HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Cambridge Audio Azur A640, przyciski 2020/09/01 09:53 #449144

Dzień dobry,
Jestem nowym użytkownikiem forum, od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem zestawu Cambridge Audio Azur A640. Mam problem z przyciskiem on off na wzmacniaczu, nie zawsze łapie tj. czasami nie da się włączyć lub wyłączyć z pilota działa bez problemu stąd podejrzewam mechaniczne „zużycie” , czy jest możliwość samodzielnej naprawy?
W CD player ten sam problem występuje przy otwieraniu tacki, słychać też delikatne buczenie od strony zasilacza i coś tam lata, ale sprzęt normalnie działa. Niestety przy zakupie nie usłyszałem tego buczenia bo musi być idealna cisza.

Czy da się samemu rozwiązać problem czy lepiej szukać kogoś kto by się tym porządnie zajął?
Całość spięta z kolumnami Indiana Line Tesi561,

Dziękuje za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia

Re:Cambridge Audio Azur A640, przyciski 2020/09/01 10:17 #449145

Cambridge to buczek, dość częsta przypadłość, główny winowajca to transformator lo-fi, można kombinować, dokręcić mocniej, usztywnić, wygluszyc itp. Niestety brytyjskie urządzenia HiFi często mają taką przypadłość, wiem z autopsji. A główny wyłącznik pewnie da się ogarnąć, może wystarczy przeczyscic bądź w ostateczności wymienić choć z drugiej strony jak z pilota działa to może machnąć na to ręką i tyle.
Mam dość leciwego CD Player Sony z końca lat osiemdziesiątych....nie dość że działa bezbłędnie to nie buczy nie brumi itd. fakt, że dokoła plastic fantastic aie za to elektronika porzadna jak widać i słychać.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Cambridge Audio Azur A640, przyciski 2020/09/01 10:21 #449146

Dzięki za odpowiedź,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia

Re:Cambridge Audio Azur A640, przyciski 2020/09/01 10:22 #449147

Otwieranie tacki coś sobie przypominam, albo zimny lut w okolicy przycisku albo sam przycisk do czyszczenia jednak bardziej stawiam na to pierwsze. Czasem wystarczy otworzyć i pogmerac i wszystko staje się jasne ( niejednokrotnie też zostało cudownie uleczone :) )

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Cambridge Audio Azur A640, przyciski 2020/09/01 14:38 #449148

Kumpel ma to samo (nie pamiętam tylko czy ma 640 czy 540). Albo styki od guziczków, albo wyłączniki krańcowe położenia szuflady. Nie policzę ile razy to rozbierałem. Oczywiście elektronika zachowuje się w ulubiony sposób - zdejmujesz obudowę, gmerasz, czyścisz - działa. Zakładasz obudowę - nie działa :/

ps. gdzie do kroćset podziały się emotki ?
Panie administratorzu, co to za nowe porządki ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator