HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zewnętrzny DAC plus wzmacniacz, czy amplituner? 2020/02/02 21:48 #448100

Witam!

Chciałbym przesiąść się ze wzmacniacza Yamaha AS-201 na coś lepszego. Źródłem muzyki jest w moim przypadku laptop i serwisy streamingowe (Spotify, Tidal). Kluczowa jest zatem dla mnie możliwość połączenia laptopa ze wzmacniaczem/amplitunerem. Z Yamahą 201 łączyłem laptopa za pomocą DAC-a Cambridge Audio Magic 100. Na wzmacniacz/amplituner chciałbym wydać nie więcej niż 1500 zł, ale celowałbym raczej w używki. Jeśli chodzi o amplitunery, to rozważałem ONKYO TX-8250 i Yamahę RN-602, a jeśli chodzi o wzmacniacze to zastanawiałem się nad Onkyo 9050, Onkyo 9150, Marantzem PM 6006, ewentualnie jakimś NAD-em. Posiadam kolumny Magnat Quantum 723, a słucham głównie muzyki klasycznej i rocka progreswywnego. Priotytetem dla mnie jest jakość dźwięku. Możliwości połączenia bezprzewodowego są na drugim planie.

Czy biorąc pod uwagę, że źródłem dźwięku ma być u mnie komputer i Spotify/Tidal, lepszą opcją będzie dla mnie kupno amplitunera Onkyo TX-8250/Yamahy rn-602, i ominięcie pośrednictwa zewnętrznego DAC-a, czy jednak pozostawienie DAC-a Cambridge Audio Magic 100 i połączenie go z którymś z wymienionych powyżej wzmacniaczy. Wiem, że wzmacniacze te mają wbudowane DAC-i, ale wejścia cyfrowe są w nich tylko koaksjalne/optyczne, co utrudnia podłączenie laptopa bezpośrednio pod wzmacniacz. W takim przypadku raczej i tak pośredniczyć musiałby więc mój zewnętrzny  DAC. Nie wiem natomiast na ile np Cambridge Audio Magic 100 jest jakościowo lepszy/gorszy od DAC-ów wbudowanych w amplitunery Onkyo TX-8250, czy Yamaha rn-602. Cambridge Audio Magic jest oparty o kość Wolfson WM9742, a Onkyo TX 8250 o kość Asahi Kasei AK4452, jednak nic mi to nie mówi. Pewnie zresztą jeszcze i inne czynniki poza kośćmi DAC-a mają w tym przypadku znaczenie. Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator