HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/03/22 17:18 #448392

Cześć,
Przeczytałem mnóstwo forów i postów ale z uwagi na duży rozdźwięk w opiniach nadal jestem w punkcie wyjścia. A ponieważ trafna odpowiedź na moje pytanie będzie bardzo pożyteczna dla wielu innych użytkowników to bardzo proszę przy odpowiedziach nie kierować się tym : "jaką mam marże w sklepie na tym czy innym sprzęcie", "że, mam akurat coś używanego na sprzedaż na Allegro" albo "jestem fanatykiem tego czy tamtego". Proszę o uczciwość i obiektywne odpowiedzi nie nakierowane na własne korzyści.
Po takim dość srogim wstępie chciałby zapytać Was o idealny zestaw stereo do muzyki (rock, pop, filmowa, klasyczna) i jednocześnie do kina domowego. Pokój 35 m2. Bardzo zależy mi aby dźwięk był "duży", monumentalny, z dużą ilością "powietrza", dawał wrażenie bycia wewnątrz wydarzenia, miał nisko schodzący bas, szeroką i głęboką scenę z możliwie jak najlepszą holografią. Dźwięk najbardziej przypominający to co daje kino domowe z subwooferem ale z dwóch głośników. Czyli generalnie ma to być jak najlepsza namiastka drogich i dużych zestawów ... z jednym wyjątkiem. Nie zależy mi na neutralności i naturalności - ten dźwięk ma sprawiać przyjemność a nie być materiałem do studyjnej obróbki.
Jeśli chodzi o wzmacniacze to zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Yamahą A-S701 i NAD 356BEE. W przypadku kolumn nie przychodzi mi nic innego do głowy jak Klipsch RP-8000F. A co Wy o tym sądzicie ? Czy w tych pieniądzach można znaleźć coś lepszego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/04/12 11:43 #448488

Powierzchnia spora, wymagania określone, kolumny w pewien sposób wybrane (mam nadzieję, że miałeś okazję posłuchać jak grają ? - inaczej ten wybór nie ma sensu). Pytanie, czy pokój jest jakkolwiek przygotowany na taką inwazję dobrego brzmienia, inaczej mówiąc jak on wygląda od strony umeblowania, aranżacji akustycznej (nie chodzi i mi o jakąś profesjonalną, tylko taką domowymi sposobami - dywan lub wykładzina na całej powierzchni, zasłony, regały z książkam, ilość miękkich mebli do siedzenia raczej nie pokrytych skórą czy inną dermą, itp.

Zrób prosty test - stań na środku i klaśnij mocno w dłonie. Jeśli usłyszysz rodzaj echa/pogłosu, zwielokrotnione odbicie twojego klaśnięcia, to wstawianie tam chodźby i sprzętu za milion nie ma sensu, nigdy nie będzie dobrze. O ile będzie dużo tzw. powietrza (choć to będzie złudne ponieważ nie będzie pochodzić bezpośrednio z kolumn) i może nawet uda się z basem przy spełnieniu kilku wymogów dot. ustawienia kolumn i miejsca w którym będziemy siedzieć, to o holografii zapomnij bo zostanie rozmyta i zupełnie zniszczona przez dźwięki odbite od ścian, podłogi, sufitu.

Trafna odpowiedź i tak nie będzie przydatna, a to z dwóch powodów. Każdy szukający z reguły jest nieco świeży w temacie i prędzej założy nowy wątek niż wyciągnie wnioski z tych tysięcy innych podobnych wpisów na forach. Drugi to taki, że gusta są rozmaite i nie da się uniwersalnie trafić w gusta brzmieniowe a tym bardziej wizualne zbyt szerokiego grona, bo ludzie kupują sprzęt oczami i jak widzą kolumnę z dużą ilością membran to od razu myślą, że bas ich zabije, jak sprzęt jest srebrny to myślą, że będzie brzmiał jasno, itp sytuacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/04/17 22:33 #448522

NAD C356 (Stereo) + Ampli do kina Yamaha RXA 1080. Załatwiasz 2w1. Do tego, głośniki, tu wybór spory. Może być Klipsch, B&W czy Pylon Audio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/04/21 15:31 #448534

Jak padają takie kwoty to do kina używka Denon AVR 3313 wyśmienity lub Marantz serii 7000

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/04/27 23:30 #448580

Wyśmienity ale w czym? Sądzę, że Yamaha RXA 1080 wciągnie ten amplituner. Nie mówiąc już o funkcjonalności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/05/30 15:56 #448736

Dobrze napisane ...
Ale zakładając, że w mieszkaniu są odpowiednie warunki akustyczne i chcemy wybrać sprzęt który zapewni w jak największym stopniu "duży, monumentalny, przestrzenny, dynamiczny, napowietrzony i szczegółowy dźwięk, który nie musi być naturalny i neutralny" to jaki byś polecił wzmacniacz i kolumny w cenie do ok. 10 000 zł. To już nie kwestia gustu bo jest określona charakterystyka oczekiwań ...
Może zestaw oparty na Klipsch RP-8000F i do tego .... no właśnie co ? Te kolumny moim zdaniem najlepiej pasują do tych oczekiwań tylko jaki wzmacniacz wykorzysta ich potencjał a nie zniszczy swoim niedopasowaniem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Najlepszy zestaw do muzyki i kina -wzmacniacz i kolumny 2020/05/30 15:57 #448737

John 1.5 V napisał: Powierzchnia spora, wymagania określone, kolumny w pewien sposób wybrane (mam nadzieję, że miałeś okazję posłuchać jak grają ? - inaczej ten wybór nie ma sensu). Pytanie, czy pokój jest jakkolwiek przygotowany na taką inwazję dobrego brzmienia, inaczej mówiąc jak on wygląda od strony umeblowania, aranżacji akustycznej (nie chodzi i mi o jakąś profesjonalną, tylko taką domowymi sposobami - dywan lub wykładzina na całej powierzchni, zasłony, regały z książkam, ilość miękkich mebli do siedzenia raczej nie pokrytych skórą czy inną dermą, itp.
Zrób prosty test - stań na środku i klaśnij mocno w dłonie. Jeśli usłyszysz rodzaj echa/pogłosu, zwielokrotnione odbicie twojego klaśnięcia, to wstawianie tam chodźby i sprzętu za milion nie ma sensu, nigdy nie będzie dobrze. O ile będzie dużo tzw. powietrza (choć to będzie złudne ponieważ nie będzie pochodzić bezpośrednio z kolumn) i może nawet uda się z basem przy spełnieniu kilku wymogów dot. ustawienia kolumn i miejsca w którym będziemy siedzieć, to o holografii zapomnij bo zostanie rozmyta i zupełnie zniszczona przez dźwięki odbite od ścian, podłogi, sufitu.
Trafna odpowiedź i tak nie będzie przydatna, a to z dwóch powodów. Każdy szukający z reguły jest nieco świeży w temacie i prędzej założy nowy wątek niż wyciągnie wnioski z tych tysięcy innych podobnych wpisów na forach. Drugi to taki, że gusta są rozmaite i nie da się uniwersalnie trafić w gusta brzmieniowe a tym bardziej wizualne zbyt szerokiego grona, bo ludzie kupują sprzęt oczami i jak widzą kolumnę z dużą ilością membran to od razu myślą, że bas ich zabije, jak sprzęt jest srebrny to myślą, że będzie brzmiał jasno, itp sytuacje.



Dobrze napisane ...
Ale zakładając, że w mieszkaniu są odpowiednie warunki akustyczne i chcemy wybrać sprzęt który zapewni w jak największym stopniu "duży, monumentalny, przestrzenny, dynamiczny, napowietrzony i szczegółowy dźwięk, który nie musi być naturalny i neutralny" to jaki byś polecił wzmacniacz i kolumny w cenie do ok. 10 000 zł. To już nie kwestia gustu bo jest określona charakterystyka oczekiwań ...
Może zestaw oparty na Klipsch RP-8000F i do tego .... no właśnie co ? Te kolumny moim zdaniem najlepiej pasują do tych oczekiwań tylko jaki wzmacniacz wykorzysta ich potencjał a nie zniszczy swoim niedopasowaniem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator