HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz ONKYO a kolumny Magnat. 2020/02/22 10:09 #448188

Witam!

Mam możliwość zakupu w dość atrakcyjnej cenie wzmacniacza ONKYO (dokładnie 9150) i chciałbym zapytać, jak Waszym zdaniem sprzęt ONKYO (biorąc pod uwagę jego charakterystykę brzmieniową) będzie się zgrywał z kolumnami Magnat (ja akurat posiadam Magnat Quantum 723)? Czy to będzie ze sobą dobrze współpracowało? Słyszałem wcześniej opinię, że do takich kolumn Magnat Quantum bardziej wskazany byłby np Marantz. Proszę o Wasze opinie w oparciu o Wasze doświadczenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz ONKYO a kolumny Magnat. 2020/02/22 13:13 #448189

Takie hipotezy, że dana marka wzmacniacza gra dobrze z tą czy tamtą marką kolumn są wyssane z palca. Przede wszystkim dlatego, że większość marek (zwłaszcza Onkyo, Marantz i Canton które są dużymi firmami z wieloletnią historią) ma i miały na przestrzeni lat nieprzebrane dziesiątki modeli. Tego typu opinie na forach wynikają wyłącznie z tego, że ktoś miał jakiś model tego czy innego producenta i mu się nie podobało. Czyli jednostkowa opinia na podstawie pojedynczego doświadczenia urasta do miana reguły. Oczywiście są specyficzne wzmacniacze i specyficzne kolumny, ale nie ma ich znów tak wiele, zatem kompletnie bym się nie przejmował takimi sugestiami. To czy będzie dobrze grało zależy od akustyki pokoju i ustawienia kolumn, wzmacniacz ma tu znacznie mniej do gadania.

Druga sprawa to zakup wzmacniacza - jak nie trafisz w TO brzmienie to nic nie stoi na przeszkodzie sprzedać go i kupić coś innego. Przecież nie kupujesz wzmacniacza na zawsze i dożywotnio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Wzmacniacz ONKYO a kolumny Magnat. 2020/03/02 09:38 #448259

Do kolumn Magnat to bym polecił ampli Harman-Kardon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz ONKYO a kolumny Magnat. 2020/03/02 12:42 #448263

Dowolny, że tak w sumie bez sensu zapytam ?
Co takiego mają H/K, że tylko one ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator