fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/03/22 17:18 #448392

• Marcin1977
  • Marcin1977 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć,
Przeczytałem mnóstwo forów i postów ale z uwagi na duży rozdźwięk w opiniach nadal jestem w punkcie wyjścia. A ponieważ trafna odpowiedź na moje pytanie będzie bardzo pożyteczna dla wielu innych użytkowników to bardzo proszę przy odpowiedziach nie kierować się tym : "jaką mam marże w sklepie na tym czy innym sprzęcie", "że, mam akurat coś używanego na sprzedaż na Allegro" albo "jestem fanatykiem tego czy tamtego". Proszę o uczciwość i obiektywne odpowiedzi nie nakierowane na własne korzyści.
Po takim dość srogim wstępie chciałby zapytać Was o idealny zestaw stereo do muzyki (rock, pop, filmowa, klasyczna) i jednocześnie do kina domowego. Pokój 35 m2. Bardzo zależy mi aby dźwięk był "duży", monumentalny, z dużą ilością "powietrza", dawał wrażenie bycia wewnątrz wydarzenia, miał nisko schodzący bas, szeroką i głęboką scenę z możliwie jak najlepszą holografią. Dźwięk najbardziej przypominający to co daje kino domowe z subwooferem ale z dwóch głośników. Czyli generalnie ma to być jak najlepsza namiastka drogich i dużych zestawów ... z jednym wyjątkiem. Nie zależy mi na neutralności i naturalności - ten dźwięk ma sprawiać przyjemność a nie być materiałem do studyjnej obróbki.
Jeśli chodzi o wzmacniacze to zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Yamahą A-S701 i NAD 356BEE. W przypadku kolumn nie przychodzi mi nic innego do głowy jak Klipsch RP-8000F. A co Wy o tym sądzicie ? Czy w tych pieniądzach można znaleźć coś lepszego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/04/12 11:43 #448488

• John 1.5 V
  • John 1.5 V Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Otrzymane podziękowania: 370
Powierzchnia spora, wymagania określone, kolumny w pewien sposób wybrane (mam nadzieję, że miałeś okazję posłuchać jak grają ? - inaczej ten wybór nie ma sensu). Pytanie, czy pokój jest jakkolwiek przygotowany na taką inwazję dobrego brzmienia, inaczej mówiąc jak on wygląda od strony umeblowania, aranżacji akustycznej (nie chodzi i mi o jakąś profesjonalną, tylko taką domowymi sposobami - dywan lub wykładzina na całej powierzchni, zasłony, regały z książkam, ilość miękkich mebli do siedzenia raczej nie pokrytych skórą czy inną dermą, itp.

Zrób prosty test - stań na środku i klaśnij mocno w dłonie. Jeśli usłyszysz rodzaj echa/pogłosu, zwielokrotnione odbicie twojego klaśnięcia, to wstawianie tam chodźby i sprzętu za milion nie ma sensu, nigdy nie będzie dobrze. O ile będzie dużo tzw. powietrza (choć to będzie złudne ponieważ nie będzie pochodzić bezpośrednio z kolumn) i może nawet uda się z basem przy spełnieniu kilku wymogów dot. ustawienia kolumn i miejsca w którym będziemy siedzieć, to o holografii zapomnij bo zostanie rozmyta i zupełnie zniszczona przez dźwięki odbite od ścian, podłogi, sufitu.

Trafna odpowiedź i tak nie będzie przydatna, a to z dwóch powodów. Każdy szukający z reguły jest nieco świeży w temacie i prędzej założy nowy wątek niż wyciągnie wnioski z tych tysięcy innych podobnych wpisów na forach. Drugi to taki, że gusta są rozmaite i nie da się uniwersalnie trafić w gusta brzmieniowe a tym bardziej wizualne zbyt szerokiego grona, bo ludzie kupują sprzęt oczami i jak widzą kolumnę z dużą ilością membran to od razu myślą, że bas ich zabije, jak sprzęt jest srebrny to myślą, że będzie brzmiał jasno, itp sytuacje.
The following user(s) said Thank You: mz

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/04/17 22:33 #448522

• Dżentelmen1
  • Dżentelmen1 Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • Otrzymane podziękowania: 10
NAD C356 (Stereo) + Ampli do kina Yamaha RXA 1080. Załatwiasz 2w1. Do tego, głośniki, tu wybór spory. Może być Klipsch, B&W czy Pylon Audio.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/04/21 15:31 #448534

• pszczyna
  • pszczyna Avatar
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
  • Otrzymane podziękowania: 7
Jak padają takie kwoty to do kina używka Denon AVR 3313 wyśmienity lub Marantz serii 7000

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/04/27 23:30 #448580

• Dżentelmen1
  • Dżentelmen1 Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • Otrzymane podziękowania: 10
Wyśmienity ale w czym? Sądzę, że Yamaha RXA 1080 wciągnie ten amplituner. Nie mówiąc już o funkcjonalności.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/05/30 15:56 #448736

• Marcin1977
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Dobrze napisane ...
Ale zakładając, że w mieszkaniu są odpowiednie warunki akustyczne i chcemy wybrać sprzęt który zapewni w jak największym stopniu "duży, monumentalny, przestrzenny, dynamiczny, napowietrzony i szczegółowy dźwięk, który nie musi być naturalny i neutralny" to jaki byś polecił wzmacniacz i kolumny w cenie do ok. 10 000 zł. To już nie kwestia gustu bo jest określona charakterystyka oczekiwań ...
Może zestaw oparty na Klipsch RP-8000F i do tego .... no właśnie co ? Te kolumny moim zdaniem najlepiej pasują do tych oczekiwań tylko jaki wzmacniacz wykorzysta ich potencjał a nie zniszczy swoim niedopasowaniem

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/05/30 15:57 #448737

• Marcin1977
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum

John 1.5 V napisał: Powierzchnia spora, wymagania określone, kolumny w pewien sposób wybrane (mam nadzieję, że miałeś okazję posłuchać jak grają ? - inaczej ten wybór nie ma sensu). Pytanie, czy pokój jest jakkolwiek przygotowany na taką inwazję dobrego brzmienia, inaczej mówiąc jak on wygląda od strony umeblowania, aranżacji akustycznej (nie chodzi i mi o jakąś profesjonalną, tylko taką domowymi sposobami - dywan lub wykładzina na całej powierzchni, zasłony, regały z książkam, ilość miękkich mebli do siedzenia raczej nie pokrytych skórą czy inną dermą, itp.
Zrób prosty test - stań na środku i klaśnij mocno w dłonie. Jeśli usłyszysz rodzaj echa/pogłosu, zwielokrotnione odbicie twojego klaśnięcia, to wstawianie tam chodźby i sprzętu za milion nie ma sensu, nigdy nie będzie dobrze. O ile będzie dużo tzw. powietrza (choć to będzie złudne ponieważ nie będzie pochodzić bezpośrednio z kolumn) i może nawet uda się z basem przy spełnieniu kilku wymogów dot. ustawienia kolumn i miejsca w którym będziemy siedzieć, to o holografii zapomnij bo zostanie rozmyta i zupełnie zniszczona przez dźwięki odbite od ścian, podłogi, sufitu.
Trafna odpowiedź i tak nie będzie przydatna, a to z dwóch powodów. Każdy szukający z reguły jest nieco świeży w temacie i prędzej założy nowy wątek niż wyciągnie wnioski z tych tysięcy innych podobnych wpisów na forach. Drugi to taki, że gusta są rozmaite i nie da się uniwersalnie trafić w gusta brzmieniowe a tym bardziej wizualne zbyt szerokiego grona, bo ludzie kupują sprzęt oczami i jak widzą kolumnę z dużą ilością membran to od razu myślą, że bas ich zabije, jak sprzęt jest srebrny to myślą, że będzie brzmiał jasno, itp sytuacje.

Dobrze napisane ...
Ale zakładając, że w mieszkaniu są odpowiednie warunki akustyczne i chcemy wybrać sprzęt który zapewni w jak największym stopniu "duży, monumentalny, przestrzenny, dynamiczny, napowietrzony i szczegółowy dźwięk, który nie musi być naturalny i neutralny" to jaki byś polecił wzmacniacz i kolumny w cenie do ok. 10 000 zł. To już nie kwestia gustu bo jest określona charakterystyka oczekiwań ...
Może zestaw oparty na Klipsch RP-8000F i do tego .... no właśnie co ? Te kolumny moim zdaniem najlepiej pasują do tych oczekiwań tylko jaki wzmacniacz wykorzysta ich potencjał a nie zniszczy swoim niedopasowaniem

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator