HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2019/12/19 08:50 #447847

Witam,

mam problem z amplitunerem Yamaha (model rn402/rn402). Po zainstalowaniu aplikacji Musiccast na smartfonie nie mogę przejść do kolejnego kroku konfiguracji, ponieważ "Musiccast setup" nie pojawia się na liście dostępnych sieci WiFi. Wygląda na to, że amplituner nie może połączyć się z domową siecią WiFi.

Mam ruter Funbox od Orange i mieszkam w bloku (czyli innych sieci WiFi jest sporo).

Czy ktoś z Państwa miał już taki problem i może podpowiedzieć jak go rozwiązać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2019/12/23 23:07 #447866

Może Twój router ma problem z przesyłaniem dalej sygnału i Yamaha go przez to nie widzi. Dwóch znajomych ma Yamahę RN602 i RN803 i nie przypominam sobie żeby były takie problemy. Może zrób rest fabryczny Yamahy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2019/12/26 13:32 #447878

spróbuj połączy yamahe kablem z routerem a nie po wifi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2019/12/26 15:56 #447879

wdehe napisał: spróbuj połączy yamahe kablem z routerem a nie po wifi


Genialny pomysł ale ja mam jeszcze lepszy: skopiuj pliki na komputer, potem na pendrive'a i wsadź go do Yamahy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2019/12/27 13:15 #447887

łączenie po kablu ma drugie dno, teraz mam więcej czasu to napiszę,
przy połączeniu kablem internet będzi dostęþny od razy beż konieczność żadnej konfiguracji
Amplituner bez problemu pobierze sobie wszystkie potrzebne aktualizacje.
bez nich czasem nie da rady używać tej appki na komórce.
moja 803-ka na stałe jest na kablu raz w ogóle nie miała ochoty współpracować z appką bez aktualizacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2019/12/27 23:42 #447891

Przebije Cię, proponuję stworzyć dysk NAS na którym będzie cała zawartość Twojego repertuaru i wtedy po sieci będziesz już ciągnął wszystko. No pod warunkiem, że będzie działać to wifi :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2020/01/05 16:40 #447936

Miałem ten sam problem, połączyłem kablem. Próbowałem resetować urządzenie, hasło wpisywać z pilota yamaha, ale to nic nie dawało. Ostatecznie połączyłem kablem i zapomniałem o problemie. RN-402d

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ciągle szukający swojego idealnego brzmienia

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2020/01/08 23:44 #447961

Aż trudno w to uwierzyć, co się dzieje z tym urządzeniami. Moim zdaniem, to problem z routerami które są najczęściej problematyczne...Czego używasz i jakąś masz jakość sieci w domu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2020/10/09 00:09 #449316

Trochę po czasie, ale może komuś pomoże...
Też miałem problemy z ustanowieniem połączenia mojej RN803d z domowym wi-fi z orange. Próbowałem różnych metod, WPS chyba ze sto razy uruchomiałem, próbowałem połączenia ręcznego, przez wpisanie nazwy sieci i hasła. NIC.
Oczywiście przeszukiwałem fora - raz znalazłem podpowiedź, żeby zrobić upgrade firmware'u - ale u mnie jest najnowszy.
W koncu z desperacji sięgnąłem do instrukcji Funbox'a 3.0, zalogowałem się przez kompa do routera (192.168.1.1.), wszedłem w opcje, moje wi-fi, zaawansowane wi-fi i tam jest wirtualny WPS. Ustawiłem co trzeba na amplitunerze ("connecting"), wcisnąłem wirtualnego WPS'a - i poszło od strzała!
Gdyby ktoś miał kłopoty - to jeszcze jedna, a nieskomplikowana opcja rozwiązania.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez evam.

Amplituner Yamaha - nie łączy się z domowym WiFi 2020/12/28 18:21 #449847

Cześć. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Mam identyczny problem. Nie pojawia mi się musiccast w liście dostępnych sieci podczas konfiguracji MusicCast. Internet z UPC. Czy możesz mi jeszcze raz wtlumaczyć jak to zrobiłeś u siebie że działa. Pozdrawiam
Szymon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator