HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw z gramofonem dla poczatkujacego w granicach 5k 2020/07/04 15:24 #448912

Witam.

Moja przyjaciolka chce wejsc w swiat adapterow i mysle o pierwszym zestawie stereo dla Niej. Oryginalnie chciala podlaczyc adapter do kina domowego, ale odradzilem Jej ten pomysl i poradzilem aby kupic skromny bo skromny, ale osobny zestaw stereo. Tak wiec szukam czegos do 5k, adaptek i kolumny nowe, wzmacniacz moze byc uzywany.

Na adapterach nie znam sie zupelnie, jako ze moje audio zawsze mialo zrodlo cyfrowe, ale przegladajac oferty znalazlem adaptery firmy Rega. Firme znam z czasow mojego pierwszego odtwarzacza CD, moj diler zarzekal sie ze ciezko pobic ta firme jesli chodzi o stosunek jakosci do ceny. Po tym jak nieco poczytalem, przyszedl mi ponizszy zestaw do glowy, ale niestety jeszcze bez odsluchu. Tak wiec jak ktos moze cos doradzic jako pierwszy analogowy zestaw dla zupelnie poczatkujacej osoby, to chetnie wyslucham.

To co mi przyszlo do glowy to nastepujacy zestaw:

1. adapter Rega Planar 1
2. kolumny Monitor Audio Bronze 2
3. wzmacniacz uzywany Musical Fidelity A3, lub A3.2 z wbudowanym przedwzmacniaczem Phono MM i MC (uzywalem obu przez wiele lat i jestem ogromnym fanem brzmienia tych wzmacniaczy, acz jestem otwarty na propozycje)

Z gory dziekuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw z gramofonem dla poczatkujacego w granicach 5k 2020/07/04 16:25 #448913

Jak na mój gust to zestaw jest już ogarnięty i w sumie mógłby taki zostać. Jedynie zasugeruję również pooglądanie gramofonów ProJect-a, ale to tylko z racji tego, że Rega nie montuje uziemienia co może - choć nie musi - powodować brumienie.

Poza tym ProJect ma w ofercie modele z wbudowanym preampem gramofonowym, więc nie trzeba go już szukać we wzmacniaczach zintegrowanych i może - jeśli zestaw KD jest w miarę spoko - odpadło by kupowanie reszty sprzętu i szukanie miejsca na dodatkowy zestaw, zwłaszcza na kolumny, ale to jak pisałem tylko jeśli zestaw KD jest - nazwijmy to, pełno-wymiarow - czyli normalny duży amplituner i frontowe kolumny frontowe o słusznej wadze min. 10-12kg, a nie naleśnikowaty kombajn z pięcioma satelitkami i tzw. subwooferem wielkości pudełka na buty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw z gramofonem dla poczatkujacego w granicach 5k 2020/07/05 18:10 #448915

tomw napisał: ...
1. adapter Rega Planar 1
2. kolumny Monitor Audio Bronze 2
3. wzmacniacz uzywany Musical Fidelity A3, lub A3.2 z wbudowanym przedwzmacniaczem Phono MM i MC (uzywalem obu przez wiele lat i jestem ogromnym fanem brzmienia tych wzmacniaczy, acz jestem otwarty na propozycje)


Ja bym kupił też używane kolumny, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na lepszą wkładkę. W Planar 1 montują fabrycznie Carbon, być może zamiast niej zamontują Elys. Podobny zabieg można wykonać z Pro-Jectem, do którego montuje się fabrycznie wkładki Ortofon.
Edytka: nie tyle fabrycznie co sklepowo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Zestaw z gramofonem dla poczatkujacego w granicach 5k 2020/07/06 02:05 #448916

John 1.5 V napisał: Jak na mój gust to zestaw jest już ogarnięty i w sumie mógłby taki zostać. Jedynie zasugeruję również pooglądanie gramofonów ProJect-a, ale to tylko z racji tego, że Rega nie montuje uziemienia co może - choć nie musi - powodować brumienie.
Poza tym ProJect ma w ofercie modele z wbudowanym preampem gramofonowym, więc nie trzeba go już szukać we wzmacniaczach zintegrowanych i może - jeśli zestaw KD jest w miarę spoko - odpadło by kupowanie reszty sprzętu i szukanie miejsca na dodatkowy zestaw, zwłaszcza na kolumny, ale to jak pisałem tylko jeśli zestaw KD jest - nazwijmy to, pełno-wymiarow - czyli normalny duży amplituner i frontowe kolumny frontowe o słusznej wadze min. 10-12kg, a nie naleśnikowaty kombajn z pięcioma satelitkami i tzw. subwooferem wielkości pudełka na buty.


Dziekuje pieknie za odpowiedz :-) KD ja kompletowalem (Arcam AVR 400 i zestaw 5.1 Focal Chorus) wiec gra ok jako kino domowe :-) ALE raz ze przednie kolumny to tak na prawde plaskie surroundy aby jak najmniej odstawaly od sciany na ktorej wisza, a dwa w salonie jest tragiczna akustyka z racji na wystroj, ktory sie nie zmieni :-) Tak wiec nie gralo by to nawet ok, a juz na pewno nie dobrze. Definitywnie lepiej postawic w innym pokoju pelnym mebli i szafek z ksiazkami :-)

Zerkne zaraz na te gramofony o ktorych wspominasz. Preamp by sie przydal, wtedy mozna by bylo zerknac na inne wzmacniacze z ktorymi mialem do czynienia i lubilem, a nie mialy preampow phono.

P.S. mozecie doradzic jakis model z tych tanszych, bo widze ze ProJect robi ich cala mase a ja nie wiem nawet zbytnio na co zwrocic uwage :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tomw.

Zestaw z gramofonem dla poczatkujacego w granicach 5k 2020/07/06 02:08 #448917

Adam Szulc napisał: Ja bym kupił też używane kolumny, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na lepszą wkładkę. W Planar 1 montują fabrycznie Carbon, być może zamiast niej zamontują Elys. Podobny zabieg można wykonać z Pro-Jectem, do którego montuje się fabrycznie wkładki Ortofon.
Edytka: nie tyle fabrycznie co sklepowo


Dzieki bardzo za podpowiedz. W sumie jest nieco na rynku uzywek tej firmy, nie sa tez stare wiec te 200-300zl mozna zaoszczedzic na kolumnach. Porozmawiam ze sklepami przy zakupie o tym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tomw.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator