HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Radio Sony CF 520L 2020/06/12 14:00 #448812

Dzień dobry. Niedawno kupiłem stare radio Sony z lat siedemdziesiątych (CF 520L). Jest świetne i gra super ale mam jeden problem. Jedną z opcji które to radio posiada jest przełączenie na "din in". Rozumiem że jest to możliwość podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku. Kupiłem odpowiedni kabel (kabel din pięcio pinowy z jednej strony i jack z drugiej). Włożyłem pięciopinową wtyczkę do radia z tyłu i Jack do telefonu. Przełączyłem włącznik na "din in" i wszystko powinno być dobrze ale nie jest. Radio gra muzykę z telefonu ale bardzo cicho. Spróbowałem jeszcze raz to samo ale z tabletem. Niestety było jeszcze ciszej. Radio normalnie gra bardzo głośno. Tak głośno że nie odważyłem się dać potencjometr na maxa. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Radio Sony CF 520L 2020/06/12 17:27 #448813

Przy takich połączeniach trzeba przede wszystkim ustawić głośność źródła (telefonu, tabletu) na maksimum, ale i to może nie wystarczyć ze względu na zbyt niską czułość wejścia, co jest o tyle dziwne, że kiedyś trzymano się raczej wartości ok. 150-200mV na wejściach, a tyle spokojnie ww źródła powinny dawać. To obecnie produkowane urządzenia mają wyraźnie niższe czułości na poziomie 500-700mV. Może przełącznik sygnału (ta wajcha na górze opisana jako FUNCTION) ma na tyle mocno przybrudzone styki, że aż tłumią sygnał. Prawdopodobnie w położeniu DIN IN była raczej rzadko, jeżeli kiedykolwiek, więc styk po 40 latach miał prawo pokryć się dowolna ilością tlenków, siarczków i cholera wie czego jeszcze.

Warto też sprawdzić jaki kabel kupiłeś, bo jeśli z przeznaczeniem do wejść mikrofonowych, które w standarcie DIN mają czułość wejścia w okolicach 10mV to we wtyczce może być zatopiony dzielnik napięcia dopasowujący (czyli zmniejszający) stosunkowo silny sygnał z normalnych źródeł.

Ale, ... co to za zabawa jeśli do takiego radiomagnetofonu podpinamy telefon ? No żadna. Po co kupować tak stary radiomagnetofon i nie dać mu pograć z kasety ? Przejrzyj aukcje, ludzie wyprzedają czasem oryginalnie nagrane kasety w idealnym stanie za bezcen, kup kilkanaście i poczuj prawdziwy klimat sprzętu i brzmienia z lat '80.

A jak chcesz grać z telefonu to dokup mu głośnik na Bluetooth-a.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator