HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobór sprzętu dla początkującego. 2019/11/07 11:35 #447562

Dzień dobry,
Zwracam się z prośbą o poradę w sprawię pierwszego zestawu analogowego.
Poświęciłem ostatnio kilka dni na przeglądanie forum i zorientowanie się co nieco w temacie oraz
przejazdem wstąpiłem do sklepu muzycznego gdzie obsługa poleciła mi nowy gramofon Music Hall MMF-1.3.

Rozważam opcję zakupu nowego gramofonu oraz używanego wzmacniacza i głośników (zakładam że preamp będzie wbudowany w gramofon lub wzmacniacz), w takim przypadku nie chciał bym wydać więcej niż 2300zł. Zastanawiam się też nad zakupem wszystkich elementów używanych i może wydania trochę mniejszej kwoty. Proszę o poradę w wyborze lepszej opcji i podaniu modeli które polecacie, poniżej podam kilka informacji które z moją wiedzą wydają się potrzebne.
Jest to początek mojej przygody z gramofonami dlatego nie chciał bym przekroczyć tej kwoty ale nie wykluczam w przyszłości ulepszenia zestawu.
Wielkość pokoju w którym zestaw będzie grał to około 30m2.
Chciał bym aby głośniki nie miały krzykliwego wyglądu i nie były zbyt duże.
Gramofon chciał bym manualny.
Posiadam 10 płyt i zakładam powolne rozbudowanie kolekcji.
Jeżeli uznacie, że warto kupić nowy gramofon napiszcie proszę co sądzicie o modelu od Music Hall.
Z góry dzięki za rady:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór sprzętu dla początkującego. 2019/11/07 20:21 #447565

Adzu napisał: ... wstąpiłem do sklepu muzycznego gdzie obsługa poleciła mi nowy gramofon Music Hall MMF-1.3.


Sklepy polecają to co mają na składzie (czasami wręcz to co słabo schodzi) więc tym raczej bym się nie sugerował. Recenzje MMF-1.3 ma przeważnie niezłe ale weź pod uwagę, że jest to produkt amerykański. Trzeba więc doliczyć cło i wysokie koszty transportu i jest szansa, że kupując coś wyprodukowanego w UE zapłacisz mniej za tę samą jakość. Poszukiwałbym zatem czegoś z kręgu Pro_Ject, Thorens lub Rega (póki nie nastąpi Brexit z konsekwencjami).

Za pozostałe circa 1000 zł ciężko będzie nagłośnić 30 metrów nawet jeżeli zdecydujesz się na używany sprzęt. Ale doświadczeni Koledzy z tego forum pewnie doradzą coś sensownego, pod warunkiem, że napiszesz jakiej muzyki głównie słuchasz (tylko nie pisz, że każdej).

Jeśli mam być szczery, to przy 10 winylach nawet z perspektywą rozbudowania kolekcji zakup gramofonu to drogi kwiatek do kożucha. Zresztą żeby docenić analogowe brzmienie na gramofon należałoby wydać dużo dużo więcej. Ale słuchanie winyli nawet na relatywnie tanim sprzęcie ma swój urok, mniej więcej jak jazda odrestaurowanym Fiatem 125P czy łapanie ryb na wędkę z leszczyny.
Oczywiście nie aż tak tanim sprzęcie jak ten:
www.mediaexpert.pl/gramofony/gramofon-io...fony&ceneo_spo=false
To byłoby jak jazda w PRL-u pociągiem osobowym relacji Przemyśl-Świnoujście na stojąco przy kiblu w towarzystwie żołnierzy wychodzących do cywila.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobór sprzętu dla początkującego. 2019/11/07 20:50 #447568

Wiem, że ta kwota nie wystarczy na coś z wysokiej pułki ale na razie jestem laikiem w tej dziedzinie i chcę od czegoś zacząć.
Wymieniłem model od Music Hall, żeby właśnie dostać drugą opinię.
Jestem otwarty na każdą opcję, zarówno używanych elementów jak i nowych.
Ciężko mi dokładnie ustalić jakiego typu muzyki słucham więc może podam przykłady zespołów: The Beatles, Queen, Twenty One Pilots, Kings of Leon.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator