fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kruger&Matz Passion 2.0 czy wygrzewanie pomoże

Kruger&Matz Passion 2.0 czy wygrzewanie pomoże 2019/11/10 11:04 #447575

• sebad
  • sebad Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 0
Szanowni forumowicze. Wczoraj zakupiłem zestaw kolumn aktywnych stereo Kruger&Matz Passion 2.0 Km0512. Sugerowalem się bardzo dobrymi opiniami w internecie jak również pozytywną recenzja na tym portalu. Po podłączeniu i uruchomieniu zestawu jakby to powiedzieć... szału nie ma. Spodziewałem się znakomitej jakości dźwięku na podstawie opinii. Przy niskim poziomie głośności mam wrażenie że dźwięk jest płaski a wysokotonowe głośniki wogóle nie działają. Dopiero przy 40% mocy mam wrażenie że się aktywują. Wtedy zaczyna to jako tako grać. Bass jest bardzo głęboki, ale nadal mam wrażenie że w ogólnym rozrachunku nie brzmi to tak jak powinno. Czy jest szansa że mój egzemplarz ma jakąś wadę fabryczną, czy może kolumny potrzebują kilkudziesięciu godzin na dogrzanie? Będę wdzięczny za Wasze opinie.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kruger&Matz Passion 2.0 czy wygrzewanie pomoże 2019/11/10 12:28 #447576

• gwardian
  • gwardian Avatar
  • Wylogowany
  • Aktywny
  • Aktywny
  • Otrzymane podziękowania: 4
Daj im tydzień, niech grają jak najdłużej każdego dnia nawet po cichu. Jak się nic nie zmieni to będziesz miał odpowiedź.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Re:Kruger&Matz Passion 2.0 czy wygrzewanie pomoże 2019/11/10 19:58 #447578

• John 1.5 V
  • John 1.5 V Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Oklaski: 67
  • Otrzymane podziękowania: 334
Kolumny głośnikowe czasem tak mają, że potrzebują czasu na rozruszanie zbyt sztywnych zawieszeń membran. Nie do końca jest to spójne ze słowem "wygrzewanie", ale tak się to u nas nazywa. Problem tylko w tym, że w tym konkretnym przypadku wcale nie musi to dać rezultatu i nawet za miesiąc nadal będzie tak samo. Czemu ? Przecież recenzje były takie fajne. A no temu, że część z nich mogła być napisana na zamówienie (wcale nie rzadki przypadek, zwłaszcza jeśli firma jest tak bardzo marketingowo aktywa jak K&M), a część zrobili ludzie, którzy tak naprawdę nie mają ani rozeznania, ani wiedzy na temat kolumn w ogóle i są tylko zwykłymi konsumentami rozmaitych rzeczy, dziś kolumny, jutro golarka, po jutrze garnek do "fądi". To, że komuś się podobało w ogóle nie jest żadną rekomendacją, bo zwyczajnie ktoś może nie mieć pojęcia jak kolumna powinna dobrze brzmieć, bo do tej pory jarał się brzmieniem małego głośnika na "blututa".

Jeśli chcesz w miarę fachowej recenzji, szukaj w prasie, która wydawana jest na papierze i w miarę rzetelnie podchodzi do zawodu. Ja polecam magazyn Audio i recenzje Andrzeja Kisiela. Gość ma ogromną wiedzę, doświadczenie i nie wypisuje bzdur na zlecenie, a przede wszystkim nie podnieca się niezdrowo nawet najfikuśniejszymi kolumnami za zylion zł.

I jeszcze jedna, rzecz. Te kolumny maja woofer z boku co w pewnych pokojach (długie i wąskie) może powodować spore problemy z basem i to nie zależnie od tego czy postawimy je na krótkiej czy długiej ścianie.

Ostatnio zmieniany: przez John 1.5 V.

Re:Kruger&Matz Passion 2.0 czy wygrzewanie pomoże 2019/11/10 21:30 #447579

• sebad
  • sebad Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Ciężko mi uwierzyć że wszystkie te opinie są kupione. Jest nawet bardzo pozytywna opinia z tego portalu Link . W zasadzie to ciężko znaleźć fachową negatywną opinie na temat tego sprzętu. Fajnie jakby wypowiedział się ktoś kto ma już te kolumny od kilku miesięcy.

Fragment tekstu z portalu spidersweb

.Gdy ściszamy kolumny, ich brzmienie staje się przybrudzone, „zamulone” i nieatrakcyjne. Być może sytuacja poprawi się nieco po kilku miesiącach, gdy membrany głośników nieco się wygrzeją, ale prosto z pudełka to zdecydowanie sprzęt dla tych, którzy lubią i mogą bez krępacji puszczać głośną muzykę.

Ostatnio zmieniany: przez sebad. Powód: A

Re:Kruger&Matz Passion 2.0 czy wygrzewanie pomoże 2019/11/11 00:32 #447580

• John 1.5 V
  • John 1.5 V Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • Oklaski: 67
  • Otrzymane podziękowania: 334
Heh, podoba mi si,ę fragment pod jednym ze zdjęć - "Głośniki basowe na bocznych ściankach rozwiązują sporo problemów z ustawieniem kolumn". Serio ?! Rozwiązują ?! Raczej powodują. Nawet Audio Physic, która produkowała swego czasu praktycznie głównie kolumny z tak usytuowanym wooferem zalecała zupełnie inne ustawienie dla swoich kolumn, czyli na dłuższej ścianie, bo na krótszej było zwyczajnie za ciasno. Ten sam patent propaguje Boenicke które swoje kolumny za każdym razem prezentuje w ogromnych pomieszczeniach gdzie do najbliższej ściany jest przynajmniej 3-4 metry. Tutaj w tym konkretnym modelu woofer z boku nie jest podyktowany żadnymi unikalnymi względami akustycznymi (choć wąska przednia ścianka ma swoje zalety), lecz tylko i wyłącznie oszczędnością na obudowie, która może być węższa (mniejsza i tańsza) i nie wyglądać tak zwaliście ciężko bo estetyczne uwarunkowania obecnego rynku skazały by taka kolumnę na sprzedażowy niebyt, bo klientela tej marki (z całym szacunkiem) nie jest specjalnie ... wyrobiona.

A braku recenzji w pismach bardziej rzetelnych od strony technicznej upatrywałbym przede wszystkim w sporej ostrożności zarządu K&M.

Re:Kruger&Matz Passion 2.0 czy wygrzewanie pomoże 2019/11/11 09:16 #447581

• sebad
  • sebad Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Akurat kolumny mam ustawione na dłuższej ścianie :) Jednak bas nie jest tutaj żadnym problemem. Out of the box jest głęboki i ogólnie przyjemny. Mi chodzi średnie a w szczególności wysokie tony. Są przybrudzone w niższych partiach głośności. Mam nadzieję że to się zmieni po kilku/kilkudziesięciu godzinach grania.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator