449182

Witam wszystkich forumowiczów. Temat poruszany wielokrotnie, ale przeglądając forum nie uzyskałem zadowalającej dla siebie odpowiedzi.
Po długim czasie słuchania muzyki na kiepskim sprzęcie postanowiłem odświeżyć swój zestaw.
W tej chwili posiadam amplituner JVC RX-816R i pożyczony wzmacniacz stereo Technics SU - 8077. Porównując jeden i drugi na wysłużonych SANYO SX800 stwierdzam że muszę zacząć od kolumn. W przyszłości planuje zakupienie Yamahy z serii AX ---.

Pokój ma 16 m2. 4x4. Na jednej ścianie komoda, na drugiej łóżko, obok dwa fotele i ława, na następnej kawałek okna, obok szafa duża i szafka rtv. Dywan na podłodze.
Muzyka którą słucham to szeroko pojęty rock, dużo instrumentów żywych, lubię nagrania live.
Bardzo was proszę o polecenie czegoś do kwoty 600zł +/- .
Myślałem o Tannoy'ach m2 shadow bo akurat są w "pobliżu". Ale czy wybrać podłogowe? Czy podstawkowe?

Pozdrawiam i przepraszam jeśli błędnie użyłem którego stwierdzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 600zł 2020/09/11 12:43 #449186

Eltax liberty 5+
Miałem i polecam. W dobrym stanie powinny kosztować w okolicach 550-650 zł (swoje sprzedałem znajomemu za 500) niezależnie od tego czy to wersja z czarnymi czy srebrnymi membranami - obie są tak samo dobre, choć srebrna wersja będzie nieco młodsza. Było o nich wspominane na forum wielokrotnie i raczej nie spotkałem się z negatywnymi opiniami. Jedyne co to potrzebują mocniejszego wzmacniacza, więc jak będziesz szukał jakiejś Yamahy to celuj w okolice przynajmniej 60-70W/4omy.

Do tego metrażu spokojnie możesz szukać zarówno podłogówek jak i monitorów, więc jako opcja można też rozważyć Eltax libert 3+, ale wtedy trzeba by dokupić podstawki więc cenowo i gabarytem wsumie na jedno wyjdzie, dlatego szukałbym podłogówek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 600zł 2020/09/13 09:37 #449205

Dziękuje bardzo. Rozglądam się za Eltaxami ale póki co są tylko na drugim końcu Polski. A wysyłać Panowie nie chcą.
Podłogowe mi nawet wizualnie bardziej pasują.
Gdyby ktoś z podkarpackiego miał coś ciekawego do sprzedania do proszę o kontakt. A może ktoś coś jeszcze poleci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 600zł 2020/09/13 16:16 #449206

www.olx.pl/oferta/kolumny-eltax-liberty-...iRpn.html#4d86804658

Bliżej. cena OK, stan wygląda że też.
Dokupić podstawki za ok.150 powinno się spokojnie udać.
Tak gwoli jeszcze wyjaśnienia różnicy między wersją 3+ i 5+.
Piątki to tak naprawdę trójki z dolną skrzynką, ale ta dodatkowa objętość nie jest wykorzystywana przez głośnik bo jest odcięta przegrodą, więc pasmo przenoszenia jest takie samo. Ta dodatkowa komora ma specjalną przykręcaną klapkę po to aby opcjonalnie zasypać ją piaskiem (koniecznie dobrze wysuszonym) i dociążyć. Ja tak miałem zrobione z tym, że należy zasypać tak na 3/4, a nie do końca. Kolumna ważyła wtedy ok. 15 kg. Poprawia się trochę kontrola basu bo skrzynia przestaje rezonować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 600zł 2020/09/14 00:25 #449207

Jest trozwiązanie. Dziękuję. Radom z pewnych względów akurat mi bardzo pasuje. Stan zadowalający. Wybieram się na urlop więc póki co będę tylko obserwował. Wrócę i będę działał. Mógłbyś mi polecić jakieś podstawki? Z tego co czytałem to trzymanie głośników na jakimkolwiek meblu nie wchodzi w grę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 600zł 2020/09/30 09:40 #449257

Koniec końców kupiłem Eltax Liberty 1+, stan idealny wręcz.Pozostałe mi uciekły. Póki co jestem zadowolony. Ale to nic dziwnego po przesiadce z Mildtonów. Jestem pod wrażeniem że mimo tak małych rozmiarów grają tak dobrze. Czas na wzmacniacz, ale to trochę później.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do 600zł 2020/10/19 16:14 #449357

Edit.
Pojawiły się blisko Liberty 5+, sprzedałem 1+, kupiłem i jestem jeszcze bardziej zadowolony :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator