HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/14 17:26 #448820

Witam,
Powoli przymierzam się do zakupu nowego sprzętu. Chyba zdecyduje się na głośniki dali rubicon 5 (może 6). Miałem okazję ich słuchać i porównać z B&W (modelu nie pamiętam, ale w podobnej cenie), moim zdaniem robiły dużo lepsze wrażenie niż B&W. Do tego potrzebuje dobrać wzmacniacz. Wcześniej myślałem o yamaha as-2100, ale widzę, że teraz wychodzą nowsze modele. Dodatkowo wzmacniacz ten nie ma wyjść USB itp. co trochę utrudnia podpięcie do komputera. Na razie nie planuje kupować cd (z uwagi na kasę) i chciałbym mieć możliwość podpięcia np. do kompa.
Cena do 10 tys.
Pokój 50 mkw szerokość 5,5m. Tak naprawdę głośniki będą tak ustawione, że sprzęt musi nagłośnić połowę pokoju.

Proszę o sugestie ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/18 21:39 #448845

Peachtree Nova 300. Marka w Polsce mniej znana, ale na świecie doceniona za świetne dac-i, dobre wyposażanie i przede wszystkim , mocny, spójny dźwięk. Przyjrzyj się temu modelowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/19 09:40 #448847

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/19 16:55 #448848

Tak się zastanawiam czy coś mniej egzotycznego by nie pasowało jak np arcam a-49

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/21 22:38 #448856

Arcam, to kiedyś...tak. Ale z dzisiejszym wyborem, to dołożyłbym jeszcze NAD Master M10. Słuchałem tego wczoraj w salonie. Takie małe pudło a głośniki tańczył jak chciał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/23 19:47 #448863

Niby zapowiada się fajnie, ale czy to możłiwe żeby ważył tylko 5 kg? Ma moc 100w przy 4 omach? Coś to dziwne wszystko jest...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/23 21:01 #448864

A o zasilaczach impulsowych i końcówkach mocy w klasie D (w tym przypadku crème de la crème klasy D czyli Hypex nCore) kolega słyszał ?
Czasy kupowania wzmacniaczy na kilogramy powoli mijają. Konstrukcje z gatunku Pass Aleph 5, Plinius SA-102 czy ASR Emiter to dziś zbytek większy niż w czasach ich świetności. Ja też lubię takie ciężkie konstrukcje, toroidy wielkości talerzy, radiatory jak kaloryfery i kondensatory jak szklanki, ale obecnego nurtu już nikt nie zatrzyma. Na szczęście powstają już układy które potrafią konkurować z klasą A i A/B pod każdym względem ... nooo, ... może poza masą. Ocenianie mocy i brzmienia na podstawie wagi traci sens, choć dawniej w sumie też nie do końca go miało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/24 18:39 #448873

Wydaje mi się że Luxman ma fajny wzmacniacz klasy D. ..... Może i tak jak mówisz, ale nie jestem przygotowany mentalnie na kupowanie wzmacniacza za 13 tys który waży 5 kg. Węszę tutaj oszustwo ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/24 18:52 #448874

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: (...)
... czy ASR Emiter to dziś zbytek większy niż w czasach ich świetności. (...)


No!
Wypraszam sobie! :S :angry: :)
"Czasy świetności" - nie są bynajmniej czasem przeszłym!
;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/24 19:42 #448875

Chyba, że mamy je za sobą ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/24 20:49 #448876

Chodziło mi o to, że piece które wymieniłem z czasem nabierają tylko wartości, a grono nowych konstrukcji budowanych w ten sposób raczej się kurczy, więc tym bardziej robią się rzadkie. Niech przykładem będzie wspomniany NAD który kiedyś wypuszczał takie modele jak S300 oraz S100/S200 lub M3. Dziś już tego nie robi i raczej nigdy do tych koncepcji nie powróci, ale jak wcześniej nadmieniłem, znalazł godne zastępstwo.

Obawiam się tylko, że z czasem wejdzie dyrektywa zakazująca w ogóle klasy A i dodatkowo ktoś uzna, że 50W nawet z klasy D to górny limit, jak nie przymierzając 1600W dla odkurzaczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/24 21:01 #448877

Chris_Kris napisał: Wydaje mi się że Luxman ma fajny wzmacniacz klasy D


Pokaż mi wykres pasma przenoszenia i zniekształceń THD+N to Ci powiem czy jest fajny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/24 23:29 #448878

Wątpię. Dla UE to za mały rynek żeby tam ingerować. A takie odkurzacze czy lodówki, sprzedają się w nieporównywalnie większej ilości.

M10 to malutka skrzynka i klasa D. Co ma tam ważyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/25 08:37 #448879

A dyrektywa dotycząca mocy cieplnej wydzielanej na amplitunerach ?
Myślisz, że skąd się nagle wzięły te wszystkie amplitunery, które mają ograniczenie dla kolumn 4-ro omowych bo wydziela się wtedy więcej mocy i więcej ciepła. Oczywiście spora ich liczba działa z kolumnami o niższej impedancji, ale jest też nie mała liczba takich, które się zwyczajnie wyłączają. Urządzenia z lat '90 czy początku wieku nie miały tego problemu, a teraz ? Loteria.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

wzmacniacz do dali rubicon 5 2020/06/28 12:56 #448892

Ciężko mi jest powiedzieć. UE jest nie przewidywalnym przedsiębiorcą.
Wracają do Nada M10. To sam byłem zdziwiony jak przesłuchałem go z kilkoma parami głośników. Może właśnie
sprawdziłby się z tymi Rubiconami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator