HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Re:Stereo do Muzyki elektronicznej do 40.000 zł 2020/08/08 10:59 #449015

Budżet jest taki, że zmieściły by się nawet klocki z T+A i to może nawet z ich kolumnami, do tego lekka aranżacja akustyczna pokoju i mamy "sound made in heaven". Nawet samo JBL ma w ofercie sporo naprawdę świetnych kolumn, a tymczasem wybór pada na przeciętnej klasy zestaw, który gra taką "jakby trochę stereofonią", ale tak w praktyce to jest bardziej monofoniczny bo wszystkie głośniczki mamy prawie w jednym miejscu. Dodatkowo podział częstotliwości z racji śmiesznie małego rozmiaru głośniczków średnio-tonowych (57mm) jest raczej wysoki, więc albo subwoofer musi grać znacząco powyżej tego do czego jest przewidziany, albo te pchełki muszą schodzić stanowczo za nisko, ewentualnie po środku pasma mamy zwyczajną dziurę. Oczywiście w specyfikacji nigdzie nie podają jaka jest częstotliwość podziału. Jeśli jest tak że subwoofer musi grać wyższy zakres basu (150-250HZ) to stereofonia cierpi jeszcze bardziej bo górny bas jest już na tyle kierunkowy, że dokładnie słychać skąd się wydobywa, więc cała "scena" - o ile w ogóle można tak powiedzieć skoro belka ma raptem metr - jest przesunięta na stronę po której stoi subwoofer. W swojej kategorii to jest może i dobry sprzęt w dobrej cenie, ale to nie jest sprzęt do słuchania muzyki. Służy jedynie do poprawienia tego czego współczesne telewizory w większości w ogóle nie potrafią i ma być maksymalnie funkcjonalne.
Z resztą, od dawna twierdzę, że mimo tego, że ludzie zawsze deklarują, że ważna jest dla nich jakość, to tak naprawdę zależy im jedynie na funkcjonalności, prostocie i niskiej cenie. Jakości w sprzęcie audio i reprodukcji dźwięku wogóle nie rozumieją. Sprzęt jest dobry jeśli naqrwia, inne opcje są "suabe".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Re:Stereo do Muzyki elektronicznej do 40.000 zł 2020/08/11 11:55 #449027

krzyszy691 napisał: NAD M28 - i mieści się w twoim "budżecie", zostaje na kolumny. Jest bardziej rozwojowy daje więcej możliwości zastosowania jeśli chodzi o dostosowanie do kubatury pomieszczenia.

P.S.
Podejrzewam że to jakaś prowokacja ze strony zakładającego temat :-)

To nie prowokacja poprostu moje odczucia
Oczywiście ten drogi zestaw miał lepszą stereofonię i słyszałem tam wszystkie dźwięki dokładnie i to tyle .
Myślałem że jak usłyszę tak drogi sprzęt to mnie wgniecie w fotel i nie będę chciał wyjść z odsłuchu.Dla mnie napewno nie zapłacił bym tyle kasy za ten zestaw nad c388 i kolumny Dali Rubikon 6
Jestem w stanie zapłacić tyle ale muszę być wygnieciony w fotel

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Stereo do Muzyki elektronicznej do 40.000 zł 2020/08/11 12:17 #449028

Hi-End nie wgniata w fotel, na pewno nigdy w sposób tak ostentacyjnie i wulgarnie szpanerski. W fotel "wgniatają" właśnie takie samograjki bo muszą czymś przyciągnąć klienta i maja na to 15-20 sek. jego uwagi podczas plątania się po wydzielonej części supermarketu, zanim nastąpi kolejny komunikat o promocji na salceson, majonez i szczotki do kibla, ... może nawet w zestawie.
Poza tym kto powiedział, że wzmacniacz i kolumny muszą być nowe. Na aukcjach i w komisach jest pełno świetnych urządzeń w doskonałym stanie za pół sklepowej ceny. Nowy warto kupić tylko streamer, bo wiadomo, kodeki, wi-fi, BT, obsługa serwisów typu Tidal/Spotify i inne wodotryski.
W ostatnich dwóch dekadach to kupiłem nowy chyba tylko odtwarzacz DVD.
allegrolokalnie.pl/oferta/kolumny-elac-209-ach
Sam też mam Elac-ki, ale inny model (średniej wielkości monitory, też kupione jako używki, które są w idealnym stanie mimo już 20 lat od daty produkcji) - bardzo dobry bas, całkiem obfity, kopie i masuje kiedy trzeba, średnica i sopran dzięki specyficznemu głośnikowi to maestria sama w sobie. Kolumny z linku kupiłbym z miejsca i pojechał po nie bo cena jest wręcz śmieszna (bodajże 1/3 ceny sklepowej - dodatkowo kolumna jest w lakierze high-gloss który kosztował dodatkowe 1500 zł), a kolumna wybitna. Nie zrobię tego tylko dlatego, że nie mam teraz wolnych trzydziestu sześciu stówek, ale gdybym miał to właśnie wsiadał bym w samochód.
ps. w międzyczasie zniknął pierwszy post w wątku :dry:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Re:Stereo do Muzyki elektronicznej do 40.000 zł 2020/08/11 18:09 #449029

Jest jeszcze jedna kwestia którą kompletnie pominęliśmy, mianowicie - repertuar. Jeśli czegoś nie ma w samej muzyce to sprzęt tego nie wyczaruje, sprzęt co najwyżej pozmienia, albo odfiltruje (pomijam teraz korekcję barwy dostępną w wielu wzmacniaczach). Jeśli nagranie jest zrealizowane w określony sposób np. fatalny, to dobry sprzęt co najwyżej uwypukli wady takiego nagrania, a pamiętam, że wymieniłeś gatunki które raczej nie słyną z kunsztownej realizacji bo to, że ktoś używa podczas masteringu tzw. sidechaining-u i założy "se" w wirtualnym mikserze jeden z pierdyliona kompresorów to jeszcze niczego nie gwarantuje. Ogromna większość dzisiejszych produkcji elektronicznych (choć oczywiście nie tylko, bo laudness-war dotknęło chyba cały muzyczny świat) mieści się w 4-6 decybelowej dynamice maks. Kiedyś bywały płyty (mam na myśli teraz tylko elektronikę, że tak powiem - "wyczynową" a nie, nie wiem ... Vangelisa) gdzie dynamika nagrania potrafiła mieć do 12dB i wtedy można było odczuwać kopnięcia, dziś, hmm musiał bym się nieźle naszukać, żeby znaleźć coś choćby w okolicach 8dB. (a może dawno nie sprawdzałem :huh: )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do Muzyki elektronicznej do 40.000 zł 2020/08/11 23:19 #449036

40.000 zł to już duży budżet. Ja, spróbowałbym połączyć wzmacniacz i stramer w jednym. Wolałbym kupić NAD-a M10 i do tego kolumny Vienna Acoustic Mozart Grand SE i kabelki. Czeka Cię wyjazd do Tophifi, bo to tam jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator