HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stereo za ok 6000zł 2020/06/04 00:17 #448771

Witam,
Planuję kupić kolumny i wzmacniacz.
Sytuację akustyczną mam jak na filmie.


Kilka typów:
Klipsh RP-5000f lub R-820f - cena podobna, seria i rozmiary już nie. Które będą lepsze? Jak się trafi za dobrą cenę, mogę przemyśleć również RP-6000f.
Inny trop to superduet z tophifi
Yamaha MusicCast R-N803D + Indiana Line Tesi 661
Jeszcze inny trop to jakieś używki (dobrze, gdyby były na allegro, bo chce wziąć na raty).

Moje potrzeby:
Do wzmaka podłączam TV i Playstation, okazjonalnie również komputer. Chce móc na nim puszczać muzykę z telefonu, więc bluetooth/wifi niezbędne.

Słucham bardzo różnych rzeczy, najczęściej jazz i muzyka elektroniczna. Dużo instrumentalnej, mało wokali. Z instrumentów najczęściej fortepian i smyczki. Okazjonalnie robię w domu imprezy i kolumny muszą dać radę w takich warunkach. Często słucham kiepsko nagranej muzyki, typu jakieś live'y z youtuba. Bardziej interesuje mnie muzykalność niż analityczność, aczkolwiek lubię słyszeć dużo, więc tutaj jakiś kompromis wskazany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo za ok 6000zł 2020/06/04 08:35 #448772

Przy takiej powierzchni i licznych otwartych przestrzeniach (kuchnia, schody) bierz największe kolumny jakie możesz, zwłaszcza w kontekście okazjonalnych imprez. Gorzej, że przy pustych podłogach (brak dywanów, wykładzin) jest tam duży pogłos, więc na pewno będzie dużo i głośno słychać, brzmienie może być męczące, dlatego proponuję kupić wzmacniacz który ma regulowany filtr Loudness (czyli Yamaha się nadaje), żeby w razie czego troszkę przytemperować średnicę i sopran.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator