HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Edifier r1600tiii aktywne DAC fx-audio x3 porażka co da 2020/02/03 17:51 #448103

Witam

Mam to co mam i w ciągu 10 lat nie zmienię bo mnie nie stać. Głośniki aktywne Edifier R1600TIII - wiem słabo - taka pozostałość po komputerze. Ostatnio wpadłem na pomysł że użyje ich do TV Samsung. Poczytałem, poszperałem - pewnie za mało - kupiłem DAC fx-audio x3. Podłączyłem RCA, Toslink i niestety moc mnie rozczarowała zwłaszcza gdy odtwarzam na tv przez dysk USB ripy filmów najczęściej wiadomo AC3 i DTS. Mam ustawione głośniki na max a siła dźwięku jakby była na 20%. Wkurzające. Ktoś na Allegro stwierdził po moim zapytaniu że ten DAC ma słabą moc wyjściową cokolwiek miał na myśli. Polecił żebym zainwestował w smsl M8A. Na aliexpress cena jeszcze do ogarnięcia przeze mnie odstawszy na dwa miesiące papierosy. Pytanie czy będzie jakaś zmiana mocy i dźwięku? Po za tym wolałbym aby DAC który kupię miał możliwość połączenia się z komórką i odtwarzania z niej muzy. Podsumowując filmy z USB dysku i tv cyfrowy Polsat - Głośne odtwarzanie MOC i muzyka MP3 FLAC inne lepsze formaty z komórki. Miejsce sypialnia z TV i Edifier R1600TIII. MAX BUDŻET NA DAC 750 zł bo jeszcze muszę kupić dobrej jakości RCA i Toslinka. Pozdrawiam i ufam że mi pomożecie. Lubię neutralne granie podążające w stronę analitycznego rzeczywistego brzmienia - tutaj improwizuję przepraszam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Edifier r1600tiii aktywne DAC fx-audio x3 porażka co da 2020/02/05 09:25 #448111

Wyczytałem w specyfikacji Edifier r1600tiii coś takiego: 

Input sensitivity: PC: 700mV +- 50mV

                             AUX: 550mV +- 50mV

Czy to jest istotna informacja przed kupnem DAC i co mówi? 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator