HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak to wszystko polaczyc? 2020/05/20 14:51 #448702

Witam szanownych forumowiczow

Jestem na ostatniej prostej jezeli chodzi o kompletowanie domowego zestawu HiFi, ale od kilku dni mam zagwozdke jak to wszystko podlaczyc, zeby dzialalo bez przepinania kabla raz tu, raz tam.
Zestaw, ktory posiadam (glosniki i przedwzmacniacz przyjda w przyszlym tygodniu) to:

Denon CEOL N-10
gramofon Audio-Technica AT-LP140XP
glosniki Klipsch R-51PM
pre-amp Pro-Ject Optical Box E

Jakies sugestie?
Z gory dziekuje.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak to wszystko polaczyc? 2020/05/20 18:29 #448703

czekaj, czekaj, bo się pogubiłem
te Klipsch R-51PM to monitory aktywne, z wbudowanym wzmacniaczem, tak?
i to one mają grać bo Denona chcesz używać jako źródło, bez głośników z zestawu?
Niestety denon nie ma wyjścia dźwięku, nie wiem jak z niego wysłać dźwięk na te Klipsch :unsure:
bo aktywnych kolumn nie podpina się do zacisków do podłączania zwykłych kolumn (pasywnych, bez wbudowanego wzmacniacza)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Jak to wszystko polaczyc? 2020/05/20 19:42 #448704

A czy wymiana w takim razie z modelu R-51PM na R-51M rozwiazalaby sprawe? Wtedy gramofon przez pre-amp bezposrednio do glosnikow, a Denon kablem glosnikowym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak to wszystko polaczyc? 2020/05/21 21:43 #448705

Na pewno trzeba zmienić wersję R-51PM na R-51M i podłączyć je normalnie do Denona kablami głośnikowymi, natomiast gramofon przez preamp wpinamy do Denona w wejścia cinch Analog IN lub, i tu ciekawostka, można też kablem optycznym bo ten model preampu ProJecta ma takie wyjście, a w Denonie są nawet dwa takie wejścia. I tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak to wszystko polaczyc? 2020/05/22 16:25 #448707

a ten denon, nie za duży się wydaje, on uciągnie te R-51M?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak to wszystko polaczyc? 2020/05/22 17:48 #448708

Nooo, producent, jak to się ostatnio utarło w tej branży, nagina fizykę podając moc przy 4 omach na poziomie 2x65W tymczasem w innym miejscu podaje spożycie prądu na poziomie 55W zatem ... no ... po prostu kłamie. Co więcej, zaraz po tej rewelacji podaje 2x80W przy zniekształceniach 10%, co na mój gust znacznie przekracza próg estetycznego bólu, a i dawno zapomniane plomby w zębach również zaprotestują.

Końcówka jest zapewne w klasie D, więc nawet odejmując troszkę watów na działanie reszty ustrojstwa, powinno zostać dla kolumn około cirka ebałt 2x20W, co przy spokojnym używaniu może wystarczyć. Zakładam, że kupno samograjka nie było pomyślane o robieniu na tym hucznych imprez, ale jak ktoś mieszka w bloku z wielkiej płyty to sąsiedzi będą mieli okazję dowiedzieć się o muzycznych gustach właściciela.

manuals.denon.com/RCDN10/NA/EN/OBAOSYqihmfszx.php

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak to wszystko polaczyc? 2020/05/24 15:06 #448710

Poszperalem jeszcze na internecie i znalazlem alternatywe dla Klipscha - Elac Debut 2.0 B6.2. Troche wrozenie z fusow, ale ktore glosnikow byscie Panowie sugerowali - wspomniane wczesniej Klipsch czy Elac?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator