HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Perdzenie po podłączeniu gramofonu. 2020/06/03 00:02 #448762

  • jakub_roethel@interia.pl
  • jakub_roethel@interia.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
Witam zacznę od tego, ze to mój pierwszy gramofon. Miał pełny karton starych płyt i dostałem w końcu gramofon by je odtworzyć. Sprzęt jaki posiadam to Gramofon Onkyo cp 1050 przedwzmacniacz ltd systems ppa2 podłączony do amplitunera yamaha rx-v371 i głośników elac.

Problem jest ten, ze zarówno na tv jak urządzeniach podłączonych po Bluetooth dźwięk jest czysty.
W momencie podłączenia gramofonu głośniki wydają ciągły dźwięk na tym kanale jakby pierdzenie w głośnikach.

Nie wiem co jest przyczyna za równo przedwzmacniacz jak i gramofon są nowe. Reszta sprzętu to już staruszki, które mi towarzyszą od dawna. Co może być przyczyna ? Pomocy !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Perdzenie po podłączeniu gramofonu. 2020/06/03 16:48 #448766

Na wszelki wypadek napiszę, bo a nuż zaniedbałeś ten element. Otóż do zacisku GND powinieneś podłączyć kabelek, którego drugi koniec trzeba podłączyć do przedwzmacniacza (ogólnie: pierwszego elementu toru).



Jeżeli przykry dźwięk (który raczej określa się jako brumienie) nie zniknie, to sprawa jest chyba poważniejsza.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Perdzenie po podłączeniu gramofonu. 2020/06/03 17:28 #448768

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Chyba coś poplątałeś Adamie albo ja przytępiony, Twojego wywodu nie jarzę.
Drucik pojedynczy, który wychodzi z gramofonu łączymy z zaciskiem GND w przedwzmacniaczu (osobne, zewnętrzne pre-phono) lub we wzmacniaczu zintegrowanym posiadającym wejście phono, w sytuacji gdy nie korzystamy z osobnego, zewnętrznego pre-phono.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Perdzenie po podłączeniu gramofonu. 2020/06/03 18:34 #448769

  • jakub_roethel@interia.pl
  • jakub_roethel@interia.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
Niestety ale kabel do tego Gniezna jest podłączony.

Przeszukałem trochę wujka google od 3 dni się z tym mecze i nic. Najgorsze jest, ze jest to prezent zakupiony na Allegro zastanawiam się czy go nie odesłać :/.

Podeśle tobie jak to jest podłączone.

Generalnie jeśli ofermę gramofon od przedwzmacniacza głośniki przestają pierdziec sam przedwzmacniacz chyba nie daje tego efektu. Probowalem z uziemieniem, bez uziemienia nic. Kabel do gramofonu łączący go z przedwzmacniaczem jest nowy 100% sprawny.

Nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Perdzenie po podłączeniu gramofonu. 2020/06/03 18:37 #448770

  • jakub_roethel@interia.pl
  • jakub_roethel@interia.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
Z telefonu coś nie chce dodać mi zdjęć :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Perdzenie po podłączeniu gramofonu. 2020/06/04 08:43 #448774

Iro napisał: Chyba coś poplątałeś Adamie albo ja przytępiony, Twojego wywodu nie jarzę.
Drucik pojedynczy, który wychodzi z gramofonu łączymy z zaciskiem GND w przedwzmacniaczu (osobne, zewnętrzne pre-phono) lub we wzmacniaczu zintegrowanym posiadającym wejście phono, w sytuacji gdy nie korzystamy z osobnego, zewnętrznego pre-phono.


Tamto zdjęcie przedstawia tył gramofonu. Sądzę, że to pojedyncze gniazdo jest gniazdem do podłączenia drucika, którego producent poskąpił. I oczywiście drugi koniec podłączamy do przedwzmacniacza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator