HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Focal Chorus 714s, ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie 2020/08/22 16:19 #449110

Witam
Mam okazję nabyć powyższe, tylko przeraziło mnie kilka opinii że grają ostro góra i kłują w uszy. Mi najbardziej zależy na szeroko pojętej muzykalności. Niestety wybór bardzo ograniczony budżetem i dostępnością. W grę wchodzą jeszcze Mission lx2 nowe oraz monitor audio Bronze 2 z ekspozycji. Te ostatnie miałem ale po przeprowadzce stanęły wzdłuż pokoju około 5 metrów od hot spot i basu było jak na lekarstwo. Teraz przestawiłem sprzęt na krótszą ścianę i jest zdecydowanie lepiej nie tylko w basie. Więc jak zwykle jest dylemat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 714s, ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie 2020/08/22 17:32 #449111

Witaj,
Miałem kilka lat temu model 714 V a potem te "nowsze" 714-stki. Za 4 tysiące to raczej nic specjalnego. Wymagały spokojnej elektroniki, żeby to jakoś grało. Potwierdzam, grają ostro i jasno.
Z nowych nie drogich głośników, a szczególnie monitorów posłuchaj: Elac Debut Reference B6.
Spokojna góra i dobra przestrzeń jak za 2 tysiące złotych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 714s, ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie 2020/08/22 18:09 #449113

Dziękuję za odpowiedź. Z pewnością wezmę to pod uwagę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Focal Chorus 714s, ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie 2020/08/23 14:39 #449119

Warto dodać że te głośniki niby takie z wyższej półki a kondensatory w zwrotnicy elektrolity, to jak ma to grać nie ostro. Widziałem na zdjęciach serii V ale jak sądzę to jeden grzyb.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Focal Chorus 714s, ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie 2020/08/30 13:25 #449136

Niestety, ale jak kupować Focala to tylko wysokie modele. Tanie trącają budżetówką. Warto w tej cenie rozważyć jeszcze inne firmy, jak choćby Mission czy Pylon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator