HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Rotel RA-01 Konkluzja 2020/06/24 13:31 #448871

Konkluzja zatem jest następująca. Jeśli chcecie zaoszczędzić sobie czasu, frustracji i pieniędzy omijajcie szerokim łukiem takie wynalazki jak Rotel RA-01, NAD C315BEE, itp. Dla przeciwstawienia na przykład Cambridge Audio nawet w najtańszej serii Topaz gra naturalnie pełnym zakresem, Azury to jak wypad na Mazury. Konstruktorzy Rotela i tym podobnych powinni im czyścić buty a nie stroić beznamiętnie brzmiące wzmacniacze. Nie mam pojęcia czemu ma to służyć.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-01 Konkluzja 2020/06/24 14:16 #448872

Oczywiście jeśli to kwestia gustu to chylę czoła przed amatorami takiego brzmienia bo jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje i już. Ale w dążeniu do audiofilskiej prawdy to moim skromnym zdaniem nie tędy droga, ślepy zaułek, trzeba zawrócić bo w przeciwnym razie będziemy krążyć w kółko " podziwiając " wciąż te same krajobrazy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Rotel RA-01 Konkluzja 2020/06/29 14:29 #448896

Errata

No i w końcu doszedłem do sedna sprawy. Aczkolwiek nie jestem pewien co zadziałało. Na początek podłączyłem takie śmieszne różowe kabelki QED niby do bi-wiring I ewidentnie coś się zmieniło, z pewnością więcej góry, po dwóch dniach słuchania stwierdziłem że ten dźwięk jakiś dziwny jest i wcale się nie myliłem. Te kable miały straszną rezystancję no a wiadomo jak to wpływa na brzmienie. Więc podłączyłem zwykłe dwudrożne Profi gold bodajże plus wymieniłem z jednej strony wtyki na Nakamichi i włączyłem ponownie.....i szczęka mi opadła...
Góra nabrała rozmachu, powietrza detali, nie ten wzmacniacz zupełnie. Zastanawiam się nad przyczyną bo na tych przewodach już słuchałem chwilę, co ciekawe jak spojrzałem dzisiaj banany mam podłączone do bezpośrednio do wtyków HF, chociaż są oryginalne zwory może tu jest pies pogrzebany, wcześniej miałem wetknięte w skrajne LF. Coś musi być na rzeczy. Więc zwracam honor Rotelowi. Cofam to co napisałem wcześniej ale nie było to bezpodstawne, tylko przyczyna jak widać leżała gdzie indziej, tylko nadal nie wiem gdzie.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Rotel RA-01 Konkluzja 2020/06/29 14:56 #448898

Taki się mi aforyzm uroił.

Myj styki audiofilu młody, co by prąd możliwość miał swobody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Rotel RA-01 Konkluzja 2020/06/29 15:02 #448899

Zacne. Chodziło mi to po głowie przyznam szczerze ale nie sądziłem że w tym wypadku będzie to miało takie znaczenie. A jednak.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator