HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/25 19:03 #448211

Witajcie
Od pewnego czasu użytkuje zestaw klipach p -28f + Marantz pm7003
Ogólnie jest z tego połączenia bardzo zadowolony, jednak gra on teraz na jakichś kablach 1,5mm2 za kilka zł za metr. Dzwiek jak dla mnie jest na bardzo dobrym poziomie. Ale jak to bywa człowiek szuka co by tu szło jakimś tanim kosztem poprawić i stwierdziłem że pora na wymianę kabli.
Czytając forum bardzo dużo można usłyszeć o kablach firmy melodika i zastanawiam się czy taki kabel jest w stanie zaoferować coś więcej niż ten co mam.
Konkretnie mam na myśli melodika mdc 2250 purple rain 2x2,5 mm. Najbardziej by mi zależało żeby uzyskać więcej "punktowego" basu ( nie wiem czy dobrze to nazwałem )

Myślicie że jest sens inwestować w te kable ?
Sam sposób grania zestawu jak najbardziej mi odpowiada i nie chciałbym tu dużo zmieniać , jedynie zależy mi na basie

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/25 20:05 #448213

Jeśli kryterium jest bas to zmień ustawienie kolumn. Zmiana kabli daje tak niewiele lub zgoła nic, że to kompletnie nie ten kierunek.

Wymiana na Melodikę ma o tyle sens, że jest ona zrobiona naprawdę z miedzi, natomiast ten co masz najprawdopodobniej jest z aluminium, miedzią tylko powleczonym i to nie za grubo.

Wracając do ustawienia - nie wiem jak jest teraz, ale optymalnym ustawieniem jest odległość ok.50-60 cm licząc od przedniej ścianki do tylnej ściany pokoju. Kolumna oczywiście powinna mieć wokół siebie trochę miejsca. Nie powinna być wciśnięta między meble. Ewentualne dogięcie na środek pokoju na niski bas nie ma wpływu, natomiast na sopran bardzo duży, więc to już wg upodobań.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/25 20:41 #448215

Kolumny są ustawione jak widać na zdjęciu . Może tego nie widać na zdjęciu jednak kolumny są wystawione poza obrys szafki. Odległość o której mówiłeś to spokojnie 60 cm.
Może źle się zrozumieliśmy ,nie chce poprawić ilości basu tylko jego jakość.

Ps. Myslalem też żeby kupić dwa monobloki mocy z Marantz ( w fajnej cenie idzie kupić na allegro ) jednak nie wiem czy to coś da

PS2 odległość kolumn od tylnej ściany ( prawie pustego pokoju ) to ok 9 metrów

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/26 00:05 #448221

Kup sobie lepiej wzmacniacz dzielony Emotivy i bedziesz miał bas, jak marzenie. Ten:
www.soundclub.pl/wzmacniacze/przedwzmacniacze/emotiva-pt-100/
www.soundclub.pl/wzmacniacze/koncowki-mocy/emotiva-a-300/
Marantza sobie daruj. Szkoda kasy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

Re:Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/26 08:46 #448223

Muszę przyznać że zafascynowales mnie tym co podałeś. Na pewno jeśli gdzieś w okolicy taki komplet znajdę nie omieszkam sobie go posłuchać.
W tej chwili na pewno nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek jednak w przyszłości coś czuję że pojde w tym kierunku


Swoją drogą nie rozumiem tej niechęci ludzi na wszelakich forach do marantza. Przecież sprzęt tej firmy wcale nie jest totalnym dnem. Zgodzę się że nie jest to jakaś kosmicznie wysoka półka, jednak też nie taka która trzeba od razu mieszać z błotem

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/27 23:34 #448230

Z Emotivą to jest wszystko fajnie, jak się nie zepsuje. Kogo nie znam, to cierpi na jakieś awarie. Jedynie końcówki mocy dają rade...
Marantz? - Dobra marka. "Audiofile" nie lubią marek, które są wszędzie dostępne. Najlepsza będzie taka z "podziemia"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/28 18:33 #448231

Tu nie chodzi o to, że Maratz jest jakiś kiepski, bo nie jest, tylko raczej o to, że mocno kreuje się na bardzo ekskluzywną markę windując ceny za horyzont. Tu oczywiście można by dopisać dziesiątki innych marek, no ale mówimy o Marantzu.
Poza tym, czy od momentu wprowadzenia szampańskich kolorów, nie wydaje Wam się ... mało męski ?

Dwie kwestie. W sprawie odległości od tylnej ściany miałem na myśli nie więcej niż 60 cm. Druga, czy ten pokój jest długi (9 metrów) i wąski ?

I jeszcze trzecia kwestia - gdzie u licha jest dywan :blink: ?
Pogłos w takim pokoju osiąga prawdopodobnie "kościelne" wartości co stawia pod sporym znakiem zapytania wstawianie tam jakiegokolwiek sprzętu. Pogłos i tzw. echo trzepoczące to wynik pustych naprzeciwległych ścian, podłogi i sufitu. O ile sufit wymaga więcej zachodu i ogólnie przyjętym jest, że nic się z nim nie robi, o tyle podłoga jest cholernie newralgiczna, tylna ściana również, w sensie ta za naszymi plecami. Naprawdę tanim kosztem można kupić panele tłumiące z wełny mineralnej (np. Akustonik Isover PT80) i poprawić tym nieporównywalnie więcej niż żonglowaniem wzmacniaczami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/28 20:37 #448233

John 1.5 V napisał: Tu nie chodzi o to, że Maratz jest jakiś kiepski, bo nie jest, tylko raczej o to, że mocno kreuje się na bardzo ekskluzywną markę windując ceny za horyzont. Tu oczywiście można by dopisać dziesiątki innych marek, no ale mówimy o Marantzu.


Biorąc pod uwagę, że Marantz jest sprowadzany z Japonii i obłożony cłem, to cena wydaje mi się adekwatna do jakości (przynajmniej niektórych modeli). Gdyby jeszcze okazał się trwały jak twierdzi legenda na temat wyrobów z kraju Madame Butterfly, to nawet bardzo adekwatna. Wzorek faktycznie jest pedalski.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Re:Pytanie o kabel głośnikowy 2020/02/29 21:57 #448238

John 1.5 V napisał: Tu nie chodzi o to, że Maratz jest jakiś kiepski, bo nie jest, tylko raczej o to, że mocno kreuje się na bardzo ekskluzywną markę windując ceny za horyzont. Tu oczywiście można by dopisać dziesiątki innych marek, no ale mówimy o Marantzu.
Poza tym, czy od momentu wprowadzenia szampańskich kolorów, nie wydaje Wam się ... mało męski ?

Dwie kwestie. W sprawie odległości od tylnej ściany miałem na myśli nie więcej niż 60 cm. Druga, czy ten pokój jest długi (9 metrów) i wąski ?

I jeszcze trzecia kwestia - gdzie u licha jest dywan :blink: ?
Pogłos w takim pokoju osiąga prawdopodobnie "kościelne" wartości co stawia pod sporym znakiem zapytania wstawianie tam jakiegokolwiek sprzętu. Pogłos i tzw. echo trzepoczące to wynik pustych naprzeciwległych ścian, podłogi i sufitu. O ile sufit wymaga więcej zachodu i ogólnie przyjętym jest, że nic się z nim nie robi, o tyle podłoga jest cholernie newralgiczna, tylna ściana również, w sensie ta za naszymi plecami. Naprawdę tanim kosztem można kupić panele tłumiące z wełny mineralnej (np. Akustonik Isover PT80) i poprawić tym nieporównywalnie więcej niż żonglowaniem wzmacniaczami.

Witaj, przepraszam jednak jestem w tym wszystkim laikiem i pisze prostym językiem

Na podłodze nie ma żadnego dywanu i NIE BEDZIE. Nie nawiedze dywanów.
W kwestii miejsca odsłuchu to nie jest na samym końcu pokoju, tylko mniej więcej w miejscu robienia zdjęcia ( zasada trójkąta zachowana odealnie).
Jakiś delikatny problem występuje tylko w momencie gdy siedzimy na końcu pokoju i oglądamy film, co jest bardzo ale to bardzo zadko i siedzimy poza obrysem głośników. Wtedy dźwięk jest naprawdę zły, jednak to logiczne
Co do dźwięku z głośników, swoje przesłuchalem. Głównie był to klipsch którego dźwięk chyba mi się najbardziej podoba ( w każdym razie narazie :)) odpowiada mi jak najbardziej. Jak na swój pierwszy zestaw stereo, na dodatek złożony za ok 5 tys. Nie mogę mu nic zarzucić - nie jestem audiofilem i nie mam słuchu w ogóle.

Ps słucham mam zjebany bo na rowerze co sezon w słuchawkach jbl


Ewentualnie przyjmę chętnie jakieś rady jak "POSGLOSNIC" ten system

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie o kabel głośnikowy 2020/03/02 09:22 #448256

Proponuję wypożyczyć kable głośnikowe Chord Odysey, Xlo, Acrolink ,QUED Spiral

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie o kabel głośnikowy 2020/03/02 20:34 #448272

Masz doświadczenia w poprawianiu basu kablem czy cytujesz nieaktualny już katalog świątecznej wyprzedaży jakiegoś dystrybutora ?

Na dodatek z błędami - QUED ???

Poza tym - wymieniasz Acrolink-a. Nie no, szacun i "wogle" zwłaszcza zważywszy na na to, że najtańszy kosztuje 890 zł. czyli prawnie 1/5 całego budżetu. :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Pytanie o kabel głośnikowy 2020/03/03 06:23 #448275

Nie będzie dywanu!
Super będzie dudeń i pogłos.
Dzięki za poprawę humoru z rana!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie o kabel głośnikowy 2020/03/03 12:46 #448278

John 1.5 V Oh wszechwiedzący samozwańczy guru poprawiający i krytykujący wszystkich i wszystko będący w każdym zakamarku tegoż forum ,brakuje jeszcze działu matrymonialnego bo i tam byś się udzielał nabijając posty!otwierając lodówkę mam obawy czy i tam cię nie ma !!- jaką miałem czelność wejść ci w paradę i cokolwiek napisać zaś autor pytania nie podał budżetu.
WEŹ I SIĘ ODPIERWIASTKUJ !!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez P-na.

Pytanie o kabel głośnikowy 2020/03/03 18:11 #448279

pszczyna napisał: John 1.5 V Oh wszechwiedzący samozwańczy guru poprawiający i krytykujący wszystkich i wszystko będący w każdym zakamarku tegoż forum ,brakuje jeszcze działu matrymonialnego bo i tam byś się udzielał nabijając posty!otwierając lodówkę mam obawy czy i tam cię nie ma !!- jaką miałem czelność wejść ci w paradę i cokolwiek napisać zaś autor pytania nie podał budżetu.
WEŹ I SIĘ ODPIERWIASTKUJ !!!!


Może i John się przypierwiastkował - nie wiem, nie znam się. A ja chętnie przeczytałbym Twoją odpowiedź na konkretne pytania.
1. Zadane wprost: "Masz doświadczenia w poprawianiu basu kablem?".
2. Zadane działkami ogródkami: czy naprawdę uważasz, że kable powinny kosztować ok. 20% ceny całego zestawu (wbrew temu co napisałeś Szym podał ją)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pytanie o kabel głośnikowy 2020/03/03 19:25 #448282

pszczyna napisał: John 1.5 V Oh wszechwiedzący samozwańczy guru

345 podziękowań od innych użytkowników raczej przeczy Twojej tezie o samozwańczości.
hi-fi.com.pl/forum/statistics.html

pszczyna napisał: ... poprawiający i krytykujący wszystkich ...

Raczej tylko Ciebie i Tobie podobnych. Nie zastanawiasz się dlaczego wielu innych omija ten zaszczyt i dyskutujemy sobie na poziomie o naturze audiofilskiej i muzycznej rzeczy ?

pszczyna napisał: ... będący w każdym zakamarku tegoż forum ,brakuje jeszcze działu matrymonialnego bo i tam byś się udzielał nabijając posty!

Nabijanie to raczej Twoja działka i robisz to w niespecjalnie wyszukany i niezbyt przekonujący sposób, nie poparty też żadnymi argumentami.

pszczyna napisał: ... otwierając lodówkę mam obawy czy i tam cię nie ma !!

Raczej nie zachodzi obawa abym znalazł tam oś interesującego, zatem raczej się nie pokwapię.

pszczyna napisał: ... zaś autor pytania nie podał budżetu.

Nie wprost, ale określi wartość obecnego zestawu na ok. 5 tyś. zł, zatem można przyjąć, że obracamy się wokół tej kwoty. Polecanie zatem kabla (i to tylko firmy, bez podania modelu) jest dziwno-śmieszne. Poza tym rozrzut pomiędzy proponowanymi kablami daje mi między wierszami do zrozumienia, że polecasz kable wg jakiegoś rankingu poruszając się po nim ruchem konika szachowego.

pszczyna napisał: WEŹ I SIĘ ODPIERWIASTKUJ !!!!

To przestań ludziom pisać bujdy z bździn i dezinformacji.
Masz pomysł, napisz, proszę bardzo, ale dopisz też dlaczego polecasz to lub inne rozwiązanie, produkt czy połączenie. Miałeś doświadczenie u siebie, kolegi, na prezentacji, wystawie. Jeśli tylko gdzieś wyczytałeś, podaj gdzie, wrzuć link czy inne źródło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator