HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/11 17:32 #447969

Witam!
Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :)
Podejrzewam że temat wzmacniacza już był kilkukrotnie wałkowany ale jako że kilka groszy mnie kosztował (zależało mi na dobrym stereo i funkcjach sieciowych, najpierw szukałem dobrego AV ale zdecydowałem się jednak wydać więcej na ten model) to mam ograniczony budżet na kolumny więc i wybór okrojony :) zresztą podejrzewam że nie będą to ostatnie ale chcę wybrać najlepszą opcję z dostępnych na swoje pierwsze :)
Do wyboru mam w swoim budżecie (~500)

Dodam, że pomieszczenie ma 4x5m a muzyka to wszelkie odmiany rocka i metalu
- jamo bx100fl
-quadral all-craft AC kompakt
-jvc s-px3
-hitachi hs-25g
-jamo 407
-Dual cl-380
-phillips fb 565
Będę wdzięczny za typy, rady, sugestie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kartonick.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/11 19:06 #447974

Żadne z powyższych, ale w okolicach tej kwoty dostaniesz Mission 702e - dobre, uniwersalne kolumny.

allegro.pl/listing?string=Mission%20702%...-dict43-uni-1-2-1127

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/12 12:10 #447984

Dzięki za sugestię
A skoro jesteśmy przy mission to może mission 737r renaissance?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/12 22:27 #447987

Tak na oko to Philips powala wszystkie pozostałe. Jeśli chodzi o brzmienie możesz się spodziewać dobrego dzwięku, zastosowanie dwóch membram w niższym paśmie powinno dać dobre rezultaty jeśli chodzi o równomierność charakterystyki. Co przy słuchaniu takiej muzy jaką podałeś jest niezbędne (brak tkzw. "nerwowości").

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/13 22:40 #447997

To trzeba było kupić o ponad 1000 zł tańszy RN602 i wtedy zostałoby Ci na przyzwoite głośniki. A tak za to co Ci zostanie, to wszystko jest słabe...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/14 08:40 #447999

Kupiłem dobry wzmacniacz by chociaż jednej części zestawu nie wymieniać przez dłuższy czas. a, że to głośniki mają większy wpływ na dźwięk i je bym i tak zmieniał częściej to jest to logiczny wybór. Traktuje wybrane głośniki jako "zestaw startowy".

Krzyszy691 dzięki za podpowiedź :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/16 18:31 #448003

Jako zestaw startowy, to spoko. Ale pamiętaj, że model RN803 ma też swoje ograniczenia. Więc kupno droższego zestawu głośnikowego też mija się z celem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/16 18:56 #448004

Dżentelmen1 napisał: Jako zestaw startowy, to spoko. Ale pamiętaj, że model RN803 ma też swoje ograniczenia. Więc kupno droższego zestawu głośnikowego też mija się z celem.


Ograniczenia ma każdy wzmacniacz, co nie oznacza, że nie warto kupić w przyszłości lepszych kolumn. W różnych recenzjach ten amplituner zbiera bardzo dobre opinie, choćby na nie byle jakim portalu naszego (niestety) byłego kolegi:
www.stereolife.pl/archiwum/testy/wzmacni.../3375-yamaha-r-n803d

Krótki fragment długiej recenzji: "Japoński kombajn nie dość, że poradził sobie z wymagającymi prądowo kolumnami, to jeszcze pokazał pełne, naturalne i nasycone detalami brzmienie".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/16 23:22 #448006

:) recenzja jest dobra. Fakt. Natomiast podłączanie do takiej Yamaszki (choć prawdą jest, że to świetny amplituner za 3 tysiące) kolumny bardziej wymagających, czyt. lepszych jaki ma Twoim zdaniem sens? Jeżeli przetestowałeś dużo sprzętu w swojej karierze, to zapewne wiesz, że kolumny za 3000 zł pokażą BARDZO DUŻO na wzmaku za 15 tys niż na przykład: wzmak za 3 tys z kolumnami za 15 tys :) (który nie pokaże NIC)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Dżentelmen1.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/17 12:34 #448010

Dżentelmen1 napisał: ... kolumny za 3000 zł pokażą BARDZO DUŻO na wzmaku za 15 tys niż na przykład: wzmak za 3 tys z kolumnami za 15 tys :) (który nie pokaże NIC)


Takich zestawień nie słuchałem ale byłem zachwycony brzmieniem kolumn za 35 tys. (Audio Vector) z kilkakrotnie tańszym wzmacniaczem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/17 14:43 #448013

Ja np. też byłem bardziej niż bardzo zadowolony z dźwięku jakiegoś modeli Magico za wywrotkę szmalu. Czy bym kupił ? To tylko kwestia przynajmniej pięciu zer na koncie. Niestety te z jakichś przyczyn nie chcą być poprzedzone jakąkolwiek cyfrą z przedziału 1-9.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/17 17:08 #448014

Cóż, ostatecznie rzutem na taśmę zaopatrzyłem zestaw w Technics sb-x5. Jako osoba nieprzyzwyczajona do takiej czystości dźwięku i ilości średnich tonów musiałem się przestawić na zupełnie inny odbiór niż to co słyszałem to tej pory. I faktycznie nie wiem czy to kwestia tylko wzmacniacza czy także kolumn ale zdecydowanie słychać jak wielką różnicę robi mastering w utworach. Jedne opływają człowieka precyzją niskich, przestrzenią średnich i wyrazistością wysokich tonów a inne brzmią płasko i bez emocji i nie jest to kwestia gatunku muzyki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/17 20:02 #448015

Adam Szulc napisał:

Dżentelmen1 napisał: ... kolumny za 3000 zł pokażą BARDZO DUŻO na wzmaku za 15 tys niż na przykład: wzmak za 3 tys z kolumnami za 15 tys :) (który nie pokaże NIC)

Takich zestawień nie słuchałem ale byłem zachwycony brzmieniem kolumn za 35 tys. (Audio Vector) z kilkakrotnie tańszym wzmacniaczem.


i to pisze, kolega który jest w statusie "hi-end" , i jest na forum tyle lat :)? W takim razie, nie wiesz jak mogą zabrzmieć Audiovectory na poważnie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Yamaha R-N803D które kolumny? 2020/01/17 21:54 #448017

Dżentelmen1 napisał: ... W takim razie, nie wiesz jak mogą zabrzmieć Audiovectory na poważnie :)


Być może ale mam nadzieję, że mnie oświecisz i napiszesz jakich modeli AV słuchałeś, z jakim wzmacniaczem i jak wypadły ze wzmacniaczem dużo tańszym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator