HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

B&W 801 MATRIX SERIES 2 2020/03/23 19:28 #448400

Witam.
Z jakimi głośnikami teraźniejszymi porównalibyście te matrix series 2 które by były porównywalnym graczem
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&W 801 MATRIX SERIES 2 2020/03/24 09:42 #448402

W naturalny sposób narzuca się porówanie z obecnie produkowanymi wersjami 801 lub 802. Są najbardziej zbliżone budową, brzmieniem , ogólną koncepcją i pomysłem na kolumnę. Porównywanie z modelami innych marek nie ma sensu bo żadna z konkurencyjnych firm nie ma w ofercie czegoś bardziej podobnego niż samo B&W. Konkurencja oczywiście jest (Focal, KEF, Dynaudio, Magico, Wilson Audio itd.) ale każda marka stara się raczej wyrónić innością, a nie podobieństwem, zatem jeśli szukamy podobieństw tak wyjątkowej serii jak 800-ki B&W to raczej tylko w ramach katalogu tej samej firmy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

B&W 801 MATRIX SERIES 2 2020/03/24 16:34 #448406

Dziękuję kolego serdecznie na naprowadzenie a gdybym chciał sobie polepszyć odsłuch to co byś zaproponował .
Tak naprawdę czegoś mi brakuje w tym dźwięku.
Wiem że Brawersy są dobrymi i wymagającymi dobrego wzmacniacza głośnikami ale jednak dla mnie nie jest to co bym od nich oczekiwał.Słyszałem,ze trzeba w nich zdjąć zabezpieczenie prądowe i wtedy otrzymam lepsze brzmienie ale ja nie chcę w nich nic grzebać.Wzmacniacza na pewno nie wymieniem ale jestem w stanie przetestować kilka głośników .Które i jakie modele poleciłbyś kolego,wiadomo jakość do ceny i może znajdę to czego oczekuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&W 801 MATRIX SERIES 2 2020/03/24 18:37 #448408

Najtańszy i jednocześnie najwydajniejszy sposób to poprawa akustyki, panele tłumiące za kolumnami i w miejscach pierwszych odbić, pułapki basowe dostrojone do rezonansów pokoju, ewentualnie jakieś "buzerne" rozpraszacze na tylną ścianę, w sensie za naszymi plecami i jeszcze ogarnięcie w ten sam sposób sufitu np. z fajnym podświetleniem. Oczywiście wszystko z umiarem, żeby nie przetłumić pomieszczenia bo to też szkodliwe dla odbioru muzyki.

Co do kolumn to oczywiście eksperymentować z innymi modelami można do woli w zależności od chęci i możliwości finansowych i tu można szukać choćby w markach które wymieniłem, bo każda z tych firm ma w ofercie wybitne flagowce lub inne modele z prestiżowych linii. KEF-y to granie możliwie zbliżone do neutralności, bardzo liniowe, bez podbarwień. Wilson Audio to z tego co zauważyłem raczej zawsze "duży sound", masywny, taki "amerykański", z rozmachem, trochę misiowaty. Flagowe Focale to raczej też rzetelność ale i przyjemność ze słuchania bo rozmaite wersje w serii Utopia raczej nie są podobne do swoich tańszych serii, zwłaszcza tych za czasów JMLab-a, czyli brzmienia jasnego i szybkiego i w sumie to skłaniał bym się do tezy, że są najbardziej zbliżone do flagowców B&W. Najlepszymi będą chyba Magico, ale ich flagowce kosztują wywrotkę szmalu, jednak są niesamowicie dobre i ładne, choć miałbym problem z wyborem pomiędzy nimi a np. KEF Blade. Poza tym mamy jeszcze elektrostaty np. M.Logana i magnetostaty Magnepana - obie koncepcje baaardzo ciekawe i zapewniające brzmienie z którym można pozostać bez żalu na całe życie.

Tak w ogóle to w jakich my się kwotach poruszamy rozważając ewentualna zmianę kolumn ?
Tak sobie dywagować na temat tego co w Hi-Endzie lepsze można bez końca.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

B&W 801 MATRIX SERIES 2 2020/03/24 22:13 #448411

Dzięki za zaangażowanie pójdę kolegi kierunkiem jak coś wybiorę to oczywiście dam znać
pozdrawiam maciej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator