HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Klipsch R-51M 2019/11/18 23:59 #447635

Jak wspomniałem we wcześniejszym poście dostałem Klipsche. Po przewertowaniu forum zdecydowałem, że amplituner odpada, głośniki będą grały wyłącznie stereo 2.0 bądź w przyszłości 2.1. Wyczytałem, że w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz. Głośniki chciałbym podłączyć do PC i TV. I tu moje pytanie. Podłączę taki zestaw bez problemu do komputera czy jeszcze czegoś bym potrzebował?
Zastanawiam się nad Marantz PM6006 bądź ONKYO A-9150-B. Co o tym sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wojak1321.

Klipsch R-51M 2019/11/19 18:26 #447640

W obu przypadkach wzmacniacz da się podłączyć się da przez wyjście słuchawkowe, potrzebujesz tylko odpowiedniej przejściówki. Warto jednak zaopatrzyć się też w DAC, zwłaszcza w przypadku PC. Za niecałe 100 zł poprawa brzmienia za co najmniej 300 :) W przypadku telewizora najkorzystniej jest podłączyć wzmacniacz do dekodera, jeżeli takiego używasz. Sądzę, że najlepiej przez wyjście optyczne. Jeżeli podłączasz bezpośrednio telewizor do wzmacniacza, to tani DAC nie musi dać spektakularnych efektów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klipsch R-51M 2019/11/19 21:54 #447642

Dzięki za odpowiedź :D Podłączyłem głośniki do starego wzmacniacza Sony STR DE497. Jako tako grają, nie narzekam, tym bardziej, że nie jestem audiofilem. Takżę, na jakieś 2/3 miesiące zostane z nim, a później kupię coś lepszego. Teraz chciałbym zakupić lepszego DACa "Topping D50 HiFi Audio DAC". Co o nim myślisz? Czy znajdzie się coś lepszego w tej cenie bądź jeszcze taniej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Klipsch R-51M 2019/11/20 16:21 #447645

wojak1321 napisał: ..."Topping D50 HiFi Audio DAC". Co o nim myślisz? Czy znajdzie się coś lepszego w tej cenie bądź jeszcze taniej?


Nie mam pojęcia, bo nie znam tego modelu. Cena wydaje mi się jednak nieco wygórowana - jeżeli np. planujesz Marantza PM6006, to zapłacisz 70% jego ceny za DAC. Inna sprawa, że akurat DAC zużywa się bardzo wolno, więc zakup będzie perspektywiczny. Pod warunkiem, że brzmienie będzie Ci odpowiadać i tu wracamy do punktu wyjścia - nie mam pojęcia czy tak będzie.

Edytka: Gdybym kupował dla siebie w ciemno, to wybrałbym ten:
allegro.pl/oferta/musical-fidelity-v-dac...-nowy-dac-7600166227

bo Musical Fidelity to solidna firma. Mam ich wzmacniacz słuchawkowy i brzmienie podoba mi się. Ale nic nie sugeruję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator