HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Głośniki do Baltlaba Epoca III 2020/03/24 20:19 #448409

Cześć, mam zamiar zmienić głośniki w moim zestawie obecnie jest to Focal 716 V. Wzmacniacz Baltlab Epoca III. Niestety słucham każdej muzyki od elektroniki typu minimal lub Depeche Mode rock typu Tool po Milesa Davisa kind of Blue. Także głośniki muszą być możliwie jak najbardziej uniwersalne nie jak Focal gdzie z jednej strony jest to genialny głośnik z drugiej w niektórych partiach nie da się tego słuchać lub są męczące. Musi być uniwersalnie. Koszt do 10 000 za parę. Może i używa jak się trafi loby, zobaczymy. Myślałem nad czymś co ma większą średnicę głośnika niż Focal 716 (165mm) żeby tym razem było 200mm dla bardziej zaakcentowanego i kontrolowanego basu oraz głośnik wstęgowy wysokotonowy żeby nie dawało po uszach. Co myślicie o takich założeniach? Macie jakieś propozycje do przetestowania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do Baltlaba Epoca III 2020/03/24 22:03 #448410

Cóż, jeśli ma być dobry bas i dobra wstęgowa góra to nie mam innego pomysłu jak:

allegrolokalnie.pl/oferta/elac-fs-407

Cena ? Bardzo okazyjna. Warto pamiętać, że cena na np. ceneo to cena za sztukę.

Nie jest wstęga w sensie wstęga ale coś równie porządnego, ciekawego i świetnego w działaniu - głośnik AMT (JET wg nomenklatury Elac-a) i z autopsji mogę powiedzieć, że sprawdza się w roli wysoko-tonowca znakomicie. Co do basu to kanapkowy woofer (celuloza + aluminium) jest lekki i sztywny, co daje świetną kontrolę, sporą potęgę i jeśli mogę tak to określić, sprężystość brzmieniu tego zakresu.
Istnieją obecnie na rynku klony tej serii produkowane przez Audiovector-a, ale z relacji znajomego który miał styczność z bodajże dwoma modelami a na codzień zawiaduje całkiem popularnym internetowym serwisem audio, nie umywają się do pierwowzoru Elac-a.

Kilka słów o nich w rodzimym magazynie.

hi-fi.com.pl/testy/kolumny/4974-elac-vela-fs-407.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Głośniki do Baltlaba Epoca III 2020/03/25 07:20 #448412

Bardzo ciekawa propozycja. Nie brałem ELACA pod uwagę. Ciekawy model w większości spełnia założenia. Średnica głośników średnio i niskotonowych 15 cm zastanawia mnie jak będzie grać niższe partie dźwiękowe. Z doświadczenia z kolumnami jakie miałem do tej pory do czynienia taka średnica głośnika nie nigdy nie spełniała moich oczekiwan zawsze bas był elementem piątego koła u wozu, tak jakby fizyki nie oszukasz. A właśnie co sądzicie w kwestii Baltlaba epoca 3 głośniki wielkości 200cm będą dostatecznie napedzone przez ten wzmacniacz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do Baltlaba Epoca III 2020/03/25 13:30 #448415

Przecież dwie 15-ki mają większą powierzchnię od jednej 20-ki i to o ok.40 cm 2. Poza tym możesz też poczytać o bardzo zbliżonym modelu i o tym co potrafi.

audio.com.pl/testy/stereo/kolumny-glosnikowe/400-elac-fs-247

Inna sprawa, że średnica membrany nie do końca definiuje czy wzmacniacz sobie z nią poradzi ponieważ to zależy nie tyle od średnicy membrany ile od średnicy układu magnetycznego, więc bardziej trzeba zwracać uwagę na nakładkę przeciwpyłową, które sugeruje średnicę cewki. Dlatego np. Dynaudio uchodzą za głośniki trudne bo mają ponadprzeciętny rozmiar cewki i konieczny do niej duży i silny układ magnetyczny.

Natomiast jeśli jesteś fanem "papierowego" basu to polecałbym przyjrzeć się lepszym seriom JBL-a, np. LS80, L100, lub modelom z serii 4000 których jest mnóstwo. np. 4312M, 4307.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głośniki do Baltlaba Epoca III 2020/03/25 21:30 #448417

Zastanawiam się nad Dali Opticon 8 np.
Potrzebuje głośnik uniwersalny gdzie nie będzie wybitnym w jednej dziedzinie ale solidnym we wszystkich. Takie przeciwieństwo Focal. Jak się uda to sprawdzę te ELACi widziałem na you tubie i faktycznie brzmi ciekawie, góra mniej ostra niz u Focal, nie słychać sybilantow. Ciekawy jestem jak brzmi to wszystko na ŻYWO. Dobra, do posłuchania :
1. Elac FS 247

Jeszcze jakieś propozycje co sprawdzić?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Koperty.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator