HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wybór zestawów stereo do odsłuchu i zakupu 2020/05/27 18:06 #448730

Witam,

Po wielu poszukiwaniach, które niestety nie zakończyły się jakimś wyłonieniem zwycięzców chciałbym z poniższej listy wybrać trzy zestawy do odsłuchu i późniejszego zakupu.

Czy moglibyście podpowiedzieć, które trzy zestawy najlepiej spełniały by moje poniższe wymagania. Będę bardzo wdzięczny za bezstronną pomoc.

Zależy mi aby dźwięk możliwie jak najbardziej był zbliżony do poniższej charakterystyki : bardzo przestrzenny (szeroka i głęboka scena z wyraźnie rysowanymi instrumentami), dobrze „napowietrzony”, duży ,monumentalny, szczegółowy i dynamiczny, także przy cichym słuchaniu. Dźwięk nie musi być naturalny i neutralny.

Przeznaczenie : muzyka filmowa i rockowa, koncerty symfoniczne, oglądanie filmów (jak najlepsze zastępstwo dla zestawu kina domowego)

Źródła będą podłączone do wzmacniaczy jedynie przez złącza optyczne. Nie chcę przy tym kupować oddzielnego DACa.

Pomieszczenie o wielkości 35m2

1. Audiolab 6000A + Klipsch RP-8000F

2. Cambridge Audio CXA81 + Tannoy Revolution XT8F
3. Denon PMA-1600NE + Klipsch RP-8000F

4. Hegel H90 + Klipsch RP-8000F

5. Marantz PM7000N + Klipsch RP-8000F

6. NAD C368 + Tannoy Revolution XT8F

7. NAD C388 + Tannoy Revolution XT8F (oczywiście jeśli opłaca się do niego dopłacić)

8. Rotel A12 + Klipsch RP-8000F

9. Yamaha A-S701 + Tannoy Revolution XT8F

PS. Tannoy`e wstawiałem tam gdzie Klipsch`e mogą dawać z danym wzmacniaczem zbyt ostrą górę. Generalnie jestem fanem brzmienia Klipsch choć ciekawi mnie ta spektakularna przestrzenność Tannoy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator