HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha R-N602 + co zamiast Dali 104 do 1700 zł 2020/02/19 00:18 #448170

W koncu uskladalem w miare zestawik po wielu przymiarkach.

Klocek: Yamaha R-N602
Kolumny: Dali 104
okablowanie miedziane beztlenowe 4mm
sub: Harman Kardon HKTS210SUB/230


Poczytalem troche ostatnio i widze, ze duzo ludzi mialo dylemat wlasnie z tym wzmakiem i Onkyo TX-8150. Mi polecono Yamahe jako taki pewniaczek, z ktorego bede zadowolony i.... jestem. Wiec wszystko ok.

Z tego co sie doczytalem to moj wzmak gra dosyc...jasno. Sam jeszcze nie mam okreslonych swoich preferencji w tym temacie, bo ciezko miec kiedy dopiero sie zaczyna ta przygode, ale na pewno ma byc solidnie i dynamicznie z nie przejaskrawionymi za bardzo sopranami i mocnymi srednimi i basem, ktory na pewno nie puka niesmialo jak jakies satelitki, ale ma byc konkretnie.... jak jechowy w niedziele do drzwi :D
Mega epickie porownanie, ale moze Dali 850 + Marantz PM7001 KE da smiale wyjasnienie, bo takiego zestawu mialem okazje sluchac dosyc czesto.

Mam jakies 400 euro na kolumny tj +-1700 zł. Moga byc uzyweczki. Te Dali co mam graja super. Ale bylem juz na paru odsluchach i apetyt rosnie ;)

Czy np Dali Ikon 6 albo Monitor Audio RS6 to bedzie dobry wybor jako zamiennik ?
Slyszalem juz jak hula Dali 850. Naprawde doslownie zapiera dech w piersiach. Jesli da sie taki efekt uzyskac przy tej jakosci odtwarzania muzyki na jakichs innych kolumnach to chetnie poslucham propozycji. Jest gdzie rozpedzic kolumny bo salon ok. 40 m2 laczony z kuchnia. Dali 104 daja rade w tym pomieszczeniu.


Muzyki slucham głównie przez apke mconnect, bo multicast za bardzo sie cial i ogolnie to straszna bieda w porownaniu z oryginalna apka Tidal, a Mconnect dosyc zacnie potrafi zastapic i laczy sie bezposrednio z moim wzmakiem.
Slucham wszystkiego od muzyki elektronicznej po Michaela Jacksona i HH, do tego sporo filmow. Suba uzywam tylko jak glosniki juz nie moga zejsc nizej przy HH albo elektronice. No i wiadomo do filmow.



Co polecacie z kolumn do 400e/1700 zł ? ;)

Mysle o Dali Ikon 6 mk1 lub Monitor Audio Rs6.

Pomieszczenie do naglosnienia to salon ok. 40 m2 laczony z kuchnia. Dali 104 spokojnie dawaly rade naglosnic to pomieszczenie. Myslalem o Dali Ikon 5, ale wszyscy je chwala za jakosc brzmienia, ale ze tez male kolumienki dobre na maly pokoik. Wiec trzeba cos solidniejszego.

Dali 850 to model dosyc rzadko wymieniany na forach, ale wiem jak gra i jestem ciekawy czemu tak rzadko widze jego rekomendacje. Nie wiem tez, czy moj wzmak dobrze napedzi te kolumny. Wiem ze np. Marantz PM7001 KE robi to swietnie... nie mam opcji odsluchu tych kolumn na miejscu (Belgia, Holandia). Pudelkowy slaby bas mnie nie interesuje, kolumna ma brzmiec. Dali 104 bardzo ok, ale praktycznie z tego co widze nikt ich nie ma, a ja sie zachwycam wiec moze czas pojsc krok dalej. Dopiero co zaczynam swoja przygode wiec czas poeksperymentowac ;)

Moje typy na razie to:
Dali Ikon 6 Mk1
Monitor Audio Rs6
Dali 850 jak uciagnie wzmak i wylapie okazje

....


i dalej co... cala gala kolumn, dziesiatki jak nie setki i dla mnie poczatkujacego to jest spory dylemat.... wiecej czasu na wybieraniu niz sluchaniu muzyki, a przeciez nie o to chodzi ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator