HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Rotel RA-01 grać czy nie grać oto jest pytanie... 2020/06/02 12:04 #448753

Rotel RA-01

W trzech słowach : dynamika, muzykalność, bas.
W rocku, elektronice, popie jak ryba w wodzie, werble strzelają jak wściekły woźnica batem na ospałe konie, stopa punktuje jak należy, wysoki współczynnik tłumienia robi swoje, trzyma bas w ryzach jak się patrzy. Średnica wyraźna, energetyczna, bez większych zastrzeżeń. Ale czym wyżej tym niestety ciemniej, słychać brak wyrafinowania, ekspresji, jazz umiera śmiercią naturalną, wszystko jednostajnie na jedno kopyto, brak finezji ( w stosunku do Cambridge Audio Azur 350A ) na przykład.
Jeśli więc słuchacie muzyki gdzie to właśnie niby nie wiele znaczące niuanse grają pierwsze skrzypce to trzeba się mocno zastanowić ponieważ taka prezentacja skutecznie zniechęca do słuchania tego typu muzyki. Owszem, kwestia głośników ma to duże znaczenie aczkolwiek Mission M73 są na tyle neutralne że słychać każdą zmianę wzmacniacza i z łatwością można wychwycić takie czy inne aspekty brzmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-01 grać czy nie grać oto jest pytanie... 2020/06/02 12:35 #448754

Układowo to już prościej się chyba nie da. Nic nie buczy nic nie brumi ( NAD C315BEE ). Minimalna ilość elektrolitów ale za to renomowanych ( Rubycon )
Śmiało panowie, można komentować, bez obaw :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rotel RA-01 grać czy nie grać oto jest pytanie... 2020/06/12 12:26 #448810

Najtańszy wzmacniacz Rotela, do tego słabo wyceniony. Tam nie ma filozofii. Z tym trzymaniem basu w ryzach to kolega się zagalopował (bas jest tu po prostu krótki, suchy).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Re:Rotel RA-01 grać czy nie grać oto jest pytanie... 2020/06/12 13:54 #448811

Z basem to pewnie po części masz rację, ale co autor miał na myśli że słabo wyceniony?

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Rotel RA-01 grać czy nie grać oto jest pytanie... 2020/06/24 12:19 #448868

Był drogi do tego co oferował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Re:Rotel RA-01 grać czy nie grać oto jest pytanie... 2020/06/24 12:46 #448869

I tak i nie. Zważywszy na jakość wykonania i komponentów można usprawiedliwić cenę. Nad C315BEE na przykład jest jeśli chodzi o powyższe aspekty zostaje w tyle a był niewiele tańszy. Ale biorąc pod uwagę wygaszoną górę pasma to faktycznie jest zawyżona. Pod tym względem to powiem że jest gorszy niż w niejednym wzmacniaczu Diory.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Rotel RA-01 grać czy nie grać oto jest pytanie... 2020/06/24 13:24 #448870

Konkluzja zatem jest następująca. Jeśli chcecie zaoszczędzić sobie czasu, frustracji i pieniędzy omijajcie szerokim łukiem takie wynaturzone wynalazki jak Rotel, NAD, itp. Dla przeciwstawienia na przykład Cambridge Audio nawet w najtańszej serii Topaz gra naturalnie pełnym zakresem, Azury to jak wypad na Mazury. Konstruktorzy Rotela i tym podobnych powinni im czyścić buty a nie stroić beznamiętnie brzmiące wzmacniacze. Nie mam pojęcia czemu ma to służyć.

Wysłane z mojego Nokia 7.2 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator