HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

mobilny wzmacniacz sluchawkowy 2019/12/31 19:14 #447911

Drodzy zacznę od tego że nie znam na tego typu sprzętach i ich parametrach.

Myślę o zakupie przenośnego wzmacniacza słuchawkowego z uwagi na fakt iż obecnie mobilnie słucham muzyki ze smartfona.

Niestety od 2 lat androidy papugując po iphone pozbyły się złącza słuchawkowego a usb-c i zestawy słuchawkowe załączone przez producentów mają słabą jakość. 

Wiem, że telefon to nie odtwarzacz muzyczny ale wygodniej jest nosić tylko telefon. 

Obecnie posiadam 2 pary słuchawek RHA i są to:

RHA T20 WIRELESS, RHA CL2 toteż myślałem głównie o wzmacniaczu RHA Dacamp L1 jednak z uwagi na fakt iż ten jest mimo wszystko dość duży to myślałem może o Dragonfly Cobalt albo ultrasone naos.

Wybaczcie jeśli moje rozterki są głupie i zadaje niewłaściwie pytania ale chciałbym poprosić kogoś kto się zna o doradzenie. Lubię raczej ciepły dźwięk. Obecnie mój telefon to note10+ choć to chyba nie ma znaczenia.

Mogę Was prosić o radę, opinię? Może warto kupić jeszcze jakiś inny.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za informacje, komentarze zwrotne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

mobilny wzmacniacz sluchawkowy 2020/01/01 03:40 #447913

Obawiam się, że wzmacniacz niewiele tu pomoże, a winą obarczył bym przede wszystkim słuchawki i to nie tylko samą markę, ale przede wszystkim samą konstrukcję słuchawek, którą wiem, że wszyscy uważają za normalną i powszechnie występującą, ale tu jest właśnie paradoks poniważ jest moim zdaniem najgorszą z produkowanych, a przez zminiaturyzowanie, niepotrzebnie drogą. Aaa, przepraszam są jeszcze gorsze, czyli zwykłe douszne.

Co do marki, miałem niedawno RHA MA750i, które co prawda są ze znacznie niższej półki cenowej niż Twoje, ale powiem tylko, że z ogromną ulgą sprzedałem je w końcu za chyba 250 zł choć były praktycznie nóweczkami użytymi raptem ze dwa może trzy razy. Co im dolegało ? Cóż, z grubsza to co każdym słuchawkom dokanałowym - brak basu. Pojawiał się w dosyć szczupłej postaci jedynie w momencie idealnej pozycji w uchu. Mimo kombinowania z rozmiarami gumek i pianek comply, efekty były mizerne. Poza tym koszmarne "mikrofonowanie" czyli przenoszenie się na słuchawki i sam dźwięk każdego najdrobniejszego szurnięcia kablem o ubranie, czyli de facto cały czas. No i wypadanie z uszu. Pierwsze lekkie szarpnięcie i tracimy bas, drugie i tracimy słuchawkę z ucha. Samo brzmienie zdecydowanie nie jest uniwersalne, raczej dla miłośników muzyki baroku lub wokalnej gdzie basu zwyczajnie nie ma.

W sytuacjach, że tak powiem "mobilnych" korzystam od lat wyłącznie ze słuchawk nausznych, głównie AKG K420 (obecnie oznaczonych Y30) i dwukrotnie droższe MA750i nie mają do nich startu i to w każdej kategorii - brzmienie, wygoda, stosunek jakości do ceny. Zatem może pora rozejrzeć się nie za wzmacniaczem, a za nowymi nausznikami ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

mobilny wzmacniacz sluchawkowy 2020/01/02 08:48 #447924

Cześć,
Bardzo Ci dziękuję za informację nr.sluchawek w opierając się na Twojej opinii bas jest zadziwiająco dobry, nie wystepuje u mnie również problem z mikrofonem.
Jak podłącze sluchawki do sprzętu stacjonarnego grają wiele głośniej i wydaje się że dokładniej.
Telefon który posiadam samsung Galaxy Note 10+ niestety nie posiada daca toteż rozpytuje o mobilny dac ze wzmacniaczem sluchawkowym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator