HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Raspberry Pi3 i HifiBerri Dac+ PRO wzmacniacz i kolumny 2020/07/14 13:50 #448922

Witam!
Dostałem taki wzmacniacz: Harman Kardon HK 610 i kolumny Quadral Platin Phonologue E. Podłączyłem do tego moje Raspberry Pi3 z kartą HiFiBerry Dac+ PRO. Na malince mam zainstalowane Volumio, ale nie jestem zadowolony z jakości dźwięku, który wydobywa się z tego zestawu. Słucham plików flac, głównie trance i dance. Są bardzo słabe basy a sopranów aż za nadto. Oczywiście reguluję potencjometrami, ale dalej to nie to. Czy te kolumny są za słabe, ćzy HiFiBerry Dac+ Pro ma taki słaby, płaski dźwięk? Wszyscy w sieci zachwalają HIFIBerry, że niby tak świetnie gra. Nie jestem audiofilem - sprzęt ma po prostu fajnie grać i tyle, a to co słyszę u siebie fajnie nie gra. Nie wiem, czego to wina?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Raspberry Pi3 i HifiBerri Dac+ PRO wzmacniacz i kolumny 2020/07/15 11:02 #448925

Mailnę i HiFi berry postawiłbym tutaj na ostatnim miejscu w szukaniu przyczyny, a zacząłbym od wzmacniacza. Wymień go na inny, pożycz od kogoś, albo podepnij inne źródło np odtwarzacz CD przekonasz się gdzie leży wina.
Kolumnom też bym na razie dał spokój.
Oczywiście nie należy również bagatelizować akustyki, przestaw kolumny w inne miejsce i posłuchaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Raspberry Pi3 i HifiBerri Dac+ PRO wzmacniacz i kolumny 2020/07/15 20:13 #448928

Wzmiacniacz sprawdzany u kumpla z podłączonym odtwarzaczem CD i gra elegancko. Wgrałem plik flac na malinę i gra spoko. Niestety, gdy tylko włączam flaca z pendriva, obojętnie do którego usb w malinie - efekt jest taki, jak opisywałem na początku. Spotify z Volumio też gra ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator