HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw dla amatora 1,5k 2020/01/21 15:02 #448044

Cześć!
Szukam zestawu dla swojej mamy, która ostatnimi czasy wspomina mi, że chciałaby sobie sprawić lepszy sprzęt grający. Aktualnie bazuję na muzyce puszczanej z głośników wbudowanych w TV, więc podnieść Jej standard nie powinno być ciężko. Głównie słucha radia (meloradio) lub kanałów muzycznych (lata 70/80) z dekodera. Nie lubi mocnych basów, więc skupiłbym się raczej na czystości i jakości średnich i wyższych tonów. Ja osobiście jak i Jej partner, lubimy podczas spotkań przy małym co nieco brzmienia deczko cięższe/rockowe. Jednym słowem poszukiwane są głośniki do tańca i do różańca :) Wydaję mi się również, że ze względów technicznych jestem zmuszony szukać głośników podłogowych niż monitorów bo na zaznaczonej szafce RTV nie byłoby już dla nich miejsca i trzeba by było dokupywać jakieś podstawki. Szafka RTV stoi przed ścianką działową która oddziela duży pokój od kuchni. Czerwone X to moja propozycja na umiejscowienie głośników. Do kanapy jest około 3,5-4m. Mama z oczywistych względów dużo czasu spędza w kuchni, puszczając sobie muzykę w dużym pokoju. Mieszkanie ma bardzo przestrzenne, mało mebli tak na prawdę tylko te zaznaczone, wejście do kuchni jest szerokie i bez drzwi tak samo jak zaznaczony korytarz do sypialni. Podłogi to drewniany parkiet bez dywanów.
Ponadto skłaniam się do amplitunera niż wzmacniacza bo będzie to opcja bardziej praktyczna. Chciałbym żeby miał przynajmniej opcję bluetooth, aby móc puścić sobie z telefonu spotify czy youtube. Wifi nie jest koniecznością, wystarczy zwykły ethernet (amplituner będzie stał obok routera). Chciałbym też aby był uzbrojony w wyjście optyczne, co ułatwi mi połączenie go z dekoderem TV.

Jestem świadomy, że w tej cenie będzie to sprzęt używany, aby uzyskać coś możliwie najlepszego w budżecie. Jeżeli będzie warto, jestem w stanie dorzucić parę stówek od siebie, więc 1,5k jest kwotą orientacyjną.

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że pomożecie mi zaskoczyć i uszczęśliwić moją mamę.
Pozdrawiam Kuba !
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator